Oceniamy piłkarzy Jagiellonii Białystok po meczu z Piastem Gliwice

22 grudnia 2018, 15:57 | jlas

Strzelec gola dla Jagiellonii Karol Świderski został przez nas najwyżej oceniony za mecz z Piastem Gliwice (1:1). Skala ocen od 1 do 10.

[b]GRZEGORZ SANDOMIERSKI 6[/b] Występ w Gliwicach to najlepszy prezent, jaki mógł sobie wymarzyć wychowanek Jagiellonii. Niespodziewanie zastąpił w wyjściowym składzie Mariana Kelemena i spisał się bez zarzutów, choć rywale wystawili go na ciężką próbę.
[b]BODVAR BODVARSSON 6[/b] Tym występem udowodnił, że powołanie do reprezentacji - nawet, gdy to tylko kadra złożona w większości z debiutantów - nie była przypadkiem. Islandczyk nie uciekał od gry, o czym świadczy najwyższy wskaźnik wygranych pojedynków (70%).
[b]NEMANJA MITROVIĆ 5[/b] Kiedy jest na boisku, zazwyczaj przydarzy mu się moment niepewności. Tym razem nie popełnił większych błędów.
[b]IVAN RUNJE 5[/b] Wyleczył kontuzję kolana i znów był ostoją białostockiej defensywy. Chorwat nie miał sobie równych w pojedynkach powietrznych, także w ofensywie. Jeśli sprawdzą się spekulacje na temat odejścia 28-latka do Arabii Saudyjskiej, to piątkowy występ na długo zapadnie w pamięci jego i kibiców Jagiellonii.
[b]ŁUKASZ BURLIGA 5[/b] Miał sporo pracy, głównie w ofensywie, gdyż prawą stroną sunęło większość akcji przyjezdnych. Nie dał rywalom zbyt wiele miejsca na rozwinięcie skrzydeł.
[b]TARAS ROMANCZUK 5[/b] Rywale postawili trudne warunki w walce o środek pola, ale kapitan wyszedł z tego obronną ręką. Przymykamy więc oko na kilka niedokładnych podań z jego strony.
[b]BARTOSZ KWIECIEŃ 4[/b] Nie był to jego dzień, nie mógł sobie znaleźć miejsca na boisku. Czeka go dużo pracy w przerwie zimowej.
[b]GUILHERME 6[/b] Wszechstronność to jego duży atut. Wystawiony trochę wyżej, niż zazwyczaj - poradził sobie bardzo dobrze. Brawa za asystę.
[b]PRZEMYSŁAW FRANKOWSKI 5[/b] Wiele sobie obiecaliśmy po występie reprezentanta Polski, który tym meczem wrócił na swoją nominalną pozycję. Był zaangażowany, sporo biegał, ale brakowało mu okazji do zdobycia bramki.
[b]MARTIN POSPISIL 5[/b] W pierwszej połowie prezentował się nieźle, lecz po zmianie stron miewał już tylko przebłyski. Przerwa dobrze zrobi dla Czecha.
[b]KAROL ŚWIDERSKI 7[/b] Dobry mecz młodzieżowego reprezentanta. Sporo widział, był aktywny i strzelił gola na wagę punktu.
[b]ARVYDAS NOVIKOVAS 3[/b] Dostał 25 minut i nie zrobił nic, by Jagiellonia mogła myśleć o czymś więcej. Litwin jest już myślami w innym klubie.
[b]MARKO POLETANOVIĆ 4[/b] Niespodziewanie zasiadł na ławce rezerwowych. Swoją szansę otrzymał 20 minut przed ostatnim gwizdkiem i tak się tym przejął, że zaliczył ledwie kilka kontaktów z piłką.
[b]CILLIAN SHERIDAN nie sklasyfikowany[/b] Grał zbyt krótko, by go ocenić.