Oceniamy Jagiellonię za pucharowy mecz z Pogonią: Dobra gra, umiarkowana skuteczność

12 sierpnia 2015, 19:26 | Mariusz Warda

Jagiellonia w pierwszym meczu w Pucharze Polski w tym sezonie ograła Pogoń Szczecin 2:1 po golach Świderskiego i Frankowskiego. Poniżej przedstawiamy oceny graczy Jagi za ten mecz.

Karol Świderski strzelił ładną bramkę z Pogonią

Krzysztof Baran – 5
W pierwszej połowie bezrobotny do 42. minuty kiedy to był bezradny przy pierwszym strzale w światło bramki. W drugiej połowie pewny. Znakomita interwencja po strzale Lewandowskiego.

Filip Modelski – 6
Wspierał kolegów w ofensywie. W defensywie bardzo pewny. Zainicjował akcję zakończoną golem na 2:1.

Sebastian Madera – 6
Przecinał akcje rywali wspierając zestresowanego Augustyniaka.

Rafał Augustyniak – 3
Nerwowy. Mogło to wynikać z tego, ze często musiał zabezpieczać całą lewą stronę po włączaniu się do ataku Strausa. W drugiej połowie wyprowadzał kontrę w przewadze liczebnej, ale podał najgorzej jak to tylko było możliwe, czyli w jednego z dwóch rywali.

Jonatan Straus – 5
Aktywny w ofensywie, ale zdarzało mu się nie wrócić w porę do obrony. Kiedy jednak tam był, bardzo pewny. Zdecydowanie do poprawy dośrodkowania.

Taras Romanchuk – 5
Żółta kartka za zbyt agresywną grę w powietrzu. Na solidnym poziomie, ale przegrywa porównania z dynamicznym Góralskim.

Przemysław Mystkowski – 3
Szarpał w ofensywie, ale był niedokładny, wskutek czego zmarnował doskonałą kontrę. Niewiele wynikało z jego starań.

Karol Świderski – 8
Wygrywał pojedynki główkowe. Sporo widział na boisku, co skutkowało inteligentnymi podaniami. Zdobył pięknego gola z dystansu. Po faulu na nim czerwoną kartkę zobaczył Jarosław Fojut. Zawodnik meczu.

Przemysław Frankowski – 6
Doskonałe dogranie do Grzelczaka w pierwszej połowie. Poza tym wciąż szukał rozwiązań ofensywnych i był obecny we wszystkich rejonach boiska. Udokumentował tę aktywność golem na 2:1.

Jacek Góralski – 7
Chciał udowodnić swój potencjał. Nie odpuszczał rywalom, co skutkowało masą przechwytów. Zawodnik charakterologicznie zbliżony do Gennaro Gattuso coraz lepiej czuje się w Białymstoku. Gdyby lepiej przymierzył Grzelczak, miałby na koncie ładną asystę. Nieco zbyt dużo podań do tyłu.

Piotr Grzelczak – 7
Widoczny w ataku i na skrzydłach. Nie bał się pojedynków. Na minus celność strzałów. Doskonały zryw i asysta przy golu na 2:1.

Rezerwowi:

Łukasz Sekulski – 3
Niezbyt widoczny na tle zmęczonego, osłabionego brakiem gracza rywala.

Maciej Gajos – 5
Perfekcyjne podanie do Vassiljeva powinno być zamienione an gola. Inną akcję zmarnował zbyt koronkowym rozegraniem. Widoczny również w defensywie.