menu

Nowy młody nabytek w Tychach, Ekwueme trenuje z GKS-em

2 sierpnia 2013, 20:07 | Mateusz Herman

Na treningu GKS-u Tychy pojawił się znany z ekstraklasowych boisk Martins Ekwueme. Nigeryjczyk trenował z zespołem w Piasek koło Pszczyny. Zawodnik ma wziąć udział w zaplanowanych na początek nowego tygodnia testach szybkościowych i wydolnościowych.

Były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na treningu GKS-u Tychy
Były piłkarz Legii Warszawa pojawił się na treningu GKS-u Tychy
fot. Grzegorz Sroka, www.aksbeskid.pl

Ekwueme w sezonie 2012/2013 reprezentował barwy Zagłębia Lubin. W przeszłości występował między innymi w: Polonii Warszawa, Wiśle Kraków czy Legii Warszawa. Na swoim koncie ma dwa mistrzostwa Polski oraz krajowy puchar.

Do kadry pierwszoligowca dołączył ostatnio również Mateusz Grzybek, jeden z talentów tyskiej szkółki piłkarskiej. Nigeryjczyk będzie zawodnikiem GKS Tychy co najmniej przez jeden rok. Co ciekawe umowa zawiera opcję przedłużenia kontraktu. Młodzieżowy reprezentant Polski jest wychowankiem PUKKS Chrzciciel Tychy, a do zespołu dołączył z Akademii Piłki Nożnej GKS Tychy.

Grzybek urodził się 30 marca 1996 roku. Gdy miał 7 lat trafił na pierwszy trening Chrzciciela, a od dwóch lat szkolił się w APN GKS. 17-latek od pewnego czasu był już przymierzany do szerokiej kadry pierwszego zespołu prowadzonego przez trenera Mandrysza. Wysokie notowania jak na młodzieżowca nie są niespodzianką, skoro jest on regularnie powoływany do reprezentacji Polski U-16 oraz U-17. W zielono-czarno-czerwonych barwach piłkarz będzie grał z numerem "13". Niewątpliwie Grzybek będzie dużym wzmocnieniem dla drużyny prowadzonej przez Tomasza Fornalika w obecnym sezonie.

źródło: GKS Tychy


Polecamy