menu

Rezerwy Wisły Kraków wygrywają wysoko w Muszynie. Udany powrót Marcina Bartonia

11 maja, 22:48 | Marcin Wójtowicz

Wisła II Kraków konsekwentnie krok po kroku zbliża się do awansu do III ligi. W sobotę krakowianie wysoko pokonali Poprad Muszyna na jego terenie, a wydarzeniem dnia był powrót do gry Marcina Bartonia, który z przyczyn osobistych pauzował w ostatnim czasie przez kilka miesięcy. Bartoń wrócił i swoim golem przypieczętował wygraną „Białej Gwiazdy”.


fot. Bartek Ziółkowski/wislakrakow.com

WISŁA KRAKÓW. Najbogatszy serwis w Polsce o piłkarskiej drużynie "Białej Gwiazdy"

Gospodarze w pierwszej połowie wysoko zawiesili poprzeczkę faworytowi z Krakowa. W 11 min mieli bardzo dobrą okazję bramkową, kiedy to Wiśniewski uprzedziwszy Mrówkę trafił w słupek własnej bramki.

Wisła przeważała, miała swojej okazje, ale grała długo nieskutecznie. I gdy wydawało się już, że pierwsza połowa zakończy się bez goli, w 40 min po prostopadłym zagraniu Zimona Sarga wbiegł między dwójkę stoperów Popradu i precyzyjnie przymierzył tuz przy słupku.

Druga połowa to była już całkowita dominacja wiślaków. W 47 min Sarga zdecydował się na techniczne uderzenie zza linii pola karnego i piłka zatrzepotała w siatce. Kolejne dwa trafienia dla gości padły w końcówce meczu. Najpierw Kaczówka z bliska zakończył akcję rozpoczętą dośrodkowaniem z wolnego, a następnie wspomniany Bartoń po zagraniu Kaczówki wykorzystał sytuację sam na sam z Lewanidowem.

Poprad Muszyna - Wisła II Kraków 0:4 (0:1)
Bramki: 0:1 Sarga 40, 0:2 Sarga 47, 0:3 Kaczówka 82, 0:4 Bartoń 88.
Poprad: Lewanidow - Ł. Ziemnik, Stawiarski (72 Przybycień), Zawiślan, Mrówka - Dyląg (56 Orzechowski), Kuc (46 A. Ziemnik), Chmelenko, Szeliga - Szczepański (67 Noworolnik), Hutyria (72 Hojniak).
Wisła II: Broda - Wiśniewski, Złoch, Ramirez, Niewiadomski - Zimon, Olejarka - Tokarczyk (76 Ćwik), Sarga (84 Bartoń), Sałamaj - Kaczówka.
Sędziował: Dominik Hebda (Brzesko). Żółte kartki: Ramirez, Zimon. Widzów: 100.