PKO Ekstraklasa. Lechia uratowała remis z Piastem w 95. minucie! Ekipa Fornalika prowadziła 2:0 do 86. minuty

17 kwietnia 2021, 17:01 | psz

PKO Ekstraklasa. Piłkarze Piasta Gliwice prowadzili w Gdańsku z Lechią 2:0 do 86. minuty i... nie zdołali wygrać. W doliczonym czasie gry fatalnie z rzutu karnego uderzył Tomasz Jodłowiec, a chwilę później jedenastki nie zmarnowali już gospodarze, który wyrównali rzutem na taśmę.

Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:2
1 / 17

[przycisk_galeria]

Mecz Lechia Gdańsk - Piast Gliwice 2:2 (17.04.2021)

Jak padły bramki?

• 0:1 (29. minuta) - Fatalną stratę przed własnym polem karnym zanotował Bartosz Kopacz na rzecz Gerarda Badii. Hiszpan podał do Jakuba Świerczoka, którego strzał obronił jeszcze Dusan Kuciak. Podobnie było z pierwszym uderzeniem Dominika Steczyka, ale poprawka była już skuteczna.
  • 0:2 (48. minuta) - Patryk Sokołowski dostał piłkę na 25. metrze, po czym zdecydował się na przewidywalny strzał w środek bramki. Niespodziewane kłopoty miał jednak Dusan Kuciak, który popełnił katastrofalny błąd przy próbie złapania futbolówki i przepuścił ją między nogami.
  • 1:2 (87. minuta) - Mateusz Żukowski wbiegł z lewej strony w pole karne i zakotłowało się przed bramką Piasta Słupek obił Jarosław Kubicki i ostatecznie piłkę do siatki z bliska posyła, pod poprzeczkę, posłał Łukasz Zwoliński.
  • 2:2 (95. minuta) - Flavio Paixao został faulowany przez Tomasa Huka i sędzia wskazał na "wapno" w 5. minucie doliczonego czasu gry. Portugalczyk nie pomylił się i Lechia rzutem na taśmę wyrównała!