menu

64. Plebiscyt Sportowy Nowin. Mateusz Wszołek - nieustępliwy, waleczny zawodnik

20 lutego, 11:00 | kostek

Drugie miejsce naszego plebiscytu w kategorii Sportowiec - Mężczyzna, przypadło kolejnemu przedstawicielowi piłki nożnej, a mianowicie Mateuszowi Wszołkowi zawodnikowi Klubu Sportowego Bystrzyca

Mateusz Wszołek
fot. KS Bystrzyca

fot.
1 / 2

KS Bystrzyca jest młodym klubem założonym w 2017 roku. Po czterech latach gry w B klasie zespół awansował do klasy A, gdzie występuje do dnia dzisiejszego. Nasz laureat we wspomnianym klubie ma zaszczyt występować z przerwami właśnie od 2017 roku. Do Bystrzycy trafił z Olchovii Olchowa.

- Zainteresowanie piłką nożną pojawiło się już w dzieciństwie, z czasem fascynacja tym sportem nie ustała, ale na tyle się pogłębiła, że zgłosiłem się do Olchovii Olchowa, gdzie zacząłem uczyć się piłkarskiego rzemiosła w drużynach młodzieżowych napisał:


- wspomina Mateusz Wszołek.

W pierwszym sezonie gry wśród seniorów w Bystrzycy wystąpił w ośmiu meczach i zdobył dwie bramki. Kolejny sezon to dziewięć występów i jedno trafienie. Po czym przeniósł się do Płomienia Zagorzyce, gdzie wystąpił w czternastu meczach i zdobył sześć goli. W Zagorzycach pozostał jeszcze w następnym sezonie po czym wrócił do Bystrzycy i stał się podstawowym zawodnikiem występując w dwudziestu meczach i strzelając jedenaście bramek. - Miałem też okazje zagrać w innym klubie, ale ostatecznie postanowiłem wrócić do Bystrzycy – kontynuuje nasz laureat. Kolejny sezon to tylko trzy występy w drugiej drużynie z Bystrzycy, ale już od sierpnia ubiegłego roku z powrotem regularnie występował w A klasowej KS Bystrzyca. Runda jesienna przyniosła trzynaście występów i osiem strzelonych bramek z czego w meczu z Sokołem Krzywa popisał się trzema trafieniami, walnie przyczyniając się do ligowego zwycięstwa.

Pan Mateusz na co dzień jest ważnym ogniwem drużyny, jako kapitan drużyny, na boisku jest nieustępliwy, waleczny, jest uniwersalnym zawodnikiem, mogący grać na różnych pozycjach.

- Nasz kapitan jest bardzo pozytywną osobą, duszą towarzystwa, na boisku waleczny, grający zawsze na sto procent, napędza całą drużynę swoją postawą, potrafi też uspokoić drużynę w nerwowych sytuacjach. Ogólnie pozytywny człowiek i świetny zawodnik napisał:


- mówi o naszym laureacie admin funpage KS Bystrzyca.

Udział w naszym plebiscycie i drugie miejsce przyjął z dużym zaskoczeniem, ale również z satysfakcją. - Drugie miejsce w etapie wojewódzkim to mile zaskoczenie, ale również potwierdzenie, że to co robię chyba ma sens, że kibice to doceniają, że warto się angażować w to co się robi - mówi pan Mateusz. Konkretnych planów na przyszłość zawodnik KS Bystrzyca nie ma

– Co przyniesie przyszłość w karierze sportowej, jest jedną wielką niewiadomą, od czasu do czasu pojawią się przede mną nowe oferty współpracy, więc to co dalej to wciąż pozostaje otwartą kartą, oby tylko kontuzje omijały napisał:


- zakończył Mateusz Wszołek.

Partnerami Plebiscytu Sportowego Nowin są: Województwo Podkarpackie, AXELO Prawo i Podatki oraz Zakład Produkcyjno-Handlowy Hurtownia Części Zamiennych Jan Tarapata.