menu

4 liga. Trzy bramki Grzegorza Gawle dały zwycięstwo Pogoni-Sokół Lubaczów nad Wisłokiem Wiśniowa

11 maja, 20:30 | kostek

Grzegorz Gawle wszedł po przerwie i popisał się znakomitą skutecznością, zapewniając swojej drużynie komplet punktów.

Pogoń-Sokół Lubaczów zrobiła kolejny krok do awansu do 3 ligi.
Pogoń-Sokół Lubaczów zrobiła kolejny krok do awansu do 3 ligi.
fot. Marcin Jastrzębski

Przez całą pierwszą połowę Wisłok mądrze się bronił. Umiejętnie przerywał zapędy ofensywne gospodarzy, choć nie ustrzegł się błędów. Dwukrotnie blisko zdobycia bramki był Kamil Matofij. W obu przypadkach góra jednak był Mathew Korziewicz. Miejscowi wykonywali sporo rzutów rożnych, jednak za bardzo kombinowali z rozegraniem i tracili piłkę. W doliczonym czasie pierwszej odsłony szczęścia próbował jeszcze Mateusz Jezierski, lecz i ten strzał padł łupem bramkarza gości. Wisłok w ofensywie szczęścia próbował po kontrach i po stałych fragmentach gry, jednak mocniej bramkarza gospodarzy nie postraszył. Druga połowa rozpoczęła się od dwóch bramek dla miejscowych, autorstwa Grzegorza Gawle. Miejscowi w końcówce przez osiem minut musieli martwić się o wynik, po tym jak Jakub Krok z karnego zdobył bramkę kontaktową. Zwycięstwo w doliczonym czasie gry przypieczętował bohater meczu Grzegorz Gawle.

Pogoń-Sokół Lubaczów - Wisłoka Wiśniowa 3:1 (0:0)

Bramki: 1:0 Gawle 51, 2:0 Gawle 55, 2:1 Krok 84-karny, 3:1 Gawle 90+1

Pogoń-Sokół: Siryk – Gul, Sitek (46 Rembisz), Król (90+4 Szczybyło), Dziadosz (80 Basznianin), Grabowski ż (78 V. Guedes), Roslyakov (69 Rop), Matofij (46 Gawle), L. Guedes, Jezierski, Duda. Trener Konrad Wojtowicz.

Wisłok: Korziewicz – B. Szymański, Piątek (78 Walicki), Krok, Czelny ż (63 Raichel), Zięba ż, Kasperkowicz ż, Baran, Głód (68 Gil), Gierlasiński, Kovtok (60 Smoleń). Trener Grzegorz Sitek.

Sędziował Pająk (Mielec).

Widzów: 600.