Napastnik Adrian Benedyczak stanął na bramce Pogoni Szczecin. Młodzieżowcy na boisku: 17. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]
Lotto Ekstraklasa. Wreszcie dobra kolejka z punktu widzenia młodzieżowców. W 17. kolejce pierwszą bramkę w sezonie zdobył dla Legii Warszawa Sebastian Szymański. Po asyście zaliczyli natomiast jego kolega z drużyny Sandro Kulenović oraz występujący w Jagiellonii Białystok Patryk Klimala. W nowej roli musiał się odnaleźć Adrian Benedyczak z Pogoni Szczecin, który końcówkę meczu z Piastem Gliwice rozegrał nie w ataku, ale między słupkami.
Występy młodzieżowców w 17. kolejce Lotto Ekstraklasy
[przycisk_galeria]
Cracovia - Sebastian Stróżik (rocznik 1999) - Występ tylko do statystyk. Na Lecha Poznań trener wpuścił go bowiem w 89 minucie. Wtedy to do szatni postanowił zawrócić strzelca gola, Mateusza Wdowiaka.
Górnik Zabrze - Maciej Ambrosiewicz (1998) - Oto jedyny młodzieżowiec swojego zespołu, który wybiegał cały mecz z Wisłą Płock. Trener ustawił go w środku pola.
Adrian Gryszkiewicz (1999) - W 87 minucie zmienił Jesusa Jimeneza.
Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Nadal łapie ochłapy, ale przynajmniej teraz cokolwiek zdążył zdziałać. Przeciwko Arce Gdynia pojawił się na murawie w 81 minucie, zmieniając bohatera Karola Świderskiego. Po jego zagraniu wynik ustalił Arvydas Novikovas.
Lech Poznań - Kamil Jóźwiak (1998) - Rozchorwał się Robert Gumny, dlatego to ten młodzieżowiec były jedynym, którego debiutujący Adam Nawałka posłał do boju na Cracovię. Niestety ten za mało dał konkretów. W 83 minucie został zmieniony.
Paweł Tomczyk (1998) - Wszedł za Jóźwiaka. Zepsuł okazję na wyrównanie.
Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Ponownie w składzie, a to dlatego, że za kartki pauzować musiał Joao Nunes. Ze Śląskiem Wrocław młodzieżowiec do 80 minuty biegał na prawym boku (potem sytuację uspokoić wszedł Steven Vitoria). Obejrzał żółtą kartkę, przez którą przepadnie mu hit z Legią Warszawa.
Tomasz Makowski (1999) - Pomału się przebija. Tym razem zaliczył pierwszy pełny mecz - pierwszy w wyjściowym składzie.
Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Wygrywa rywalizację z Radosławem Cierzniakiem oraz Arkadiuszem Malarzem. Z Koroną Kielce zaliczył czwarty ligowy występ. Co interesujące, po raz trzeci nie dał się pokonać.
Sebastian Szymański (1999) - Wreszcie jakiś konkret! W dziewiątym pełnym występie strzelił pierwszego gola.
Sandro Kulenović (1999) - W 83 minucie zmienił Carlitosa. Znów dał ożywczą zmianę. Po jego podaniu trafił w końcu Szymański.
Na rozgrzewkę wyszli Majecki, Cierzniak oraz Kudrjavcevs. Malarz chyba rzeczywiście jest czwartym bramkarzem.— Bartkovy (@bartkovy_01) 1 grudnia 2018
Czyste konta bramkarzy @LegiaWarszawa w tym sezonie @_Ekstraklasa_:(mecze z czystym kontem/mecze ogółem)Radosław Majecki - 3/4 (75%)Radosław Cierzniak - 3/5 (60%)Arkadiusz Malarz - 1/8 (12,5%)— Wojtek Bajak (@WoBaj) 3 grudnia 2018
Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Lider naszej kadry młodzieżowej rozegrał całe spotkanie z Pogonią Szczecin. Tym razem błysnął jednak jego "nauczyciel", czyli Tomasz Jodłowiec.
Denis Gojko (1998) - Lepsza chwila niż nic. W 89 minucie zmienił Joela Valencię.
Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Cały mecz na stoperze z Piastem Gliwice. Obejrzał żółtą kartkę - trzecią w sezonie. A co do oceny gry to wynik chyba mówi sam za siebie.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Grał od pierwszego do ostatniego gwizdka.
Adrian Benedyczak (2000) - I docieramy do najciekawszego występu w tej kolejce. Otóż młody napastnik w 76 minucie pojawił się na boisku w miejsce Adama Buksy. Trener wystawił go w ataku, ale pięć minut później kazał mu założyć rękawice i bronić dostępu do bramki. Przez czerwoną kartkę wyleciał bowiem Łukasz Załuska, a komplet zmian już był wtedy wykorzystany.
Na pocieszenie dla wszystkich kibiców @PogonSzczecin:Manuel Neuer - 1 stracona bramkaEderson - 1 stracona bramkaDavid de Gea - 2 stracone bramkiHugo Lloris - 4 stracone bramkiAdrian Benedyczak - 0 straconych bramekBenedyczak > Neuer, Ederson, de Gea, Lloris— Artur Budziak (@ArturBudziak) 3 grudnia 2018
Prawie 10 minut bronił bramki Pogoni Adrian Benedyczak. Piast nie oddał w tym czasie bodaj żadnego celnego strzału, jedno dośrodkowanie 18-letni napastnik wyłapał perfekcyjnie.— Zbigniew Mucha (@z_mucha) 3 grudnia 2018
Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Wybiegł w jedenastce na Lechię Gdańsk. Nie zdołał jednak wpłynąć na odwrócenie wyniku. W 72 minucie za niego wszedł Farshad Ahmadzadeh.
Wisła Kraków - Patryk Plewka (2000) - Drużyna bez formy, no to niech zagra chociaż młodzieżowiec. W spotkaniu z Miedzią Legnica ten nastolatek rozegrał trzeci ligowy występ, ale dopiero pierwszy w pełnym wymiarze czasowym.
Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Długo czekał na grę, bo od 9. kolejki. Przeciwko Zagłębiu Sosnowiec dane mu było za to biegać do ostatniego gwizdka. Obejrzał żółtą kartkę.
Drużyny bez młodzieżowca w 17. kolejce:
Arka Gdynia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Wisła Płock, Zagłębie Sosnowiec.
Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 17. kolejce:
2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Mateusz Młyński (Arka Gdynia), Sebastian Szymański (Legia Warszawa)
2 ASYSTY - Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).
Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:
1. Górnik Zabrze - 5031
2. Piast Gliwice - 3086
3. Lech Poznań - 3048
4. Legia Warszawa - 3034
5. Pogoń Szczecin - 2856
zobacz więcej;nf
Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN
Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.
EKSTRAKLASA w GOL24
Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy
[xlink]1a234b7d-0c5f-6c4a-c682-c13bb4414d09,3beb7ee5-70f2-448f-11e8-1ec3ca56ccdb[/xlink]
ZOBACZ KONIECZNIE:
Arkadiusz Milik otworzył restaurację w Katowicach
Najbrzydsze stadiony piłkarskie w Polsce [TOP 10]
10 najlepszych meczów tego sezonu Ekstraklasy
10 faktów o Adamie Nawałce w Lechu Poznań