menu

Najważniejsze ogniwa KGHM Zagłębia na wiosnę pozostają w Lubinie

17 stycznia 2020, 14:08 | Dawid Foltyniewicz

W ostatnich dniach KGHM Zagłębie Lubin poinformowało o przedłużeniach kontraktów z Filipem Starzyńskim i Ľubomírem Guldanem. Za pół roku z klubem pożegnają się jednak Alan Czerwiński i Bartosz Kopacz.


fot. zaglebie.com

O pozyskanie Filipa Starzyńskiego długo walczyła Lechia Gdańsk i na początku roku wydawało się, że klub znad morza w końcu dopnie swego. Ostatecznie „Figo” pozostanie w Zagłębiu, do którego przed trzema laty trafił z belgijskiego KSC Lokeren. 28-latek wystąpił w 125 meczach „Miedziowych”. W ich trakcie zdobył 33 bramki i zanotował 34 asysty. Jego dorobek w tym sezonie PKO Ekstraklasy to natomiast 20 spotkań, 2 trafienia i 6 asyst. Umowa obowiązuje do połowy 2023 roku. – Byliśmy już dogadani kilka dni wcześniej. Nie było łatwo, bo w rywalizację o Filipa włączył się jeszcze jeden klub. Myślę, że decydowały nie tylko pieniądze – mówi prezes Zagłębia Artur Jankowski. – Cieszę się, że podpisałem nowy kontrakt. Od dawna jestem w Zagłębiu i chcę nadal być jego częścią – stwierdził Starzyński.

Z lubińskim klubem na dłużej związał się także kapitan Ľubomír Guldan. 36-latek podpisał kontrakt do połowy 2021 roku.
Jak się okazało, Zagłębie było mniej zdeterminowane, aby zatrzymać Alana Czerwińskiego. – Jestem rozżalony, bo rozpowszechnia się na mój temat nieprawdziwe informacje, że odrzuciłem ofertę klubu. Nie zlekceważyłem jej, bo takiej po prostu od nowego zarządu nie było. Poprzedni zarząd chciał rozmawiać, jednak w Zagłębiu doszło do zmian. Przypominaliśmy w klubie, że zgodnie z obowiązującym prawem od 1 stycznia mogę rozpocząć rozmowy z innymi zainteresowanymi, a najpierw chcę zapoznać się z ofertą Zagłębia. Ale nie doczekałem się odpowiedzi – tłumaczył Czerwiński, który 1 lipca zostanie zawodnikiem Lecha Poznań. Tego samego dnia Bartosz Kopacz dołączy do Lechii Gdańsk. Obaj do końca sezonu będą jednak bronić barw „Miedziowych”.

Przypomnijmy, że pod koniec 2019 roku w Zagłębiu doszło do ważnych zmian personalnych. Artur Jankowski w połowie grudnia wypełnił wakat po Mateuszu Dróżdżu w roli prezesa. Kilkanaście dni później z klubem rozstał się dotychczasowy dyrektor sportowy Michał Żewłakow. W komunikacie napisano, że była to wspólna decyzja zarządu i byłego reprezentanta Polski.

W piątek rano rano Zagłębie wyruszyli autokarem do Berlina, skąd odlecą do tureckiego Belek, gdzie zaplanowano obóz przygotowawczy. Podczas zgrupowania, które potrwa do 31 stycznia, sparingpartnerami „Miedziowych” będą Dynamo Moskwa (20.01), Universitatea Krajowa (23.01), MFK Karviná (27.01) i Beroe Stara Zagora (30.01).