Najdłuższe serie bez zdobytej bramki w 1. lidze [ANALIZA]

31 marca 2015, 19:41 | Sebastian Chmielak

Najpiękniejsze w futbolu są bramki, jednak nie w każdym spotkaniu możemy je oglądać. Zdarza się , że podczas rozgrywek drużyny mają problem z trafianiem do siatki rywali. Z tego względu przygotowaliśmy analizę odnoszącą się do najdłuższych serii bez zdobycia gola w obecnym sezonie 1. ligi.

Olimpia Grudziądz w tym sezonie nie strzeliła gola przez 468 minut

Poniższe zestawienie odnosi sie do drużyn, które przez ponad pięć godzin nie były w stanie zdobyć bramki. Co ciekawe, taki problem dotyczył prawie połowy drużyn grających na zapleczu Ekstraklasy w obecnym sezonie.

8. miejsce: Termalica Bruk-Bet Nieciecza- 307 minut

Co ciekawe, a zarazem zaskakujące, w naszym zestawieniu znalazło się miejsce dla aspirującej do awansu Termaliki Bruk-Bet Nieciecza. Słonie odnotowały w obecnym sezonie 1. ligi serię 307 minut bez gola. W 11. kolejce niecieczanie zdobyli bramkę w 45. minucie po samobójczym trafieniu Arkadiusza Reci w spotkaniu z Flotą Świnoujście. Po tym meczu, podopieczni Piotra Mandrysza nie zdołali pokonać bramkarza rywali w dwóch kolejnych spotkaniach - z Chojniczanką Chojnice (0:1) oraz Wisłą Płock (0:2). Koniec serii bez gola nastąpił podczas pojedynku z Wigrami Suwałki, w którym Emil Drozdowicz wpisał się na listę strzelców w 82. minucie. u.

7. miejsce: Wigry Suwałki - 318 minut

Ponad 300 minut na koncie bez bramki mieli również podopieczni Zbigniewa Kaczmarka. Suwalczanie podobnie jak GKS Tychy, we wrześniu zdobyli zaledwie jedną bramkę podczas zwycięskiego meczu z GKS Katowice 1:0 po trafieniu Kamila Adamka w 60. minucie. Po tym spotkaniu Wigry uległy 0:1 Dolcanowi Ząbki, przegrali 0:2 z Sandecją Nowy Sącz oraz bezbramkowo zremisowali z tyszanami. Drużyna z Podlasia trafiła do bramki rywali w rywalizacji z łódzkim Widzewem, którą suwalczanie wygrali 2:1 po trafieniach Kamila Adamka w 21. minucie i bramce Sebastiana Radzio w 71. minucie spotkania.

6. miejsce: GKS Tychy - 327 minut

Spore kłopoty ze zdobywaniem bramek mieli piłkarze GKS Tychy. Tyszanie w czterech wrześniowych spotkaniach zdobyli tylko jedną bramkę. Po remisie 1:1 z Flotą Świnoujście, w którym to Mariusz Zganiacz pokonał bramkarza rywali w 42. minucie, podopieczni (wówczas) Przemysława Cecherza, ulegli Chojniczance Chojnice (0:3), Wiśle Płock (0:1) oraz zremisowali z Wigrami Suwałki (0:0). Dopiero w 11. kolejce, podczas spotkania z Bytovią Bytów, tyszanie zdołali trafić do bramki rywali, a uczynił to w 9. minucie zawodów Maciej Kowalczyk. Napastnik 16. obecnie drużyny w tabeli 1. ligi, przerwał serię bez trafienia swojej drużyny, która trwała 327 minut.

5. miejsce: Chrobry Głogów - 332 minuty

Bardzo nieudaną końcówkę jesieni pod względem strzeleckim mieli piłkarze Chrobrego Głogów. Podopieczni Ireneusza Mamrota ostatnią bramkę w 2014 roku zdobyli na trzy kolejki przed końcem zmagań, a dokonał tego Łukasz Szczepaniak w 28. minucie wyjazdowego spotkania z Miedzią Legnica (1:1). Potem drużyna z Dolnego Śląska uległa Termalice Bruk-Bet Nieciecza 0:3, a tydzień później głogowianie zremisowali bezbramkowo z Flotą Świnoujście. Przełamanie nastąpiło podczas pierwszej, wiosennej kolejki z Chojniczanką, gdzie wypożyczony z Wisły Kraków Tomasz Zając w doliczonym czasie gry ustalił wynik spotkania na 1:1.

4. miejsce: Stomil Olsztyn - 348 minut

Czwarte miejsce zajmuje Stomil Olsztyn, który 348 minut męczył się bez gola. Olsztynianie mieli problem ze sforsowaniem defensywy przeciwnika w połowie rundy. Wszystko zaczęło się od trzech bezbramkowych remisów z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, Olimpią Grudziądz oraz Flotą Świnoujście. Seria podopiecznych Mirosława Jabłońskiego zakończyła się w spotkaniu z GKS Katowice, które Duma Warmii przegrała 1:2, a serię bez zdobytej bramki przerwał Dawid Szymonowicz wpisując się na listę strzelców w 77. minucie. Stomil jest jedynym zespołem w 1. lidze, który zremisował bezbramkowo trzy spotkania z rzędu.

3. miejsce: Miedź Legnica- 427 minut

Wynik 427 minut bez bramki uzyskała Miedź Legnica. Drużyna z Dolnego Śląska miała zapaść pomiędzy 8 a 12 kolejką. Nieskuteczność legniczan rozpoczęła się w spotkaniu ze Stomilem Olsztyn, który Miedź wygrała 2:1, a drugą bramkę w tym spotkaniu zdobył Adrian Woźniczka w 72. minucie. Potem popularna "miedzianka" przegrała 0:1 z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza, 0:3 z Flotą Świnoujście, 0:1 z Chojniczanką Chojnice i 0:2 z Wisłą Płock. Po porażce w Chojnicach z funkcją pierwszego trenera pożegnał się Wojciech Stawowy. Przełamanie nastąpiło dopiero w spotkaniu z Wigrami Suwałki, które Miedź wygrała 2:1 po bramkach Radosława Bartoszewicza oraz Wojciecha Łobodzińskiego. Trafienie Bartoszewicza zakończyło serię bez bramki jaka ciągnęła się za miedzianką.

2. miejsce: Pogoń Siedlce - 432 minut

Nieco ponad 40 minut krócej bez bramki na pierwszoligowych boiskach zmagał się beniaminek Pogoń Siedlce. Niemoc strzelecka biało-niebieskich rozpoczęła się w 17. kolejce, kiedy to zremisowali 1:1 z Flotą Świnoujście na wyjeździe, a bramkę dla ekipy z Mazowsza zdobył w 23. minucie Adrian Dziubiński. Po tym meczu podopieczni Daniela Purzyckiego ulegli wysoko Chojniczance Chojnice 0:5 i wówczas z funkcją pierwszego trenera musiał się pożegnać Purzycki. W następnej kolejce, już pod wodzą Bartosza Tarachulskiego, siedlczanie przegrali u siebie z Wisłą Płock 0:2.

W przerwie zimowej w Pogoni dokonano zmian na stanowisku trenera, zatrudniono Carlosa Alósa Ferrera oraz przewietrzono kadrę pierwszoligowca, bowiem pożegnano się z dziesięcioma zawodnikami, a w ich miejsce sprowadzono pięciu. Pierwsze kolejki 2015 roku nie dostarczyły zbyt wielu radości siedleckim kibicom. Biało-niebiescy na inaugurację ulegli w Suwałkach Wigrom 0:2, a tydzień później na własnym obiekcie, Pogoń Siedlce tylko zremisowała bezbramkowo z Bytovią Bytów. Seria bez bramki zakończyła się w Olsztynie, gdzie siedlczanie już w 5. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Ogrodnika, jednak mimo szybko strzelonej bramki, biało-niebiescy przegrali z Dumą Warmii 2:3.

1. miejsce: Olimpia Grudziądz - 468 minut

Na czele tej niechlubnej statystyki plasuje się Olimpia Grudziądz. Biało-zieloni zablokowali się po zwycięstwie 3:0 nad Widzewem Łódź w 17. kolejce. Wyjazdowe zwycięstwo zostało osiągnięte dzięki dwóm bramkom Arkadiusza Aleksandra oraz trafieniu Macieja Rogalskiego, który skierował piłkę do łódzkiej bramki w 89. minucie spotkania. Od tamtego momentu grudziądzanie mieli długi przestój w zdobywaniu bramek. Najpierw Olimpia uległa w Legnicy miejscowej Miedzi 0:2, a tydzień później w takim samym stosunku przegrała z Termalicą Bruk-Bet Nieciecza w Grudziądzu kończąc pierwszoligowe zmagania w roku 2014. Wiosna jednak nie rozpoczęła sie zbyt dobrze dla podopiecznych Dariusza Kubickiego, którzy najpierw przegrali w Świnoujściu z Flotą 0:1, a w następnym spotkaniu bezbramkowo zremisowali w Grudziądzu z Chojniczanką Chojnice. Dopiero w ostatniej kolejce grudziądzanie przełamali się wygrywając pewnie z Wigrami Suwałki 3:1, a serię bez bramki zakończył Adam Banasiak wpisując się na listę strzelców w 17. minucie rywalizacji z beniaminkiem. Tym samym licznik biało-zielonych bez trafienia w 1. lidze zatrzymał się na 468 minutach.