menu

MŚ 2022. Zgrupowanie sztabu reprezentacji Polski w Arłamowie. Czesław Michniewicz: Z dala od zgiełku

30 września, 17:08 | PAP, Warszawa

Sztab szkoleniowy piłkarskiej reprezentacji Polski na czele z selekcjonerem Czesławem Michniewiczem w dniach 10-16 października wyjedzie na zgrupowanie do Arłamowa, gdzie będzie opracowywał szczegółowy plan przygotowań drużyny na mistrzostwa świata - poinformował PZPN.

Michniewicz w rozmowie z Lewandowskim
Michniewicz w rozmowie z Lewandowskim
fot. Szymon Starnawski

Hotel Arłamów jest doskonale znany naszej reprezentacji. To właśnie tam drużyna narodowa przygotowywała się do mistrzostw Europy 2016 oraz mistrzostw świata 2018. Dodatkowo Arłamów był również bazą reprezentacji do lat 21 przed młodzieżowymi mistrzostwami Europy w 2017 roku, które były rozgrywane w Polsce.

"Wkraczamy w decydującą fazę przygotowań do mistrzostw świata. Razem ze sztabem szukaliśmy miejsca, gdzie w komfortowych warunkach, w ciszy i z dala od zgiełku, będziemy mogli skupić się na przygotowaniach i przeprowadzić analityczną pracę poprzedzającą nasz wyjazd do Kataru. Dlatego wybraliśmy Arłamów, który oferuje takie warunki, a ponadto ma bardzo duże doświadczenie w pracy z reprezentacją Polski" - powiedział selekcjoner Czesław Michniewicz.

Reprezentacja Polski 17 listopada, dzień po meczu z Chile w Warszawie, wyleci do Kataru na mistrzostwa świata. Biało-czerwoni zamieszkają Ezdan Palace Hotel w Dausze.

Na mundialu Polacy zmierzą się w grupie C z Meksykiem (22 listopada), Arabią Saudyjską (26 listopada) oraz Argentyną (30 listopada).(PAP)

jjb/ af/


Polecamy