menu

MŚ 2022. Niemcy do Kataru przez Oman. Odbędą minizgrupowanie

22 września 2022, 09:42 | Frankfurt, DPA/PAP

Reprezentacja Niemiec ostatnie dni przed mundialem w Katarze spędzi w Omanie. "Nie było łatwo zorganizować takie minizgrupowanie i jeszcze znaleźć rywala na sparing, ale chcieliśmy jak najszybciej znaleźć się w tamtej strefie klimatycznej" - przyznał dyrektor kadry Oliver Bierhoff.


fot. Bartek Syta / Polska Press

Niemcy spotkają się przed MŚ 14 listopada, dzień po zakończeniu 15. kolejki Bundesligi, a już nazajutrz udadzą się do Omanu. Już drugiego dnia pobytu rozegrają mecz towarzyski z drużyną gospodarzy, a po kolejnych dwóch zameldują się w ośrodku Zulal Wellness Resort na północnym wybrzeżu Kataru.

"Przygotowania do tego turnieju są całkowicie odmienne od tych, które miały miejsce w przeszłości. Tym bardziej jesteśmy wdzięczni Omanowi, że wyciągnął do nas pomocną dłoń. Dzięki temu będziemy mogli znacznie szybciej przyzwyczaić się do warunków klimatycznych całkiem odmiennych od tych, jakie w listopadzie będą w Niemczech" - tłumaczył Bierhoff.

Jak przyznał, pierwotnie w planach czterokrotnych mistrzów globu było spotkanie towarzyskie z Japonią, ale ta ekipa znalazła się w tej samej grupie katarskiego turnieju, obok Hiszpanii i Kostaryki.

"I zaczęły się żmudne negocjacje, by znaleźć odpowiedniego rywala, bo jedni przeciwnicy pasują bardziej, a inni mniej. Ważne są względy sportowe, ale i finansowe, jednak w tym przypadku aspekt piłkarski wziął zdecydowanie górę" - dodał 54-letni dyrektor niemieckiej kadry.

W najbliższych dniach Niemców czekają dwa ostatnie pojedynki w Lidze Narodów - w piątek w Lipsku z Węgrami i w poniedziałek w Londynie z Anglią.(PAP)

pp/ af/


Polecamy