menu

Mokwa i Pietrowski po porażce z Koroną [WYPOWIEDZI]

24 października 2015, 21:13 | Wojciech Grzegorzyca

Piast Gliwice po raz pierwszy w tym sezonie przegrał na własnym stadionie. Podopieczni Radoslava Latala ulegli zespołowi Korony Kielce (0:1). Zobaczcie, co po meczu powiedzieli piłkarze Piasta - Tomasz Mokwa i Marcin Pietrowski.

Piast Gliwice - Korona Kielce
Piast Gliwice - Korona Kielce
fot. Arkadiusz Gola/Polska Press

Tomasz Mokwa (Piast Gliwice): Każda passa kiedyś się kończy. Chcieliśmy za wszelką cenę podtrzymać tą zwycięską passę u siebie, żeby każdy przyjeżdżał do Gliwic i się nas bał. Miejmy nadzieję, że tak będzie, bo jeden mecz niczego nie zmienia. Ten zespół jednak nam nie leży. Zarówno na wyjeździe, jak i u siebie tracimy z nimi punkty w głupi sposób. Myślę, że z naszej strony zabrakło dziś konkretów. Utrzymywaliśmy się przy piłce, ale brakowało przyspieszenia na końcu akcji, dokładnego podania i wykończenia.

Marcin Pietrowski (Piast Gliwice): Być może zabrakło nam dzisiaj szczęścia, które dopisywało nam we wcześniejszych meczach. Straciliśmy bramkę po ładnej akcji indywidualnej, jednak z podniesioną głową chcieliśmy odrobić ten wynik. Staraliśmy się jak mogliśmy i mieliśmy ku temu okazje. Mieliśmy rzut karny i ja sam miałem dwustuprocentową sytuację, której nie wykorzystałem. Można powiedzieć, że chcieliśmy wrzucić piłkę do bramki, ale zabrakło nam troszeczkę "cwaniactwa" i szczęścia.


Press Focus/x-news


Polecamy