menu

Młodzieżowcy na boisku: 17. kolejka Lotto Ekstraklasy [RAPORT]

27 listopada 2017, 23:20 | Jacek Czaplewski

Lotto Ekstraklasa. To była niezła kolejka dla młodzieżowców. Statystyki poprawili Robert Gumny i Kamil Wojtkowski. Aż trzech piłkarzy zaliczyło profesjonalny debiut. Jeden z nich asystował w meczu derbowym.

Robert Gumny
Robert Gumny
fot. Lukasz Gdak

Występy młodzieżowców w 17. kolejce Lotto Ekstraklasy

Arka Gdynia – Szymon Nowicki (rocznik 1999) – Tydzień temu profesjonalny debiut, a w sobotę kolejne minuty. Pojawił się na boisku kiedy wynik z Sandecją Nowy Sącz był już ustalony. W 62 minucie zmienił jednego z bohaterów, Lukę Zarandię.

Cracovia – Kamil Pestka (1998) – Ponownie zagościł w składzie. Szansy nie zmarnował. W meczu z Lechią Gdańsk zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu. Pozostał na boisku do ostatniego gwizdka.

Górnik Zabrze – Mateusz Wieteska (1997) – Naturalnie od początku do końca w meczu z Jagiellonią Białystok. Co najważniejsze, nie otrzymał czwartej żółtej kartki w sezonie i będzie mógł zagrać w następnej kolejce przeciwko Wiśle Kraków.
Szymon Żurkowski (1997) – Tak jak stoper rozegrał całe spotkanie.
Krzysztof Kiklaisz (1998) – Oto kolejny młodzieżowiec, którego trener Marcin Brosz wprowadził do drużyny. Na chwilę wpuścił go za Łukasza Wolsztyńskiego.
Dominik Lasik (1997) – On również zadebiutował. W doliczonym czasie zmienił Igora Angulo.


wideo: Górnik TV/x-news

Jagiellonia Białystok – Karol Świderski (1997) – W 68 minucie spotkania z Górnikiem Zabrze zameldował się na murawie. Zmienił Martina Pospisila.

Lech Poznań – Robert Gumny (1998) – Cały mecz przeciwko Wiśle Płock. Zanotował asystę; czwartą w sezonie. Powtórzymy kolejny raz – w takiej formie długo przy Bułgarskiej nie pogra.

Makuszewski I Gumny w Lechu bardzo okPrzed wyjazdem za granice powinni jeszcze zagrac w Legii— B(L)1916 (@BL_1916) 26 listopada 2017


Pogoń Szczecin – Jakub Piotrowski (1997) – Rozegrał cały mecz przeciwko Piastowi Gliwice. Dostał żółtą kartkę (pauza w następnym spotkaniu), ale też zaprezentował się z dobrej strony. Wybraliśmy go do wyróżnionych w tej kolejce.
Marcin Listkowski (1998) – Musi pogodzić się z rolą zmiennika. Wszedł w 80 minucie za Spasa Deleva.

Śląsk Wrocław – Konrad Poprawa (1998) – Plaga kontuzji sprawiła, że w derbach z Zagłębiem Lubin dane mu było zagrać na stoperze od pierwszego gwizdka. Do ostatniego dotrwał w dobrym stylu. Występ co najmniej poprawny.
Adrian Łyszczarz (1999) – W 80 minucie zmienił Dragoljuba Srnicia. To był dopiero jego czwarty występ w sezonie. Uzbierał ledwie 50 minut.
Mathieu Scalet (1997) – Do wczoraj nikt specjalnie go nie znał. Francuz z polskimi korzeniami, który grał w rezerwach Wisły Kraków, dostał chwilę na boisku a wycisnął z niej maksimum. Zaliczył bowiem asystę przy golu, który zadecydował o wygranej.

Kiedyś ktoś śpiewał „skacz, skacz, jak Adam Małysz”. Teraz trzeba zmienić na skacz, skacz, jak Mathieu Scalet ... Co chłop poleciał .... pic.twitter.com/4XQfuF4J7a— Szymon Mikołajczak (@MikolajczakSz) 27 listopada 2017


Wisła Kraków – Kamil Wojtkowski (1998) – Przyjemnie patrzy się na jego grę. Był jednym z wyróżniających się w meczu z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza. Zdobył pierwszą bramkę w sezonie. W 85 minucie za niego wszedł nie byle kto, bo Marcin Wasilewski.

Wisła Płock – Konrad Michalak (1997) – Nie był w stanie odwrócić wyniku z Lechem Poznań. Wszedł w 70 minucie za Nico Varelę.

Zagłębie Lubin – Filip Jagiełlo (1997) – W derbach zagrał od początku, ale w drugiej połowie został zmieniony. W 73 minucie wszedł za niego Adam Buksa i też nie wpłynął na wynik.

Drużyny bez młodzieżowca w 17. kolejce:


Bruk-Bet Termalica Nieciecza, Korona Kielce, Lechia Gdańsk, Legia Warszawa, Piast Gliwice, Sandecja Nowy Sącz.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 17. kolejce:


1. Robert Gumny (Lech Poznań) - 2 gole, 4 asysty
2. Mateusz Wieteska (Górnik Zabrze) - 4 gole
3. Filip Jagiełlo (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków), Szymon Żurkowski (Górnik Zabrze) – 1 gol, 2 asysty
6. Patryk Dziczek (Piast Gliwice) – 1 gol, 1 asysta
7. Konrad Michalak (Wisła Płock) – 2 asysty
8. Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Karol Świderski (Jagiellonia Białystok) - 1 gol
11. Kamil Pestka (Cracovia), Mathieu Scalet (Śląsk Wrocław) – 1 asysta

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2017/18:


1. Górnik Zabrze – 3656 punktów
2. Piast Gliwice – 2376
3. Lech Poznań - 2262
4. Zagłębie Lubin – 1280
5. Jagiellonia Białystok - 892
Cała tabela Pro Junior System - tutaj ;nf

Zarząd PZPN zatwierdził kwoty nagród (13 mln) w programie PRO JUNIOR SYSTEM PZPN na sezon 2017/2018:ESA: 3 mln,I Liga: 6 mln,II Liga: 4 mln pic.twitter.com/GlnfjVuBbT— Maciej Sawicki (@Maciej_Sawicki) 30 sierpnia 2017


Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2017/2018 są to zawodnicy urodzeni w 1997 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Gruz i brud. Najgorsze stadiony w Polsce [TOP 10]


Polecamy