menu

Młodzi piłkarze z Podkarpacia, występujący w Centralnej Lidze Juniorów, na celowniku wielkich klubów

28 lutego 2020, 13:30 | luci

Kluby piłkarskie z ekstraklasy regularnie monitorują, to co dzieje się na Podkarpaciu. Co rusz jakiś piłkarze Karpat Krosno, Stali Rzeszów, Resovii czy Stali Mielec ląduje w innym większym polskim klubie. Przedstawimy kilku piłkarzy grających w Centralnej Lidze Juniorów, którym przyglądają się skauci.

Najlepsi młodzi piłkarze z Podkarpacia rzadko zostają w swoich macierzystych klubach. Wielu z nich otrzymuje oferty z czołowych polskich klubów. Oto zawodnicy, na których warto zwrócić uwagę
fot. Krzysztof Kapica
Bartosz Bajorek, Stal Mielec - pomocnik
fot. Kuba Zegarliński
Kacper Bielak, Karpaty Krosno - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Łukasz Boczar, Karpaty Krosno - bramkarz
fot. Krzysztof Kapica
Krystian Głodowski, Stal Rzeszów - obrońca/pomocnik
fot. Łukasz Pado
Dominik Kulon, Karpaty Krosno - pomocnik/napastnik
fot. Krzysztof Kapica
Wiktor Majewski, Karpaty Krosno - napastnik
fot. Krzysztof Kapica
Paweł Ofiara, Stal Mielec - pomocnik
fot. Kuba Zegarliński
Wesley Omuru, Stal Rzeszów - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Norbert Pempuś, Stal Rzeszów - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Kamil Rzońca, Karpaty Krosno - pomocnik/napastnik
fot. Krzysztof Kapica
Michał Smoleń, Karpaty Krosno - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Łukasz Stec, Karpaty Krosno - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Szymon Szpytma, Stal Rzeszów - pomocnik
fot. Krzysztof Kapica
Michael Wyparło, Stal Mielec - napastnik
fot. Kuba Zegarliński
Dawid Sztuka, Stal Mielec
fot. Kuba Zegarliński
1 / 16

Zagłębie Lubin, Pogoń Szczecin, Korona Kielce i Kraków, to najczęstszy kierunek młodych piłkarzy z naszego regionu. Coraz lepiej na boiskach ekstraklasy poczynają sobie tacy piłkarze jak Sylwester Lusjusz czy Bartosz Bida, ale takich graczy, którzy czekają na swoją szansę, a w rodowodzie mają Podkarpacie, jest znacznie więcej.

Jeszcze więcej jest takich, którzy wciąż grają w naszych klubach i są obserwowani. Najbardziej na cel są brani ci, którzy występują w Centralnej Lidze Juniorów, czyli Stal Mielec, Karpaty Krosno czy Stal Rzeszów, która z tej ligi spadła, ale jesienią w niej występowała.

[polecane]19815855,19514221;1;O tym pisaliśmy[/polecane]

Zimą wspomnianym drużynom udało się zachować czołowych piłkarzy, ale na koniec rundy wiosennej może się to zmienić. Karpaty mają w swoich szeregach m.in. dwóch królów strzelców sezonu jesiennego CLJ U17 Dominika Kulona i Wiktora Majewskiego. Ten pierwszy dodatkowo jest kadrowiczem i ponoć regularnie figuruje w notesach skautów. W kręgu zainteresowania dużych klubów są też m.in. kolejny napastnik Karol Rzońca, a także środkowy pomocnik i kapitan Łukasz Stec, nazywany przez kolegów „sercem drużyny” i bramkarz Łukasz Boczar. Zimą ponoć pojawiały się zapytania o skrzydłowego Kacpra Bielaka i Michała Smolenia, który w Karpatach jest specjalistą od „czyszczenia”, czyli przerywania akcji przeciwnika.

Stal Mielec też jak zawsze ma swoje perełki, o które dba. Wysokie notowania zawsze miał Bartek Sztuka, który wyróżniał się i potrafi świetnie operować lewą nogą. W kadrze pierwszego zespołu jest od kilku miesięcy Bartosz Bajorek, a w zeszycie trenera Marca na pewno są takie nazwiska, jak Michael Wyparło (najlepszy strzelec drużyny w sezonie jesiennym) oraz Paweł Ofiara. Dobrą rundę miał Aleksander Szumilas i to on miał mieć najwięcej ofert zimą, ale na razie pozostaje w Mielcu.

Na testach w Miedzi Legnica był z kolei Norbert Pempuś ze Stali Rzeszów. Godny uwagi w zespole z Hetmańskiej jest też Szymon Szpytma czy Krystian Głodowski. Pierwszego koledzy nazywają „Profesorem”, bo dobrze kieruje kolegami ze środka pola, choć jest niższy od innych o głowę.

Wiosną w Centralnej Lidze Juniorów zobaczymy już tylko dwa zespoły z Podkarpacia: Stal Mielec i Karpaty Krosno, oba w U17.

Sezon w CLJ U17 rozpoczyna się 7 marca. W pierwszej kolejce Karpaty zagrają u siebie z Wisłą Kraków, zaś Stal o pierwsze punkty powalczy w Krakowie z Hutnikiem. Oprócz wspomnianej czwórki w grupie 4 znalazły się: TOP 54 Biała Podlaska, Motor Lublin, Cracovia i Korona Kielce.

Drużyny zagrają systemem każdy z każdym, mecz i rewanż. Zwycięzca grupy zagra w półfinale mistrzostw Polski U17, a dwie najsłabsze drużyny w grupie spadną z CLJ, zaś jesienią ich miejsce zajmą zespoły wyłonione w barażach.

Lech Czaja, trener juniorów Karpat Krosno: Kluby z ekstraklasy interesują się naszymi zawodnikami
[xlink]057b5de7-b782-dd37-e507-b677bdfa5800,1d01135f-4bc8-a0d6-25ea-b4b09a16e9ed[/xlink]


Polecamy