Piłkarze Miedzi trenują w zmienionym składzie (Zdjęcia)
W tym tygodniu pierwszoligowa Miedź Legnica rozpoczęła przygotowania do rundy wiosennej. Ostatnio z klubem tym rozstał się Hiszpan Oscar Martin.
Najpierw zawodnicy przeszli wstępne badania medyczne, a następnie rozpoczęli treningi na sztucznej murawie w legnickim parku. W pierwszych zajęciach udział wzięło 21 zawodników.
Piłkarzom dopisywały humory. - To jest polska zima? Wygląda jak jesień w Finlandii - żartował Petteri Pennanen, nowy pomocnik Miedzi z Finlandii. - Jak się masz w nowym roku? - zagadywał po polsku drugi nowy pomocnik Ryszarda Tarasiewicza Hiszpan Marquitos, pokazując jak podszkolił język od momentu, gdy grał w Miedzi po raz pierwszy.
Kogo zabrakło podczas pierwszych zajęć w Legnicy? Przede wszystkim Petteriego Forsella, który w niedzielę zakończył zgrupowanie reprezentacji Finlandii w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i dostał od trenera kilka dni na pozałatwianie swoich spraw. Do Polski wróci w najbliższy piątek.
Szkoleniowiec „Miedzianki” uznał, że na wiosnę nie przyda mu się już Hiszpan Oscar Martin. 28-letni skrzydłowy, który w rundzie jesiennej zagrał w 15 meczach ligowych, rozwiązał kontrakt z klubem za porozumieniem stron. Na lewym skrzydle „Taraś” ma do dyspozycji Mariusza Rybickiego oraz Marquitosa.
- W pierwszym okresie czeka nas ciężka praca nad mocą, wytrzymałością i siłą. Później wyjedziemy na zgrupowanie do Turcji, by już na trawiastych boiskach pracować typowo nad elementami piłkarskimi - stwierdził Ryszard Tarasiewicz.
64. Plebiscyt na Najlepszego Sportowca i Trenera Dolnego Śląska - AKTUALNE WYNIKI:
NAJPOPULARNIEJSZY SPORTOWIEC #sportowiecrokuGWr;nf
NAJPOPULARNIEJSZY TRENER #trenerrokuGWr;nf
DZIAŁACZ ROKU #dzialaczrokuGWr;nf
IMPREZA ROKU #imprezarokuGWr;nf
SPORTOWIEC THE WORLD GAMES 2017 #sportowiecTWGGWr;nf
KLASA SPORTOWA ROKU #klasasportowaGWr;nf
NAJPOPULARNIEJSZY MŁODY TALENT #TalentRokuGWr;nf
NAJPOPULARNIEJSZA DRUŻYNA #druzynarokuGWr;nf
SZKÓŁKA PIŁKARSKA #szkolkapilkarskaGWr;nf








































