menu

Mecz Śląsk – Widzew bez kibiców gości! To pokłosie ostatnich wydarzeń

5 sierpnia, 15:59 | AIP, DF

Piłkarski Śląsk Wrocław poinformował, że podjął decyzję o zamknięciu sektora gości na sobotni mecz 4. kolejki PKO Ekstraklasy z Widzewem Łódź. Powodem mają być wzajemne prowokacje zantagonizowanych grup kibiców.

Olympus digital camera 31-07-2022 lodz . mecz widzew  lechia gdansk 2-3
fot. grzegorz galasinski

dziennik lodzki /polskapress *** local caption *** widzew lechia gdansk mecz pilka nozna

fot.grzegorz galasinski / dziennik lodzki
Olympus digital camera 31-07-2022 lodz . mecz widzew lechia gdansk 2-3 fot. grzegorz galasinski dziennik lodzki /polskapress *** local caption *** widzew lechia gdansk mecz pilka nozna fot.grzegorz galasinski / dziennik lodzki
fot. Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress

Klub wydał oświadczenie, w którym ustosunkował się do decyzji o zamknięciu sektora gości: „Pragniemy podkreślić, iż bezpieczeństwo każdego uczestnika naszych meczów jest dla nas wartością nadrzędną i niepodważalną. Od kilku tygodni wrocławski klub intensywnie pracuje nad należytym zabezpieczeniem sobotniej imprezy. Jednakże w ostatnich dniach docierały do nas informacje dotyczące nie tylko wzajemnych prowokacji zantagonizowanych grup kibiców i niespotykanego dotąd wzrostu napięcia, lecz także sygnały świadczące o tym, że na stadionie pojawią się osoby nie będące w żadnym stopniu zainteresowane widowiskiem sportowym, a wyłącznie próbami zakłócania porządku i łamania prawa.

Jako organizator i jednocześnie klub piłkarski, który może poruszać się wyłącznie w zakresie dostępnych mu środków i narzędzi prawnych, jesteśmy zmuszeni do odpowiedzialnej reakcji, ograniczającej eskalację wrogich nastrojów. Podjęliśmy tym samym decyzję o zamknięciu sektora kibiców gości podczas meczu Śląsk Wrocław – Widzew Łódź”.

[polecany]23365535[/polecany]


Polecamy