menu

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream

25 lipca 2021, 09:35 | DW

Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. W niedzielę Górnik Zabrze rozegra pierwszy mecz w nowym sezonie PKO Ekstraklasy. Będzie to debiut na ławce trenerskiej Górnika Jana Urbana. Czy w pierwszym oficjalnym meczu zabrzan zadebiutuje Lukas Podolski? Pewne jest tylko, że na przeciw stanie tegoroczny uczestnik eliminacji do Ligi Konferencji, Pogoń Szczecin. Portowcy dokonali kilku wzmocnień i mogą być jeszcze lepszym zespołem niż w poprzedniej edycji.

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream
fot. Polska Press

Pogoń - Górnik ONLINE


Zeszły sezon potwierdził, że Pogoń potrzebuje napastnika gwarantującego więcej niż dziesięć bramek. Rozglądała się długo i uważnie. Duński Aarhus GF sprzątnął jej sprzed nosa króla strzelców ligi słowackiej, Polaka Dawida Kurminowskiego. Dlatego wybór padł na 27-letniego Piotra Parzyszka. Dziewiątka znana z występów w Piaście Gliwice po roku wróciła do Polski. To wypożyczenie z opcją wykupu. - Wynegocjowana kwota pierwokupu to dla klubu realna suma i oczywiście zakładamy scenariusz, że Piotr będzie z nami dłużej niż rok. Negocjacje były bardzo trudne, w grze było kilka innych klubów, dlatego tym bardziej cieszymy się z tego, że udało nam się osiągnąć porozumienie - mówi Dariusz Adamczuk z pionu sportowego Pogoni.

Pogoń - Górnik NA ŻYWO. Siła zespołu Kosty Runjaicia to przede wszystkim defensywa. Pogoń miała najszczelniejszą obronę w całym poprzednim sezonie, straciła najmniej goli i bardzo często wygrywała swoje mecze skromnie, aczkolwiek z czystym kontem. Dlatego w tej linii nie trzeba było dokonywać transferów. Stałym zestawieniem może być Kostas i Zech na środku obrony, Bartkowski i Mata na bokach oraz Dante Stipica w bramce. Tak właśnie Pogoń grała w pierwszym spotkaniu eliminacji do Ligi Konferencji z NK Osijekiem.

Zdecydowanie większe zmiany nastąpiły w zespole Górnika. Przede wszystkim władze klubu zmieniły trenera. Praca z Marcinem Broszem przyniosła świetne efekty, zabrzanie wrócili do Ekstraklasy i przez długi czas byli bardzo silną drużyną w Ekstraklasie. Poprzedni sezon był natomiast znakiem, że ten projekt się wypalił i potrzeba zmian. Brosza zastąpił doświadczony Jan Urban, czyli były szkoleniowiec m.in. Legii, Lecha i Śląska. Czy poprowadzi Górnika tam, gdzie od lat zamierzają być kibice?

Pogoń - Górnik STREAM. Na pewno mogą pozwolić na to transfery. Do bramki pozyskano Grzegorza Sandomierskiego, środek obrony wzmocnił Rafał Janicki, a głębię składu ma powiększyć wszechstronny Mateusz Cholewiak. No i oczywiście największy hit transferowy ostatnich lat - Lukas Podolski. Urodzony w Gliwicach napastnik to zdecydowanie największa gwiazda w historii naszej ligi, dlatego spodziewamy się, że PKO Ekstraklasa nie będzie dla niego za wysokim poziomem. W końcu przychodziło już do tej ligi wiele głośnych nazwisk i nie odnalazły się one tak, jak tego oczekiwaliśmy.

Podolski grę w Górniku pogodzi z występami w jury w niemieckim programie "Mam Talent". Ekstraklasa ułożyła nawet kilka meczów w terminarzu pod możliwość wystąpienia Podolskiego w obu miejscach w ciągu jednego weekendu.

Pogoń - Górnik LIVE. Choć Podolski ma już na karku 36 lat, to wciąż jest klasowym zawodnikiem. Król strzelców, mistrz świata, mistrz Niemiec i wiele wiele innych sukcesów na koncie. W Górniku liczą, że sezon zakończy z dwucyfrową liczbą goli.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:


Pogoń: Stipica - Stolarski, Kostas, Zech, Mata - Kozłowski, Dąbrowski, Kurzawa - Kucharczyk, Zahović, Kowalczyk

Górnik: Sandomierski - Michalski, Wiśniewski, Janicki, Janża - Dadok, Manneh, Bainović, Cholewiak - Nowak, Jimenez

OSTATNIE MECZE:


Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:0 (20.04.2021, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 2:1 (27.11.2020, Ekstraklasa)
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 3:1 (29.02.2020, Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 1:1 (22.09.2019, Ekstraklasa)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 3:1 (15.02.2019, Ekstraklasa)

Pogoń - Górnik TRANSMISJA TV


Mecz Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze zostanie rozegrany w niedzielę, 25 lipca o godz. 20:00. Transmisja na żywo ze spotkania Pogoń - Górnik w Canal+ Sport i Canal+Sport 4. Komentatorzy: Adam Marchliński, Maciej Murawski.

Internetowy stream online z meczu Pogoń - Górnik dostępny jest w usługach ekstraklasa.tv, canalplus.com i NC+ GO, a także w player.pl.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy