menu

Mateusz Młyński w natarciu, debiut Radosława Majeckiego, gol Patryka Dziczka. Młodzieżowcy na boisku: 14. kolejka Ekstraklasy [RAPORT]

5 listopada 2018, 10:09 | Jacek Czaplewski

Lotto Ekstraklasa. Arka Gdynia była jedną z tych drużyn, które w poprzednim sezonie prawie w ogóle nie grały z młodzieżowcem. Dopiero przyjście trenera Zbigniewa Smółki zmieniło sytuację. To dzięki jego odwadze debiutanckiego gola i asystę ma już za sobą 17-letni Mateusz Młyński.

Mateusz Młyński w meczu z Pogonią Szczecin
fot. Piotr Hukało
Radosław Majecki przebija się do składu Legii Warszawa
fot. Bartek Syta
Kamil Jóźwiak w meczu z Lechią Gdańsk
fot. Waldemar Wylegalski

fot. Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
1 / 4

Występy młodzieżowców w 14. kolejce Lotto Ekstraklasy


[przycisk_galeria]

Arka Gdynia - Mateusz Młyński (rocznik 2001) - Do 68 minuty biegał przeciwko Pogoni Szczecin (zmienił go Rafał Siemaszko). Zaliczył udany występ. To po jego zagraniu padła bramka Luki Zarandii.

W Cafe Futbol zachwyty nad Sebastianem Szymańskim z Legii. Sezon 18/19 - 1446 minut 0 goli/2 asysty. Mateusz Młyński z Arki dla porównania 245 minut 2 gole/1 asysta, w dodatku 2 lata młodszy i nieporównywalnie mniej ograny w Ekstraklasie. Fakt nie opinia...— XeneizeAG (@xeneizeAG) 4 listopada 2018


Sama przyjemność oglądać jak ładnie rozwija się Mateusz Młyński. Trochę wody sodowej było po debiucie, ale po sprowadzeniu na ziemię pokazuje, że nie gra za PESEL tylko za umiejętności.— Krzysztof Marciniak (@Marciniak_k) 2 listopada 2018


Górnik Zabrze - Kacper Michalski (2000) - Cały mecz na prawej obronie przeciw Legii Warszawa. Wynik mówi sam za siebie.
Daniel Liszka (2000) - Przez całe spotkanie odpowiadał za lewy bok. Dostał żółtą kartkę.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Zaliczył pierwszy ligowy występ w tym sezonie (wcześniej zaliczył też po meczu w trzecioligowych rezerwach i w Pucharze Polski). Przeciwko Lechii Gdańsk wytrzymał do ostatniego gwizdka. Otrzymał żółtą kartkę.
Kamil Jóźwiak (1998) - Żałuje zmarnowanej okazji z końcówki pierwszej połowy. W 62 minucie został zmieniony przez Dioniego.
Paweł Tomczyk (1998) - W 90 minucie zmienił Joao Amarala. Wywalczył rzut rożny i to tyle jeśli chodzi o jego osiągnięcia w meczu. Zasmucił się kiedy poinformowano o zwolnieniu Ivana Djurdjevicia. To w końcu ten trener dawał mu szanse.

Paweł Tomczyk wyszedł ze stadionu kompletnie zapłakany. Dla niego Ivan był legendą, teraz mógł z nim pracować na stadionie, przy którym się wychował.— Damian Smyk (@D_Smyk) 4 listopada 2018


Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - W 69 spotkania z Lechem Poznań zmienił Konrada Michalaka.
Tomasz Makowski (1999) - Drugi mecz w sezonie. W 87 minucie zmienił Lukasa Haraslina.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Nareszcie zaliczył debiut w lidze! Od razu zaliczył czyste konto, choć uczciwie trzeba przyznać, że nie miał za dużo pracy w meczu z Górnikiem Zabrze.
Sebastian Szymański (1999) - Do 77 minuty biegał w środku pola. Znowu zabrakło mu jednak konkretnych statystyk (gol, asysta). Zmienił go Jose Kante.

Dzik pic.twitter.com/4WDUuSveT4— ppp (@bazyl19811) 30 października 2018


Piast Gliwice - Patryk Dziczek (1998) - Cały mecz z Wisłą Kraków. To po jego golu zespół objął prowadzenie.
Denis Gojko (1998) - Wreszcie podniósł się z ławki i zaliczył pierwszy ligowy występ w tej edycji. W 79 minucie zmienił Mateusza Maka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Walukiewicz (2000) - Z Arką Gdynia zaliczył swój dziesiąty pełny występ, a dwunasty w ogóle.
Sebastian Kowalczyk (1998) - Tym razem nie był pierwszoplanową postacią. W 55 minucie trener zastąpił go Michałem Żyrą.

Śląsk Wrocław - Maciej Pałaszewski (1998) - Dopiero od 74 minuty grał z Wisłą Płock. Zmienił Michała Chrapka.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - Drugi raz z rzędu (i zarazem drugi raz w ogóle) od początku. Z Piastem Gliwice dane mu było rozegrać całe spotkanie.

Zagłębie Lubin - Dawid Pakulski (1998) - Jako jedyny młodzieżowiec z drużyny zagrał przeciwko Koronie Kielce. Do 73 minuty biegał na prawej stronie obrony. Potem wszedł Bartosz Kopacz.

Drużyny bez młodzieżowca w 14. kolejce:
Cracovia, Korona Kielce, Miedź Legnica, Wisła Płock.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców po 14. kolejce:


2 GOLE i 1 ASYSTA - Paweł Tomczyk (Lech Poznań)
1 GOL i 2 ASYSTY - Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin)
2 GOLE - Patryk Dziczek (Piast Gliwice)
1 GOL i 1 ASYSTA - Mateusz Młyński (Arka Gdynia)
1 GOL - Adam Chrzanowski (Lechia Gdańsk), Karol Fila (Lechia Gdańsk), Sandro Kulenović (Legia Warszawa), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków)
1 ASYSTA - Adrian Gryszkiewicz (Górnik Zabrze), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Szymański (Legia Warszawa), Sebastian Walukiewicz (Pogoń Szczecin).

Tabela Pro Junior System PZPN sezon 2018/19:


1. Górnik Zabrze - 4137
2. Pogoń Szczecin - 2368
3. Piast Gliwice - 2366
4. Legia Warszawa - 2296
5. Lech Poznań - 1576
zobacz więcej;nf

Kto jest młodzieżowcem?
Młodzieżowiec to zawodnik posiadający obywatelstwo polskie, który w roku kalendarzowym, w którym następuje zakończenie sezonu rozgrywkowego, kończy 21. rok życia oraz zawodnik młodszy. W sezonie 2018/2019 są to zawodnicy urodzeni w 1998 roku i młodsi. Wykładnia za Łączy Nas Piłka/PZPN

Nagrody w Pro Junior System
Tak samo jak w zeszłym sezonie w puli nagród są 4 mln złotych (2 mln złotych wyłożył PZPN, 2 kolejne Ekstraklasa). Zwycięzca otrzyma 1,4 mln. Za drugie miejsce w klasyfikacji przysługuje 1 mln, natomiast za trzecie 400 tys.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

Znane kluby, które tułają się w niższych ligach


Polecamy