menu

Lubuski klub piłkarski odrzucił korupcyjną propozycję. W tle hazard i gigantyczne pieniądze

23 maja, 10:02 | (b)

37-letni obywatel Mołdawii usiłował skorumpować dyrektora klubu piłkarskiego w Lubuskiem, obiecując mu pieniądze za korzystne rozstrzygnięcie meczu. Sprawą zajęła się policja. Mężczyzna został aresztowany.

Obywatel Mołdawii próbował przekupić dyrektora klubu piłkarskiego
fot. Lubuska Policja
Mężczyzna został tymczasowo aresztowany
fot. Lubuska Policja
Podejrzanemu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności
fot. Lubuska Policja
1 / 3

Trzy gole w pierwszej połowie

Do dyrektora jednego z piłkarskich klubów w Lubuskiem zgłosił się mężczyzna i zaproponował pieniądze za ustalony wynik meczu. Piłkarski przekręt miał polegać na tym, że w pierwszej połowie spotkania miały paść co najmniej trzy bramki.

- To miało gwarantować udzielającemu obietnicy korupcyjnej oraz innym osobom zysk w międzynarodowych firmach bukmacherskich. Z wysokim prawdopodobieństwem ten proceder został podjęty w ramach zjawiska „Match-fixing”- czyli osiągania wysokich zysków w internetowych firmach bukmacherskich przez uczestników takich zakładów – wyjaśnia podinspektor Marcin Maludy, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Gorzowie Wielkopolskim. - Zjawisko to polega na typowaniu przez uczestników określonej liczby bramek. Aktualnie jest ono wykorzystywane przez grupy przestępcze do osiągania ogromnych zysków. napisał:

Podejrzany trafił do aresztu

Sprawą zajęli się specjaliści z Wydziału do Walki z Korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

- Przez wiele dni prowadzili bardzo intensywne działania operacyjne. Istniała obawa, że obcokrajowiec może opuścić granice naszego kraju – przyznaje podinsp. Maludy - 17 maja policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę. To 37-letni obywatel Mołdawiii. napisał:

Mężczyzna usłyszał zarzut związany z obietnicą udzielenia korzyści majątkowej w zamian za nieuczciwe zachowanie, mogące mieć wpływ na wynik lub przebieg zawodów.

- Prokuratura Okręgowa w Zielonej Górze wnioskowała w tej sprawie o areszt. Decyzją Sądu 37-letni obywatel Mołdawii najbliższe trzy miesiące spędzi w odosobnieniu. Za tego typu przestępstwo grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności – informuje podinsp. Maludy. napisał:

[polecane] 24582719, 24842239[/polecane]