Lotto Ekstraklasa. Słabi, słabsi, Zagłębie Lubin. Korona "zepsuła" debiut trenera. Czwarty gol Mateja Pućki

4 listopada 2018, 17:24 | JCZ

Lotto Ekstraklasa. Bez efektu nowej miotły w Lubinie. Zagłębie przegrało z Koroną Kielce 0:1 (0:0). Zadecydował strzał Mateja Pućki. Spotkanie obejrzało 3063 widzów.

Zagłębie Lubin - Korona Kielce 0:1
1 / 30

[przycisk_galeria]

Pierwsza połowa i w ogóle cały mecz uwypukliły to, że problemy Zagłębia wiążą się nie tylko z osobą zwolnionego Mariusza Lewandowskiego. Mimo zmiany trenera i rotacji w składzie gra zespołu znów okazała się nieprzemyślana. Zabrakło też oczekiwanej płynności, którą w piątek zaprezentowała Pogoń Szczecin, zaś w sobotę Legia Warszawa.

Przy odrobinie szczęścia to Korona schodziłaby na przerwę z zasłużoną zaliczką. Okazji nie wykorzystał jednak Ivan Marquez. Bliski trafienia samobójczego był natomiast Lubomir Guldan.

#ZAGKOR LIVE: KGHM Zagłębie - Korona 0:0 Żywa flaga w przerwie meczu na Stadionie Zagłębia Utworzona została przez 100 maluchów z @AP_Zaglebie i Akademii Piłkarskiej „Żaczek” pic.twitter.com/ktqhWycqc4— Zagłębie Lubin (@ZaglebieLubin) 4 listopada 2018

Nowy opiekun "Miedziowych", Ben van Dael szukał rozwiązań bawiąc się ustawieniem na tablicy taktycznej. Jego wskazówki, nawet jeśli były słuszne, nie trafiły na podatny grunt. To w końcu Korona kreowała kolejne groźne akcje. W 55 minucie celny strzał oddał Matej Pućko, lecz dobrze do niego ustawił się Dominik Hładun.

Pomocnik odgryzł się jednak bramkarzowi w 73 minucie. Wtedy też zresztą padła jedyna bramka w meczu. Po rzucie wolnym Łukasza Kosakiewicza do wyplutej piłki przez Hładuna dobiegł właśnie Pućko i mocnym uderzeniem przypieczętował zwycięstwo Korony. Było to jego czwarte trafienie w sezonie. Wcześniej zaważył m.in. o wygranej nad Wisłą w Krakowie.

Dzięki trzem punktom Korona przeskoczyła w tabeli Pogoń Szczecin. Zagłębie spadło na dziesiąte miejsce. To jego siódmy mecz z rzędu bez wygranej.

Trwa rozmowa motywacyjna. Mówi tylko jedna strona. #ZAGKOR pic.twitter.com/ZHYzqdwGsA— mkszaglebie.pl ⚒ (@mkszaglebiepl) 4 listopada 2018

Piłkarz meczu: Matej Pućko
Atrakcyjność meczu: 4/10

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

10 najstarszych piłkarzy w Lotto Ekstraklasie

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/ed53f378-1181-8a87-327b-f07b80b90e24,2152cca2-06e5-14e1-16ea-595dadeac14d,embed.html[/wideo_iframe]