Lotto Ekstraklasa. Miedź Legnica nie zdobyła Reymonta. "Biała Gwiazda" odzyskała skuteczność

27 lipca 2018, 22:22 | red

Lotto Ekstraklasa. Piłkarze Wisły Kraków zdobyli dwie bramki przeciwko Miedzi i to wystarczyło, by zanotować ważne zwycięstwo. Beniaminek odpowiedział jednym trafieniem z rzutu karnego. "Biała Gwiazda" pozostaje niepokonana we własnym domu, wokół którego w ostatnim czasie dużo się mówi. Miedź mimo wszystko może być zadowolona. Legniczanie po dwóch kolejkach mają trzy punkty.

27.07.2018 krakow mecz ekstraklasa pilka nozna wisla krakow - miedz legnica , fot. wojciech matusik / polskapresse gazeta krakowska
1 / 14

[przycisk_galeria]
W 12. minucie Henrik Ojamaa potężnie uderzył na bramkę Buchalika, ale bramkarz Wisły świetnie interweniował na linii. Po chwili Miedź była blisko gola samobójczego. Po pół godzinie wciąż mieliśmy bezbramkowy remis. Świetna prostopadła piłka Santany do Fosella. Fin wyszedł sam na sam, ale Buchalik obronił strzał pomocnika Miedzi.

Na chwilę przed przerwą Wisła objęła prowadzenie. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, na bramkę uderzał Wasilewski, ale jego strzał odbił Sapela, prosto pod nogi Ondraska, który wyprowadza Wisłę na prowadzenie. Wisła prowadziła grę i słusznie wygrywała do przerwy z drużyną Miedzi. Zawodnicy przyjezdnych mieli swoją sytuację, ale strzał Forsella obronił Buchalik.

Drugi cios na bramkę Sapeli padł w piątej minucie drugiej połowy. Świetna kontra Wisły, Małecki na pełnej szybkości idealnie dograł piłkę do Korta, który pokonał Sapelę. Piłkę po drodze mogli wybić Frank Adu Kwame i Henrik Ojamaa, ale nie mieli na tyle pewności.

Na 20 minut przed końcem Marquitos trafił z jedenastego metra i dał kontakt w dzisiejszym meczu. W doliczonym czasie Michał Buchalik uratował swoją drużynę. Piasecki uderzył z 5 metrów i kapitalnie wybronił to bramkarz. Wisła prowadziła grę, jednak w drugiej połowie inicjatywę przejęła Miedź i była blisko doprowadzenia do remisu, ale świetna interwencja Buchalika uratowała 3 punkty gospodarzom.

Atrakcyjność meczu: 7/10
Piłkarz meczu: Vullnet Basha

EKSTRAKLASA w GOL24

Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

TOP 10 polskich piłkarzy do wzięcia za darmo

[wideo_iframe]//get.x-link.pl/eb2395de-27c7-5c62-19a4-9b1881cb2075,552a2f07-2601-e674-331c-5091de71da50,embed.html[/wideo_iframe]