Lotto Ekstraklasa. Gol z przewrotki na wagę przełamania. Słoniki w górnej ósemce

17 kwietnia 2017, 17:23 | psz, Rafał Musioł

Lotto Ekstraklasa. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonała Piasta Gliwice (1:0) w poniedziałkowym meczu 29. kolejki Lotto Ekstraklasy. Efektowną bramkę na wagę zwycięstwa zdobył na początku spotkania Dawid Nowak.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Piast Gliwice 1:0
1 / 7

[przycisk_galeria]

Zespół Niecieczy od początku roku nie potrafił pokonać żadnego rywala. Dał radę dopiero wicemistrzom Polski z Gliwic, którzy rozegrali mecz tak słaby, że od oglądania kibiców mogły rozboleć zęby...

Jedyny gol meczu padł już w 4 minucie. Atak gości próbowali przerwać Marcin Flis i Hebert, ale Brazylijczyk wybił piłkę w tak nonszalancki sposób, że Dawid Nowak przewrotką posłał ją wprost do siatki.

Piłkarski lodowaty śmigus-dyngus bynajmniej nie przebudził gliwiczan, którzy sprawiali wrażenie ociężałych (świąteczny stół dał o sobie znać) i pozbawionych inwencji. Termalica, chociaż sama nie błyszczała, próbowała to wykorzystać, ale jej mechanizm funkcjonował tylko do momentu rozmontowania obrony gości, próby strzałów nie miały już zazwyczaj żadnego znaku jakości. A te nieco lepsze zatrzymywał Jakub Szmatuła, który znów miał prawo mocno się irytować na poczynania kolegów.

W grze Piasta nie było widać determinacji, jaka powinna być znakiem firmowym ekip walczących o utrzymanie w Lotto Ekstraklasie. Zwłaszcza, że ekipa Dariusza Wdowczyka zdobywając jeden punkt mogła sobie zapewnić przynajmniej uniknięcie zajęcia ostatniego miejsca przed rundą finałową. A tak taka opcja - biorąc pod uwagę perspektywę meczu z Jagiellonią - wciąż zagląda w oczy wicemistrzom mającym niekorzystny bilans spotkań z zamykającym tabelę Górnikiem Łęczna.