Lotto Ekstraklasa. Fajerwerki strzelały na boisku. Niebezpieczne zabawy na meczu Zagłębie Sosnowiec - Legia Warszawa [WIDEO]

21 grudnia 2018, 10:48 | etc

Lotto Ekstraklasa. Na kilka minut został przerwany czwartkowy mecz 20. kolejki między Zagłębiem Sosnowiec a Legią Warszawa (2:3). Sędzia Mariusz Złotek nie chciał bowiem ryzykować zdrowiem piłkarzy, obok których wybuchały fajerwerki.

Podczas drugiej połowy spotkania połączona grupa kibiców Zagłębia i Legii zaprezentowała pokaz pirotechniczny. Oprawie nadano tytuł: "Rodzinna atmosfera". Transparent takiej właśniej treści pojawił się bowiem na ogrodzeniu trybuny, za którym odpalano niedozwolone fajerwerki oraz race.

Jak widać na powyższym nagraniu (10:59) część fajerwerków wybuchła tuż nad murawą. Za namową arbitra zawodnicy obu zespołów udali się w okolice ławek rezerwowych, by tam przeczekać najgorsze. Na szczęście nikomu nic się nie stało. W przyszłym tygodniu karę orzeknie w tej sprawie Komisja Ligi.

Fajerwerki są coraz modniejsze wśród ultrasów. Podczas finału Pucharu Polski między Legią a Arką Gdynia fani tej drugiej drużyny podpalili nimi część konstrukcji PGE Narodowego w Warszawie. Fajerwerki zostały odpalone też w trakcie niedawnych ligowych meczów Lechii Gdańsk czy Śląska Wrocław.