menu

Lotto Ekstraklasa. Adam Nawałka po meczu z Koroną: Trzeba szanować ten punkt, zwłaszcza w naszej sytuacji [KONFERENCJA]

30 marca 2019, 23:50 | red

Lotto Ekstraklasa. Korona Kielce bezbramkowo zremisowała z Lechem Poznań w trzecim sobotnim meczu Lotto Ekstraklasy. - Jeśli nie można wygrać, to trzeba zremisować. Trzeba szanować ten punkt, zwłaszcza w naszej sytuacji. To nas oczywiście nie usprawiedliwia, bo oczekiwania są duże. Dla nas jednak liczy się ten punkt. Zawodnicy włożyli dużo trudu w to spotkanie - mówił na konferencji pomeczowej trener Kolejorza, Adam Nawałka.

Trenerzy po meczu Korona Kielce - Lech Poznań
fot. slawomir stachura/polska press
Trenerzy po meczu Korona Kielce - Lech Poznań
fot. slawomir stachura/polska press
Trenerzy po meczu Korona Kielce - Lech Poznań
fot. slawomir stachura/polska press
1 / 3

Adam Nawałka (trener Lecha Poznań): Zawsze w Kielcach gra się bardzo trudne mecze. To trudny teren. Tak właśnie to spotkanie wyglądało z naszej strony. Można się było takiego meczu spodziewać. Myślę, że remis jest sprawiedliwy, bo obie drużyny miały po 50 procent posiadania piłki. Może Korona więcej strzelała, ale jeśli chodzi o piłkarski poziom, to obie drużyny prezentowały się tak samo. Jeśli nie można wygrać, to trzeba zremisować. Trzeba szanować ten punkt, zwłaszcza w naszej sytuacji. To nas oczywiście nie usprawiedliwia, bo oczekiwania są duże. Dla nas jednak liczy się ten punkt. Zawodnicy włożyli dużo trudu w to spotkanie.

- Korona gra bardzo agresywny i twardy futbol. W środkowej strefie brakowało nam otwierającego pytania. Nie stworzyliśmy sobie klarownej sytuacji.

Gino Lettieri (trener Korony Kielce): Już przed meczem na konferencji prasowej mówiliśmy, że czeka nas ciężka gra. Taktycznie dobrze graliśmy do przodu i byliśmy waleczni. Przez 90 minut nie pozwoliliśmy stworzyć Lechowi chyba nawet jednej sytuacji bramkowej.

- Nasza drużyna miała trzy stuprocentowe okazje. Najpierw Kovacević, potem Pućko i Forbes. Niestety nie udało nam się osiągnąć naszego celu. Wynik 0:0 jest jednak dla nas korzystny w starciu przeciwko takiemu klubowi jak Lech. Chciałbym podziękować mojej drużynie. Graliśmy dobrze piłką, a bez piłki graliśmy wysoko i odbieraliśmy ją przeciwnikowi. Nie udało nam się osiągnąć zwycięstwa, ale teraz patrzymy tylko na przygotowania do meczu z Cracovią.

EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy

[xlink]391d6f49-0c36-b9c5-bc16-743d07b6284e,a41edc38-d31e-e9bc-5be3-03f745abcc3c[/xlink]


Polecamy