ŁKS Łódź – Raków Częstochowa ZDJĘCIA RELACJA Wicelider ograł lidera. Tomas Petrasek obraził sędziego i wyleciał z boiska

28 kwietnia 2019, 09:01 | Tomasz Kuczyński

W meczu 31. kolejki Fortuna 1. Ligi ŁKS Łódź wygrał z Rakowem Częstochowa 2:0 (2:0) Bramki zdobyli: Łukasz Sekulski (6), Łukasz Piątek (21). Raków od 80. minuty grał w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Tomasa Petraska, który… naubliżał sędziemu Tomaszowi Marciniakowi. ŁKS jest już bardzo bliski awansu do Lotto Ekstraklasy.

ŁKS Łódź pokonał Raków Częstochowa
1 / 18

W sobotę doszło do spotkania wicelidera Fortuna 1. Ligi z wiceliderem. ŁKS zajmujący drugie miejsce w tabeli przystępował do meczu jako lider wiosny, mając dwa punkty przewagi nad Rakowem, który w środę świętował awans do Lotto Ekstraklasy.

- Poświętowaliśmy, ale krótko, bo było mało czasu między meczami. Graliśmy z Podbeskidziem w środę, teraz jest mecz w sobotę. Chcemy się dobrze zaprezentować w Łodzi i ugrać jak najwięcej puntów w ostatnich kolejkach – mówił przed meczem trener gości Marek Papszun.

ŁKS też już jest bardzo bliski awansu i czuję się tam emocje związane ze zbliżającym się sukcesem. Na dwa dni przed meczem z Rakowem nie było już biletów.

Łódzki beniaminek bardzo mile przyjął gości z Częstochowy. Przed pierwszym gwizdkiem sędziego prezes ŁKS-u Tomasz Salski wręczył prezesowi Rakowa Wojciechowi Cyganowi paterę z okazji awansu do Lotto Ekstraklasy.
Pięknie dziękujemy @LKS_Lodz! Życzymy dobrego meczu [unicode_pictographs]%F0%9F%91%8A[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs]#ŁKSRCZ pic.twitter.com/BdTJNk4MZK— Raków Częstochowa (@rksrakow) 27 kwietnia 2019

Kibice gospodarzy już nie byli tacy mili dla Arkadiusza Kasperkiewicza, który w jesiennym meczu tych drużyn, po zdobytej bramce na 1:1, pokazał w kierunki ŁKS gest z literą „W” ułożoną z dłoni (czyli Widzew). Obrońca Rakowa był wygwizdywany i „częstowany” wulgarnymi hasłami.

Na boisku też nie było uprzejmości, bo już w 6. minucie Michał Gliwa wyciągał piłkę z siatki. Po oskrzydlającej akcji Patryk Bryła głową zgrał piłkę na piąty metr, a Łukasz Sekulski uderzył bez namysłu.

Cztery minuty później goście znów byli w opałach. Gliwa najpierw odbił piłkę po główce z bliska Łukasza Piątka, a dobitkę Sekulskiego sprzed linii wybił Kasperkiewicz. W 13. minucie strzelał Sekulski, ale trafił prosto w bramkarza.

Częstochowianie starali się odgryźć, ale zanim coś wskórali, to nadziali się na szybką kontrę. W końcowej fazie akcji Bryła podał do Piątka, a ten posłał piłkę po ziemi w długi bramki Rakowa – 2:0. Ekipa Marka Papszuna do przerwy nie była w stanie nic zmienić i przegrywała dwoma bramkami.

Po przerwie znów zaatakowali łodzianie, ale na swoją dobrą okazję wreszcie doczekali się goście. W 53. minucie w pole karne przedarł się Marcin Listkowski. Jego strzał z trudem obronił Michał Kołba, a dobitka Miłosza Szczepańskiego była niecelna.

Raków dążył do zdobycia bramki kontaktowej. W 80. minucie Tomas Petrasek domagał się podyktowania rzutu karnego za faul na nim. Wściekle uderzał ręką w murawę i musiał posłać w kierunku ostre słowa, bo… Tomasz Marciniak pokazał mu czerwoną kartkę!

Goście mimo osłabienia walczyli o honorowego gola. Nie udało się...
Zobaczcie skrót meczu @_1liga_ @LKS_Lodz - @rksrakow! #ŁKSRCZ https://t.co/Bi8fxVl1ln— Polsat Sport (@polsatsport) 27 kwietnia 2019

Mecz w Łodzi oglądał Marcin Gortat.
Kontynuacja zwycięskiej passy łódzkiego klubu sportowego! Najpierw @lkscommercecon a teraz @LKS_Lodz 2-0 z Rakowem Częstochowa. Ekstraklasa czeka.[unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%92%AA[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%91%8D[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%8F%BC[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/D6qN4ZtEor— Marcin Gortat[unicode_pictographs]%F0%9F%87%B5[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%87%B1[/unicode_pictographs] (@MGortat) 27 kwietnia 2019

ŁKS Łódź – Raków Częstochowa 2:0 (2:0)

1:0 Łukasz Sekulski (6), 2:0 Łukasz Piątek (21)

ŁKS: Kołba - Grzesik, Juraszek, Sobociński, Klimczak - Ramirez (90. Pyrdoł), Kalinkowski, Bielak, Piątek, Bryła (82. Łuczak) - Sekulski (87. Radionow).

Raków: Gliwa - Noiszewski, Petrasek, Kasperkiewicz - Bartl (86. Wróblewski), Schwarz (71. Musiolik), Sapała, Szczepański, Listkowski, Malinowski (54. Kun) - Friday Eze.

Puchar Tymbarku na Stadionie Śląskim

[xlink]dddfd1a5-6f1a-f4d2-a969-f5b0e1bbd7db,96e28458-5f2f-b24b-c490-f271eabb10a8[/xlink]

W PUNKT ODC. 4 Ile wart jest widz Ekstraklasy?

[xlink]75a43534-88a7-763f-3440-80c97778093f,2bdee032-fa67-1376-2d0e-37b436a177cc[/xlink]