menu

Lionel Messi upamiętniony w Argentynie. Tym razem w polu kukurydzy - WIDEO

19 stycznia, 10:47 | PAP

Lionel Messi, kapitan reprezentacji Argentyny w piłce nożnej, która w grudniu 2022 roku zdobyła tytuł mistrza świata, został upamiętniony w wielu miejscach na świecie. Podobizna gwiazdora pojawiła się również w... polu kukurydzy w miejscowości Los Condores położonej około 110 km od Cordoby, trzeciego co do wielkości miasta Argentyny.

Lionel Messi został upamiętniony w polu kukurydzy w Argentynie.
Lionel Messi został upamiętniony w polu kukurydzy w Argentynie.
fot. PAP/EPA/Noushad Thekkayil

Leo Messi w polu kukurydzy

Nasiona kukurydzy były rozsiewane według specjalnie opracowanego algorytmu – tak, by w miejscu przedstawiającym twarz kapitana „Albicelestes” kukurydza rosła gęściej.

Wizerunek Messiego;nf widoczny jest z lotu ptaka. Piłkarze z Ameryki Płd. mistrzostwo globu zdobyli w Katarze po raz trzeci w historii i pierwszy od 1986 r., gdy do triumfu poprowadził zespół Diego Maradona.

[polecany]23906587[/polecany]

Kod do siewników, dzięki któremu możliwe było posadzenie roślin w konkretnym miejscu, by stworzyły zaplanowany obraz, stworzył inżynier Carlos Faricelli, kóry zapowiedział, że udostępni go wszystkim rolnikom w Argentynie, którzy będą chcieli „zasadzić” podobiznę Messiego.

Sportowcy upamiętnieni w polu

W 2020 roku także w polu kukurydzy, ale w USA stworzono wizerunek słynnego pływaka Michaela Phelpsa, najbardziej utytułowanego sportowca w historii nowożytnych igrzysk, który wywalczył 28 krążków olimpijskich, w tym 23 złote. Zastosowano tam jednak inną technikę i pomysł - wycięto według wzoru labirynt alejek na polu kukurydzy o powierzchni 10 akrów.

[polecany]24332619[/polecany]

Wcześniej w tym samym ekologicznym gospodarstwie Schnepf Farms w pobliżu Phoenix w stanie Arizona wykonano podobizny legendarnego boksera Muhammada Alego;nf czy byłego koszykarza Phoenix Suns, jednego z najlepszych rozrywających w historii ligi NBA Kanadyjczyka Steve’a Nasha.

Leo Messi w polu kukurydzy znajduje się w Los Condores w Argentynie

lena