menu

Ligue 1 kontra La Liga - konflikt narasta! Szef francuskiej ligi oskarża prezesa ligi hiszpańskiej o fałsz i zazdrość w sprawie Mbappe

27 maja 2022, 10:53 | JacK

Szef francuskiej Ligue 1, Vincent Labrune odpowiedział na ataki prezesa hiszpańskiej La Liga, Javiera Tebasa, który poprosił UEFA i sąd o sprawdzenie finansowego fair play w PSG po przedłużeniu kontraktu z Kylianem Mbappe. Tebas publicznie porównał także mistrzostwa Hiszpanii i Francji, stawiając La Liga w pozytywnym świetle.

Kylian Mbappe kością niezgody pomiędzy prezesami Ligue 1 i La Liga
Kylian Mbappe kością niezgody pomiędzy prezesami Ligue 1 i La Liga
fot. EASTNEWS

- Czy Tebas jest zakłopotany wynikami transferowymi PSG? - zapytał Labrune. - Barcelonai Real Madryt sześciokrotnie ustanowiły światowy rekord transferowy. Pod względem pensji piłkarzy, Real Madryt ma obecnie dwóch najlepiej opłacanych graczy na świecie, siedzących na ławce. Jeśli chodzi o zadłużenie, to poziom zadłużenia Barcelony wynosi półtora miliarda euro i to pomimo otrzymywania pomocy państwa.

- Fakt, że Tebas publicznie i wielokrotnie zajmuje nieprzyjazne stanowisko wobec Ligue 1 w tym temacie i oczernia nasze rozgrywki, nasze kluby, jest zarówno niedopuszczalny, jak i wyraźnie fałszywy. Ponadto nie wolno zapominać, że hiszpańskie kluby stały u początku i nadal wspierają projekt europejskiej Superligi.

- Kiedy Lionel Messi, Sergio Ramos i inni opuścili La Liga z własnej woli, zamiast uznać ich wielkość i życzyć im szczęścia, Tebas skupił się na ich wieku i nazwał mistrzostwa Francji „ligą legend, biorąc pod uwagę wiek piłkarzy”.

- Teraz brak szacunku i oszczerstwa Tebasa wydają się być skierowane przeciwko Kylianowi Mbappe, który nie dołączył do wybranej przez niego ligi hiszpańskiej, mimo że otrzymał podobną ofertę od Realu Madryt. W przeciwieństwie do ciebie, Tebas, Ligue 1 chwali i szanuje zawodników zarówno w lidze francuskiej, jak i w całej Europie, w tym we Hiszpanii – zacytował szefa Ligue 1 Sky Sports.