Liga włoska. Dwie bramki Karola Linettego ze SPAL! Gra trzech Polaków [WIDEO]

5 lipca 2020, 20:35 | Piotr Szymański

Liga włoska. To był wieczór Karola Linettego w Genui. Pomocnik Sampdorii i reprezentacji Polski zdobył dwie bramki w niedzielnym meczu Serie A ze SPAL Ferrara (3:0). Oba trafienia zanotował jeszcze przed przerwą.

Dwie bramki Karola Linettego ze SPAL

W niedzielę Karol Linetty wrócił do pierwszego składu Sampdorii Genua po jednym meczu pauzy spowodowanym stłuczeniem stopy. 25-letni środkowy pomocnik ustrzelił dublet w spotkaniu ze SPAL jeszcze przed przerwą. Przy obu trafieniach pomogli mu defensorzy zespołu z Ferrary.

Najpierw Linetty skorzystał z niefrasobliwego wybicia i mierzonym strzałem lewą nogą nie dał żadnych szans bramkarzowi SPAL. Ten nawet nie drgnął. W 3. minucie doliczonego czasu do pierwszej części Sampdoria wyprowadziła zabójczą kontrę. Simone Missiroli nie trafił w piłkę zagrywaną z lewego skrzydła przez Gastona Ramireza. W szesnastce czekał już na nią były zawodnik Lecha Poznań i tym razem prawą nogą wpakował ją do siatki.

Dla Linettego była to 3. i 4. bramka w obecnym sezonie Serie A.

Pomocnik Sampdorii został zmieniony w 89. minucie. Oprócz niego na boisku oglądaliśmy także innych Polaków: Bartosza Bereszyńskiego (Sampdoria, 90 minut), Thiago Cionka (SPAL, 90 minut) i Bartosza Salamona (SPAL, od 60. minuty). Całe spotkanie na ławce gości spędził Arkadiusz Reca.

Sampdoria Genua - SPAL 3:0 (3:0)