menu

Liga Narodów. Neuer i Goretzka z pozytywnymi testami na koronawirusa w reprezentacji Niemiec

21 września 2022, 15:00 | Frankfurt, DPA/PAP

Bramkarz i kapitan reprezentacji Niemiec Manuel Neuer oraz jego kolega klubowy z Bayernu Monachium Leon Goretzka mieli pozytywne wyniki testu na koronawirusa. Obaj piłkarze opuścili już zgrupowanie niemieckiej kadry, która przygotowuje się do meczów Ligi Narodów z Węgrami i Anglią.


fot. Bartek Syta / Polska Press

Decyzją selekcjonera Hansiego Flicka w miejsce Nauera powołanie do kadry otrzymał bramkarz Hoffenheim Oliver Baumann.

Pozytywne wyniki obu zawodników mistrza kraju przyszły w środę w południe. Natychmiast zostali oni odizolowani od reszty ekipy, a następnie opuścili hotel w Gravenbruch koło Frankfurtu, gdzie Niemcy szykują się do piątkowego spotkania Węgrami w Lipsku i poniedziałkowego starcia z Anglią w Londynie.

Obaj byli pod ścisłą kontrolą, gdyż w niedzielę wraz z całą drużyną Bayernu i rodzinami uczestniczyli w tradycyjnym święcie piwa Oktoberfest.

"Niestety dzwonki alarmowe co jakiś czas rozbrzmiewają, choć w życiu codziennym nauczyliśmy się już obcować z koronawirusem" – zauważył pomocnik reprezentacji Niemiec Jonas Hofmann.

On sam miał pozytywny wynik testu na COVID-19 w trakcie zgrupowania wiosną 2021. Przed rokiem z kolei koronawirus uniemożliwił występ w kadrze Niclasowi Suele.

Niemcy zajmują drugą lokatę w tabeli grupy A3 Ligi Narodów, z jedną wygraną i trzema remisami. Pierwsze miejsce utrzymują Węgrzy, na trzecim sklasyfikowani są Włosi, a na ostatnim plasują się Anglicy.(PAP)

sos/ pp/


Polecamy