Słabe występy Polaków w Lidze Mistrzów. Jedynym "wygranym" jest Milik

26 października 2022, 23:37 | OPRAC.: Jakub Maj

Dwóch polskich piłkarzy zagrało w środowych meczach 5. kolejki Ligi Mistrzów. Robert Lewandowski z Barcelony wystąpił na Camp Nou przeciwko swojemu byłemu klubowi - Bayernowi Monachium (0:3), a Piotr Zieliński z Napoli wszedł w końcówce spotkania z Rangers FC (3:0).

Lewandowski grał do 82. minuty. Jego zespół wyraźnie ustępował Bayernowi, zresztą szansę awansu do 1/8 finału LM stracił już przed pierwszym gwizdkiem (po wygranej Interu Mediolan z Viktorią Pilzno 4:0). Wiosną wystąpi w Lidze Europy.

Natomiast Napoli Zielińskiego już przed 5. kolejką było pewne awansu. Polski pomocnik wystąpił w środę przeciwko Rangers od 83. minuty.

Dzień wcześniej w meczach LM zagrali Wojciech Szczęsny i Arkadiusz Milik z Juventusu Turyn oraz Kamil Grabara z FC Kopenhaga. Drużyny Polaków straciły szansę awansu do 1/8 finału tych rozgrywek.

Szczęsny rozegrał cały mecz w bramce "Starej Damy", a Milik był na boisku od początku drugiej połowy i w 77. minucie zdobył bramkę. Włoski klub przegrał na wyjeździe z Benficą Lizbona 3:4 i w przyszłym tygodniu powalczy już tylko o trzecie miejsce w grupie H, dające prawo gry wiosną w Lidze Europy.

Nawet takiej szansy nie ma już FC Kopenhaga, która uległa na wyjeździe Sevilli 0:3 i zakończy rozgrywki na czwartym miejscu, niezależnie od wyników spotkań za tydzień.