Szachtar DonieckSzachtar Donieck
92'

KONIEC! Porto remisuje z Szachtarem 1:1. Obie drużyny zagrają w 1/8 finału!

91'

Ricardo Quaresma jeszcze z rzutu rożnego próbował zaskoczyć golkipera Szachtara.

90'

Sędzia przedłużył mecz o dwie minuty.

88'

Vincent Aboubakar zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, potężnie huknął na bramkę Szachtara i trafił w górną siatkę!

87'

Goooool!!! Vincent Aboubakar!!

86'

Zmiana, z boiska schodzi Taras Stepanenko, w jego miejsce pojawi się Fernando.

84'

Olexandr Gladkiy nie potrafił uniknąć pułapki ofsajdowej.

80'

Taison ostro faulował przeciwnika, Ruddy Buquet dał graczowi Szachtara ostrzeżenie.

78'

Taison uderzał z rzutu wolnego, ale rywale poradzili sobie z jego strzałem.

75'

Gospodarze mają nieco ponad kwadrans, by zmienić wynik na swoją korzyść. Teraz to oni częściej utrzymują się przy piłce. Przed chwilą Maicon wymienił kilka niezłych podań z Kelvinem, ale nie potrafili stworzyć groźnej akcji pod bramką Szachtara.

73'

Świetna akcja Porto! Piłka trafia do Ricardo Pereiry, który miał małe problemy z przyjęciem, ale w końcu odegrał ją do Bruno Martinsa Indi. Po strzale Holendra futbolówka trafiła w poprzeczkę!

71'

Aboubakar sfaulowany w środku pola, do piłkę z rzutu wolnego uderzał Quaresma.

70'

Olexandr Gladkiy został złapany na spalonym.

69'

Zmiana także w Porto. Oliver Torres zastąpi Juana Quintero.

68'

Kolejna zmiana w Szachtarze. Za Douglasa Coste wejdzie Marlos.

67'

Zmiana w Szachtarze, za Bernarda wejdzie Taison.

67'

Alex Teixeira dobrze przyjął piłkę w polu karnym i oddał strzał, który ostatecznie został zablokowany przez jednego z graczy Porto.

64'

Ivan Marcano został ukarany żółtą kartką.

63'

Juan Quintero zdecydował się na oddanie strzału z dystansu, ale rywale skutecznie ją zablokowali.

61'

Douglas Costa uderzał bezpośrednio z rzutu wolnego, uderzał dobrze, ale piłka powędrowała daleko obok lewego słupka.

59'

Alex Teixeira niepotrzebnie dryblował na lewej flance. Brazylijczyk stracił niepotrzebnie piłkę.

58'

Ricardo Quaresma strzelał na bramkę Szachtara, ale piłka wędruje daleko obok prawego słupka.

55'

Bernard uderzał z rzutu rożnego, ale Andres Fernandez dobrze się ustawił i udaremnił atak rywala.

53'

Zmiana w Porto. Adrian opuści boisko, zastąpi go Kelvin.

53'

Co za akcja Porto! To mogło być sensacyjne wyrównanie! Vincent Aboubakar przyjął piłkę w polu karny, ale ta powędrowała obok prawego słupka.

52'

Bernard dośrodkowywał z rzutu rożnego w pole karne, do piłki dopadł Taras Stepanenko, który wyskoczył najwyżej i główką posłał piłkę w prawy górny róg bramki!

50'

Goooool!!! Taras Stepanenko!!!

49'

Juan Quintero uderzał z rzutu rożnego, ale jeden z obrońców Szachtara wybija piłkę głową.

48'

Ivan Marcano został sfaulowany, Szachtar ma rzut wolny.

46'

Wracamy po przerwie i rozpoczynamy drugą połowę!

21:46

Liga Mistrzów: FC Porto - Szachtar DonieckLiga Mistrzów: FC Porto - Szachtar Donieck

47'

Koniec pierwszej połowy. Do przerwy na Estádio do Dragao mamy bezbramkowy remis.

45'

Sędzia doliczył dwie minuty.

45'

Rakitskiy zagrał na skrzydło do Douglasa Costy, ale ten został złapany na spalonym.

43'

Taras Stepanenko został ukarany żółtą kartką.

41'

Kontuzjoawnego Rubena Nevesa zastąpi Bruno Martins Indi.

39'

Ruben Neves nie będzie mógł kontynuować gry, opuścił boisko na noszach.

38'

Ruben Neves ucierpiał i poprosił o pomoc medyczną.

36'

Bernard posyła złe podanie w pole karne, ale piłkarze Szachtara zdołali wywalczyć w tej sytuacji rzut rożny.

34'

Juan Quintero uderzał z rzutu rożnego, bez zagrożenia pod ukraińską bramką.

32'

Adrian przyjął piłkę w narożniku pola karnego, zszedł do środka i uderzył na bramkę Szachtara, ale Pyatov wybił futbolówkę na rzut rożny.

31'

Ilsinho oddał strzał z krawędzi pola karnego, ale futbolówka powędrowała daleko od prawego słupka.

29'

Ależ szansa Szachtara! Bernard przedarł się lewą stroną zagrał piłkę do Ilsinho, ten zaś zamiast bezpośrednio uderzać na bramkę zbyt długo dryblował!

26'

Alex Teixeira posyła bardzo ładne dośrodkowanie na pole karne Porto, defensorzy "Smoków" są czujni i wybijają piłkę z okolic własnego pola karnego.

24'

Andres Fernandez popisał się niezłym wyjściem z bramki, które uchroniło Porto przed groźną kontrą Szachtara.

22'

Niedokładne zagranie Vincenta Aboubakara w kierunku Rubena Nevesa.

20'

Juan Quintero został złapany na spalonym.

19'

Jarosław Rakicki został ukarany żółtą kartką.

18'

Centra Quintero w pole karne Szachtara, ale przeciwnicy wybijają futbolówkę, która niefortunnie spadła prosto pod nogi Quaresmy. Portugalczyk popisał się koniec końców bardzo niecelnym strzałem.

16'

Quintero zgrał piłkę do Aboubakara, ale to zagranie pozostawiało bardzo wiele do życzenia. Piłkę pewnie chwycił Pyatov.

14'

Pereira Ricardo zgrał długą piłkę do Vincenta Aboubakara, obrońcy Szachtara poradzili sobie w tej sytuacji.

12'

Quaresma przecenił nieco swoje możliwości i dryblował na skrzydle wiedząc, że za plecami miał już dwóch rywali.

10'

Ivan Marcano przejął doskonałe piłkę zagraną z boku boiska i oddał silny strzał główką. Piłka przeleciała jednak obok prawego słupka! Od bramki grę wznowi Szachtar.

8'

Ricardo Quaresma ukarany żółtą kartką.

7'

Ricardo Quaresma uderzał piłkę z rzutu rożnego, ale defensorzy Szachtara poradzili sobie w tej sytuacji i oddalili ją od własnej bramki.

5'

Shevchuk dośrodkowywał w pole karne w kierunku Ilsinho, ale ten źle zebrał się do oddania strzału i nie trafił w piłkę.

4'

Fred próbował odebrać futbolówkę rywalowi wślizgiem, ale sędzia spotkania dopatrzył się faulu. Rzut wolny dla Portugalczyków.

3'

Quintero został sfaulowany w środkowej strefie boiska. Szachtar wznowił grę od rzutu wolnego.

2'

Przy piłce częściej utrzymuje się FC Porto. Gospodarze wymieniają między sobą podania w środku pola i szukają szans na sforsowanie bramki Szachtara.

1'

Pierwszy gwizdek sędziego i zaczynamy mecz!

20:43

Czas na hymn Ligi Mistrzów!

20:40

Równocześnie zostanie rozegrane drugie spotkanie grupy H, Athletic Bilbao - BATE Borysów. Te drużyny powalczą o awans do Ligi Europy.

20:24

Tabela grupa H Tak jak wspomnieliśmy, obie drużyny zapewniły sobie już awans do fazy pucharowej. Gospodarze dzisiejszego spotkania zajęli pierwsze miejsce i nawet jeśli dziś przegrają i tak pozostaną na pozycji lidera. Na ten moment ich przewaga nad Szachtarem wynosi pięć punktów.

20:20

20:17

Rezerwowi Szachtara Donieck: Kanibolotskiy – Marlos, Fernando, Dentinho, Nem, Taison, Kovalenko.

20:16

Rezerwowi FC Porto: Ricardo – Martins Indi, Herrera, Ó. Torres, Jackson Martínez, Tello, Kelvin.

20:02

W ostatniej kolejce fazy grupowej Szachtar zagra z FC Porto. Dla drużyny z Doniecka fatalną wiadomością jest brak Luiza Adriano, który jest zawieszony za kartki i nie zagra w tym spotkaniu, Brazylijczyk stracił tym samym szanse, by stać się samodzielnym rekordzista w ilości bramek strzelonych w fazie grupowej. Obie ekipy zapewniły sobie awans w poprzedniej kolejce.

19:49

Serdecznie witamy i zapraszamy na relację na żywo z meczu FC Porto - Szachtar Donieck!