Środa, 7 grudnia 2016, godz. 20:45
1 : 0
Sporting LizbonaSporting Lizbona
22:42

Choć w drugiej połowie Sporting był niewątpliwie zespołem lepszym, to po ponad 21 latach Legia znów triumfuje w Lidze Mistrzów! Bramka Guilherme dała naszemu zespołowi trzy punkty i awans do 1/16 finału Ligi Europy. Gdyby po 0:6 z Borussią Dortmund i zamkniętym stadionie na mecz z Realem ktoś powiedział, że na wiosnę zobaczymy polski zespół w europejskich pucharach, za nic byśmy nie uwierzyli! A jednak tak będzie - Legia zajmuje trzecie miejsce w grupie Ligi Mistrzów i wciąż jest w grze! To już wszystko na dziś, za wspaniały wieczór serdecznie dziękuje Maciej Pietrasik.

95'

KONIEC MECZU! ALEŻ PIĘKNIE KOŃCZY SIĘ DLA NAS LIGA MISTRZÓW!

94'

Odebrał piłkę rywalom Dąbrowski i piłkarze Legii zyskują kolejne cenne sekundy.

94'

Na spalonym jeden z piłkarzy Sportingu. Coraz bliżej końca meczu i zwycięstwa Legii!

93'

Jeszcze jedna, ostatnia zmiana w Legii - Dąbrowski za Radovicia.

92'

Uderzenie z pierwszej piłki jednego z graczy Sportingu. Mocno, ale na szczęście bardzo daleko od bramki.

91'

Odjidja-Ofoe dał się teraz sfaulować, Legia utrzymuje się przy piłce.

91'

Co najmniej cztery minuty potrwa jeszcze to spotkanie.

90'

Kolejna sytuacja dla Legii! Odjidja-Ofoe zagrywa do Radovicia, ten starał się wyłożyć piłkę Kucharczykowi, ale ostatnie podanie przecina Rui Patricio.

88'

Tym razem strzelał Moulin, ale było to uderzenie niecelne. Legia regularnie kontruje Sporting, a do końca meczu coraz bliżej!

86'

Kolejna znakomita sytuacja dla Legii! Odjidja-Ofoe zagrywa szybko z rzutu wolnego do Hamalainena, ten podaje do Radovicia, ale Serb przegrywa pojedynek z Rui Patricio!

86'

Zmiana w Legii - Hamalainen za Prijovicia.

86'

Sporting gra w dziesiątkę! Odjidja-Ofoe znakomicie minął Williama Carvalho, ten fauluje i ogląda drugą żółtą kartkę!

84'

To mogło być 2:0! Znakomita kontra Legii, piłka trafia do będącego w polu karnym Moulina, ten podaje do Kucharczyka, ale skrzydłowy gospodarzy w sytuacji sam na sam z Rui Patricio trafia w bramkarza!

83'

Kucharczyk bardzo źle dogrywał w kierunku Radovicia. Gdyby to podanie było dokładniejsze, Serb wyszedłby sam na sam z golkiperem Sportingu!

82'

William Carvalho także ukarany przez arbitra.

81'

Jeszcze jedna żółta kartka - tym razem dla Michała Pazdana.

81'

Coates dośrodkował w pole karne z prawej strony boiska, Dost zdołał oddać strzał głową, ale piłka przeszła nad poprzeczką.

79'

Kolejna żółta kartka dla piłkarza Legii. Miroslav Radović trafił łokciem rywala.

79'

Powtórki pokazały, że Kucharczyk miał kontakt z nogą rywala, ale o jedenastce nie mogło być mowy. Dobra decyzja arbitra.

77'

Znakomicie uderzył teraz Felipe, piłka przeszła jeszcze po nodze Pazdana, Malarz przenosi futbolówkę nad poprzeczką!

76'

Odjidja-Ofoe fenomenalnie zagrywa do Michała Kucharczyka, ten pada w polu karnym, ale sędzia nie widział tam faulu!

75'

Kolejna kartka, tym razem ukarany Odjidja-Ofoe.

75'

Żółta kartka dla Jakuba Rzeźniczaka.

74'

To powinien być gol! Dośrodkowanie z prawej strony, Bryan Ruiz mija się z piłką, z Andre z bliska fatalnie pudłuje! Czy Legia zdoła utrzymać korzystny wynik?

71'

Uderzenie sprzed pola karnego bardzo dobrze do boku paruje Malarz. Coraz mocniej napiera Sporting.

70'

Było groźnie w polu karnym Legii - Andre dostał piłkę tuż przed bramką, ale nie zdołał trafić w piłkę i oddać strzału.

68'

Ostatnia zmiana w Sportingu - Andre zastępuje Zeegelaara.

67'

Doping niesie piłkarzy. Legia - Sporting

68'

Zeegelaar dośrodkowuje w pole karne, Hlousek nie chce ryzykować i wybija piłkę na rzut rożny.

66'

Naciska Sporting, Bas Dost uderza głową po dośrodkowaniu z lewej strony, ale strzał był bardzo niecelny. Na razie Malarz nie musi się wysilać.

65'

Moulin! Zaskakujące dośrodkowanie z rzutu rożnego przed pole karne, pomocnik Legii oddaje atomowe uderzenie z pierwszej piłki, ale ta przelatuje obok słupka!

64'

Dobre dośrodkowanie Kucharczyka z lewej strony, Prijović uderzył, lecz został zablokowany. Będzie korner dla Legii.

62'

Uderzenie nożycami Martinsa zablokowane. Coraz większą przewagę zyskuje Sporting, który w drugiej połowie jest drużyną zdecydowanie lepszą.

62'

Guilherme schodzi jednak z boiska. Kibice dziękują mu na stojąco, a na murawie pojawia się Michał Kucharczyk.

60'

Powtórki pokazują, że ręką w polu karnym zagrał nie tylko Hlousek, ale też Prijović. To powinien być rzut karny - sporo szczęścia ma Legia.

59'

Guilherme dłuższy czas poza boiskiem. Wydaje się jednak, że Brazylijczyk za moment wróci do gry.

58'

Chwilę wcześniej Ricardo Esgaio zmienił Paulo Oliveirę.

58'

Zmiana w zespole Sportingu - Brian Ruiz zastępuje Lazara Markovicia.

58'

Na spalonym złapany teraz Radović.

56'

Kolejna akcja Sportingu, a po strzale jednego z graczy gości piłka trafia w rękę Hlouska! Sędzie nie dyktuje jednak rzutu karnego, a na dodatek karze żółtą kartką Adriena Silvę. Wydaje się, że powinna być jedenastka!

55'

Szczęście Legii! Michał Pazdan wybija piłkę po dośrodkowaniu Markovicia, ale ta trafia do Adriena Silvy, który oddał strzał z pierwszej piłki. Pazdan już leżąc odbił jeszcze piłkę, inaczej mielibyśmy pewnie gola!

54'

Odjidja-Ofoe zagrał znakomitą piłkę na lewą stronę do Guilherme, ten dośrodkowywał w pole karne, ale jeden z obrońców Sportingu dotknął piłki i ta wylądowała w rękach Rui Patricio.

51'

Hlousek dał się przepchnął Martinsowi, ale zawodnik Sportingu nie zdołał utrzymać piłki w boisku. Od bramki Malarz.

50'

Niepewne wybicie Malarza i piłka trafia do piłkarzy Sportingu. Odjidja-Ofoe fauluje jednego z rywali.

48'

Moulin chciał zagrać do Guilherme, lecz uczynił to nieco zbyt szybko i Brazylijczyk nie zdołał dojść do piłki.

46'

Od samego początku groźnie atakuje Sporting. Z lewej strony dośrodkowywał Marvin Zeegelaar, ale żaden z jego partnerów nie doszedł na szczęście do piłki.

45'

Znów gramy!

46'

Tak cieszył się z gola Guilherme: Guilherme

21:47

Piłkarze Sportingu już na murawie. Legia wychodzi tuż za nimi, zaraz początek drugiej połowy.

21:35

Właśnie taką Legię chcieliśmy dziś oglądać! Nie chcemy popadać w hurraoptymizm, bo do końca meczu jeszcze 45 minut, ale na razie podopieczni Jacka Magiery grają naprawdę dobrze. Przede wszystkim pewnie i szczelnie w tyłach - poza dwoma faulami Kopczyńskiego i rzutami wolnymi Sporting nie zagroził zbytnio bramce Arkadiusza Malarza. Z przodu dobrze grają natomiast Radović i Odjidja-Ofoe, a Prijović wytrwale walczy ze stoperami. Według nas prowadzenie Legii po golu Guilherme jest w pełni zasłużone i z niecierpliwością czekamy na drugą połowę!

45'

Koniec pierwszej połowy! Legia prowadzi ze Sportingiem 1:0!

45'

Kolejna znakomita interwencja Bereszyńskiego. Legia ma piłkę i spokojnie czeka już na gwizdek.

45'

Co najmniej minutę dłużej potrwa pierwsza połowa.

45'

Akcja Sportingu lewą stroną przerwana przez Bereszyńskiego. Będzie jeszcze rzut rożny.

44'

Świetna akcja Lazara Markovicia! Minął trzech piłkarzy Legii i wpadł w pole karne, ale tam czujny był Jakub Rzeźniczak.

43'

Na meczu jest prezydent Polski, Andrzej Duda. Andrzej Duda na Legia - Sporting

Zobacz pierwsze zdjęcia z Łazienkowskiej [GALERIA]

43'

Radović zagrywa do Prijovicia, ten uderza ze skraju pola karnego, ale spokojnie interweniuje Rui Patricio.

42'

Ruben Semedo niefortunnie upadł po starciu z Prijoviciem. Powinien jednak wrócić do gry.

40'

Teraz był rzut wolny dla Legii, Odjidja-Ofoe starał się znaleźć dalekim podaniem Prijovicia, ale zagranie było niecelne.

39'

Po zagraniu ręką Rzeźniczaka Sporting miał rzut wolny. Piłkarze gości byli z piłką w polu karnym Legii, ale obrona warszawskiej ekipy była czujna, a piłkę przejął Radović.

37'

Do bramki Malarza były zaledwie 23 metry. Bruno Cesar na szczęście uderzył fatalnie i piłka wylądowała na trybunach.

36'

Spóźniony Michał Kopczyński fauluje Markovicia. Żółta kartka dla piłkarza Legii i bardzo dobra sytuacja dla Sportingu.

36'

Uderzenie głową Basa Dosta było na szczęście bardzo lekkie. Spokojnie łapie piłkę Malarz.

33'

Ładnie próbował teraz Odjidja-Ofoe, lecz piłka przeleciała obok słupka. Gdyby strzał z ekwilibrystycznej pozycji i pierwszej piłki był celny, mogliśmy mieć jedno z najładniejszych trafień w całej Lidze Mistrzów.

32'

Legia - Sporting

32'

Prijović po raz kolejny w tym meczu złapany na spalonym. Kibice Legii chóralnie śpiewają, a podopieczni Jacka Magiery chcą chyba walczyć o drugiego gola.

31'

TAK JEST! Legia miała aut, Odjidja-Ofoe świetnie znalazł w polu karnym Prijovicia, ten dograł jeszcze przed bramkę do Guilherme, który z bliska wpakował piłkę do siatki!

30'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA LEGII! GUILHERME!

29'

Sporo niedokładności z obu stron, ale wreszcie ładnie z kontrą wyszła Legia. Niestety, Moulin i Prijović byli osamotnieni, przez co z tej akcji nic nie wyszło. Ale gospodarze już konstruują kolejną.

27'

Adam Hlousek dobrze przeciął piłkę po zagraniu Adriena Silvy. Piłka w rękach Malarza, Legia wciąż bardzo czujna w tyłach.

26'

ALEŻ SZANSA DLA PRIJOVICIA! Złe wybicie Rui Patricio, Bereszyński zagrywa szybką piłkę do Prijovicia, który wychodzi sam na sam z portugalskim bramkarzem, ale strzela obok bramki! To mogło, a nawet powinno być 1:0!

25'

Moulin zagrywa do Prijovicia i sędzia znów przerywa akcję. Niewielki spalony, ale rzeczywiście Szwajcar był przed obrońcami.

24'

Akcja Sportingu prawą stroną przerwana przez Michała Pazdana. Goście wciąż mają piłkę, ale tylko rzut z autu.

23'

Jakub Rzeźniczak zagrał prostopadłą piłkę do Bereszyńskiego, ale ten złapany na spalonym.

22'

Adrien Silva dobrze zagrał w pole karne do Markovicia, ale napastnik Sportingu na szczęście nie zdołał dojść do piłki. Mogło być groźnie.

21'

Celny strzał Adriena Silvy z rzutu wolnego, ale spokojnie łapie piłkę Malarz.

21'

Złe podanie Guilherme do Kopczyńskiego spowodowało stratę, Sporting długo rozgrywał piłkę, a Kopczyński sfaulował jednego z rywali. Będzie rzut wolny dla Portugalczyków z 27 metrów.

19'

Z kontry nici - Guilherme złapany na spalonym.

18'

Akcja Sportingu zatrzymana świetnie przez Radovicia. Dzięki Serbowi Legia natychmiast wychodzi z kontrą.

17'

Daleka piłka w kierunku Odjidji-Ofoe ląduje w rękach Rui Patricio. Na razie sporo jest długich i wysokich podań pod pole karne Sportingu, nie przynosi to zbytnio efektu.

16'

Strata jednego z graczy Legii w środku pola na szczęście bez konsekwencji, bo piłka szybko odzyskana.

14'

Pazdan chciał chyba zagrać do Prijovicia. Chyba, bo piłka wylądowała dobre dziesięć metrów od Szwajcara, a innych graczy Legii z przodu nie było.

13'

Odjidja-Ofoe przegrał pojedynek z Semedo, ale piłkę szybko odzyskał Kopczyński.

11'

Brono Cesar chciał dograć do Markovicia, ale ten był dobrze pilnowany przez stoperów. Piłka w rękach Malarza.

10'

Szczęścia próbował teraz Lazar Marković, lecz do bramki Malarza znów było daleko.

9'

Kibice Legii jakby podbudowani dobrą akcją gospodarzy coraz głośniej dopingują swój zespół. Oby przyniosło to efekt!

7'

NIEUZNANY GOL DLA LEGII! Odjidja-Ofoe zagrał znakomitą prostopadłą piłkę do Miroslava Radovicia, ten dośrodkował w pole karne, a Prijović z bliska pokonał Rui Patricio! Niestety, Szwajcar był na spalonym...

6'

Akcja Gelsona lewą stroną, ale tym razem nie dał się ograć Bereszyński - nie ma nawet rzutu rożnego.

5'

Groźnie pod bramką Legii! Z lewej strony dośrodkował Gelson, Malarz wypiąstkował piłkę pon nogi Williama Carvalho, który znów uderzył, tym razem dużo mocniej. Na szczęście znów niecelnie.

3'

Próba prostopadłego podania Michała Kopczyńskiego do Aleksandara Prijovicia bardzo niecelna.

2'

Pierwszy strzał gości - piłka wycofana z pola karnego do Williama Carvalho, ten uderzył z około 25 metrów, ale do celu zabrakło bardzo dużo. Od bramki Malarz.

2'

Na początku spokojnie, na własnej połowie rozgrywka piłkę Sporting. Jednym z zadań Legii jest niewątpliwie gra na zero z tyłu w pierwszym kwadransie meczu.

1'

Zaczynamy!

20:45

Mamy jeszcze minutę ciszy.

20:43

Hymn Champions League za nami, po raz ostatni na stadionie Legii. Czekamy już tylko na pierwszy gwizdek!

20:41

Piłkarze obu drużyn wychodzą już na boisko. Zaraz zaczynamy!

20:38

Za moment zawodnicy wyjdą z tunelu. Po raz ostatni w tym sezonie przy Łazienkowskiej usłyszymy hymn Ligi Mistrzów. Stadion jest wypełniony!

20:37

W sezonie 2011/2012 oba zespoły walczyły o awans do 1/8 Ligi Europy. Wówczas w Warszawie padł remis 2:2, a w dwumeczu lepszy byli Portugalczycy. Czy dziś dojdzie do udanego rewanżu?

20:32

- Wystarczy mi 1:0 - mówił na konferencji przed meczem Guilherme. Będzie operować piłką na prawym skrzydle. Na lewym ma atakować Miroslav Radović.

20:25

Piłkarze niebawem zakończą rozgrzewkę. Przenikliwe zimno dziś w Warszawie. Nie jest łatwo ustać bez ruchu, a co dopiero usiedzieć.

20:21

Tak jak Real z Borussią biją się dziś o pierwsze miejsce w grupie F, tak Legia ze Sportingiem o trzecie. Powtarzamy to w kółko, bo jest to ważne. Ta lokata daje grę w 1/16 finału Ligi Europy.

20:19

W piątej kolejce Sporting przegrał u siebie z Realem Madryt 1:2. Decydującego gola stracił dopiero w 87 minucie. Legia natomiast poszła na rekord z Borussią Dortmund. Przegrała 4:8.

20:18

Sporting nie ma wiele lepszego dorobku punktowego od Legii, bo zgromadził tylko trzy oczka, ale trzeba przyznać, że w każdym meczu potrafił nawiązać walkę. Z Borussią Dortmund czy Realem Madryt przegrywał różnicą jednej bramki.

20:08

Żyleta powoli zapełnia się. Są też sympatycy Sportingu. Legia - Sporting

20:05

Nasz wysłannik Tomek Bilewicz jest już na stadionie. Po meczu zapraszamy na relacje, wywiady, galerie zdjęć. Będą też oceny i szereg innych tekstów:

20:03

Większość wierzy w zwycięstwo Legii:

20:02

Poznaliśmy pełen skład gości. W ataku duet Bast Dost - Lazar Marković.

19:55

Zostało 45 minut do pierwszego gwizdka. Odsyłamy was jeszcze do zapowiedzi spotkania. Przeczytacie ją w tym miejscu.

19:26

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie został oświetlony barwami Legii.

19:26

Ławka rezerwowych Legii: Radosław Cierzniak, Jakub Czerwiński, Maciej Dąbrowski, Łukasz Broź, Michał Kucharczyk, Kasper Hamalainen, Nemanja Nikolić.

19:22

Znamy wyjściowy skład Legii! Na lewej obronie zagra Adam Hlousek, który ostatnio zmagał się z urazem. W środku pola będzie Michał Kopczyński, a na prawym skrzydle Guilherme. Zabrakło miejsca dla Nemanji Nikolicia. Węgier jest na ławce.

18:29

Stanislaw Czerczesow z Dariuszem Mioduskim:

18:26

W jakim składzie zagra Legia? Tego trener Jacek Magiera zdradzić na razie nie chce (oficjalną jedenastkę poznamy około godziny 19:30). Do zdrowia wraca Adam Hlousek i być może znajdzie się na lewej obronie. Jeżeli nie, to za niego wystąpi Guilherme. W ataku osamotniony Aleksandar Prijović czy wraz z towarzyszącym Nemanją Nikoliciem? Kliknij tutaj, aby zobaczyć przewidywany skład.

18:23

Na stadion zawita dziś około 28 tys. widzów. Wśród nich będzie... Stanislaw Czerczesow! Były już szkoleniowiec Legii przyjął zaproszenie od klubu. Więcej przeczytać można o tym w tym miejscu. Dodamy od siebie, że w poniedziałek na łamach naszej strony ukaże się długi wywiad z Czerczesowem. Zapraszamy już dziś!

18:20

Na Łazienkowskiej jeszcze spokój. Za dwie godziny będzie już głośno:

18:19

Przykład dali dzisiaj młodzi legioniści. W Młodzieżowej Lidze Mistrzów wygrali z rówieśnikami ze Sportingu 2:0 (gole: Praszelik, Michalak). W grupie zajęli wprawdzie ostatnie czwarte miejsce, ale za to z dorobkiem pięciu punktów - takim samym jak Borussia Dortmund.

18:16

Jeszcze nie wszystko stracone - takim hasłem Legia mobilizuje się na Sporting. Choć tym spotkaniem żegna się z elitarną Ligą Mistrzów, to na osłodę może zająć trzecie miejsce w grupie i tym samym zagrać w 1/16 finału Ligi Europy. Warunek jest jeden: musi pokonać zespół z Lizbony, z którym na wyjeździe przegrała 0:2.