SSC Napolinapoli
2 : 1
Borussia DortmundBorussia Dortmund
94'

Pan Pedro Proenca kończy ten niezwykle emocjonujący mecz. Było w nim wszystko: parady bramkarzy, gole, czerwone kartki. Ostatecznie to Włosi mogą dopisać bardzo cenne 3 punkty.

92'

Borussia stawia wszystko na jedną kartę. Ostatnia minuta meczu.

91'

Hamsik schodzi, wchodzi Mesto. Benitez kradnie cenne sekundy.

90'

Arbiter dorzuca minimum 3 minuty do regulaminowego czasu gry. Ależ mecz!!

90'

BVB idzie za ciosem. Po strzale Reusa Reina paruje piłke na rzut rożny, do której podchodzi sam strzelec, ale prosto w ręce bramkarza Napoli.

87'

Zuniga nieszczęśliwym strzelcem bramki. Piłka całym obwodem minęła linię bramki Pepe Reiny. 2-1!!

87'

GOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!! Zza chmur wyjrzało słonce!!

86'

Subotic po dobrym odbiorze w środkowej strefie, podłączył sie do akcji ofensywnej ale jego dośrodkowanie bardzo niecelne.

85'

Stały fragment gry dla BVB z 18. metrów. Do piłki podszedł Sahin ale nie kopnął piłki tak, jak przyzwyczaił do tego kibiców - metr nad bramką.

84'

Koronkowa akcja graczy Azzurich, zakończona strzałem Pandeva i niecelna dobitką Hamsika. Akcje Napoli nabierają finezji!

82'

Sahin stzela płasko po ziemi z 25. metrów ale w sam środek bramki.

80'

Fenomenalna wymiana piłki między zawodnikami Napoli pod polem karnym Dortmundczyków zakończona efektownymn, lecz niecelnym, strzałem Callejona.

80'

Strzał Hofmanna z 16. metrów bez trudu wyłapuje Reina. Wynik bez zmian. Coraz mniej czasu przed BVB.

79'

Posiadanie piłki na korzyść Napoli - 58%.

78'

Higauin również żegnany owacją na stojąco. Kolejny strzelec gola siada na ławkę. W jego miejsce Goran Pandev.

76'

Ostatnia zmiana w szeregach żółto czarnych. Za Mkhitaryana Hofmann.

75'

Borussia jakby bez wiary, bez chęci odmienienia obrazu, nie mówiąc o samym wyniku, tego meczu. Ostatni kwadrans rozpoczęty.

73'

Insigne żegnany owacją na stojąco. W jego miejsce Mertens.

71'

Aubameyang ostemplował poprzeczkę Pepe Reiny!!! Napoli, chcąc pójść za ciosem, zapomniało o defensywie. Na szćżęście, dla gospodarzy, szczęście im sprzyja.

67'

Strzelec fetując swoją radość z gola okupił żółtą kartką.

67'

Lorenzo Insigne podszedł do piłki ustawionej na 20. metrze i perfekcyjnym strzałem w samo okkienko bramki podwyższa wyniik tego spotkania. Piłka po drodze odbiła sie jeszcze od poprzeczki.

67'

INSIGNE GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!! stadiony świata

65'

Kolejny rzut rożny dla Azzurich, Maggio zablokowany przez stoperów BVB.

63'

Hamsik do Higuaina, który w polu karnym zablokowany przez Subotica, Rzut rożny dla gospodarzy bez historii.

62'

Inler z 30. metrów na bramkę Langeraka, który wybija piłkę, jak w podręczniku, do boku. Za chwilę Aubameyang na bramke Reiny. sytuacja zmienia sie jak w kalejdoskopie

60'

Ładna kombinacja Zunigi z Insigne w polu karnym BVB. Wynikiem tego sytuacja strzelecka dla Napoli, ale ostatecznie strzał zablokowany przez stoperów BVB.

56'

Niepogodzony z decyzja arbitra Higuain, który odgwizduje faul w ataku w polu karnym BVB.

55'

Faul na 40. metrze przed bramką Pepe Reiny. Do piłki podchodzi Sahin.

55'

Obraz gry diametralnie się zmienił w stosunku do tego co widzieliśmy w pierwszych trzech kwadransach. Teraz To BVB czeka na kontrę, a Napoli próbuje swoich sił w ataku pozycyjnym. Czy Dortmundczycy skorzystają ze swojej najgroźniejszej bronii - kontry?

48'

Napoli próbuje od samego początku podwyższyć wynik tego spotkania, tym samym odbierając chęci graczom z Dortmundu na grę w tym meczu. Na razie bez skutecznie.

46'

Wracamy do gry w drugiej połowie.

21:45

Jak zareaguje Kloppo? Czy zmieni coś Benitez? Już za chwilę druga część gry!!

21:42

Dzisiaj tylko 4 bramki do przerwy. Poza Stadio San Paolo kibice oglądali bramki tylko na Camp Nou, Stamford Bridge i Vicente Calderon. Piłkarze muszą się sprężyć, bowiem wczoraj padło łącznie 30 goli.

49'

Koniec pierwszej połowy.

48'

Błaszczykowski płaci miejscem w składzie. Langerak zmienia polaka.

48'

Kiedy wszyscy szykowali się na przerwę z groźną akcją ruszyli Napolitańczycy. Higuain mijał bramkarza BVB, a ten rozpaczliwie zatrzymał piłkę ręką

47'

Roman Weidenfeller ukarany czerwoną kartką za zagranie ręką poza polem karnym.

47'

Zmiana spowodowana kontuzją. Hummelsa zmienia piłkarzem rodem z Gabonu. Zmiana na wkorś ofensywna. Co pokaże Aubameyang?!

45'

Insigne prawą nogą w pole karne, gdzie do piłki doszedł Higuain ale tym razem nie trafia w światła bramki.

44'

Dortmundczycy wierni swojemu stylowi próbują grą na jeden, dwa kontakty przedostać się pod bramkę Reiny. Póki co bez wymiernego skutku w postaci bramek. Napoli natomiast nastawiano na grę z kontry.

41'

Znowu Reus i znowu fatalnie. Wprost w ręce Reiny

41'

Faul na 30. metrze przed bramką Reiny na Ormianinie. Gracze Azzurich nie mogą pogodzić się z decyzją sędziego. Kto podejdzie do piłki?

39'

Marcel Schmelzer ukarany żółtym kartonikiem za brzydki faul w środkowej strefie

37'

Marco Reus ze stojącej piłki trafia w mur. Do bramki było około 25 metrów

37'

Britos napomniany żółta kartką za faul na Błaszczykowskim, który gdyby nie ten incydent mógłby popędzić sam na sam z bramkarzem Napoli.

35'

Lewandowski osaczony przez 2 stoperów Azzurich oddaje piłkę do Reusa na 15. metr, który nie czysto trafia w piłkę, która mija bramkę Reiny.

30'

Na trybuny wyrzucony zostaje Klopp, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego wstrzymującym zbyt dugo poza linią końcową Subotica

29'

Ze stałego fragmentu, piłkę dośrodkował Zuniga, a futbolówke do bramki głową skierował Higuain.

29'

GOOOOOOOOOL HIGUAIN 1-0!!!!!!!!

28'

Po rzucie rożnym najwyżej do piłki wyskakuje Hummels i do sporego wysiłku zmuszony był Reina, który przenosi piłkę nad bramką. Kolejny korner ląduje w rękach Reiny

25'

Po podaniu Reusa, oko w oko z Reiną znajduje się Lewandowski ale przegrywa pojedynek z bramkarzem Azzurich. Dobitka Reusa zablokowana przez jednego stopera wybita na rzut rożny

25'

Szansa na groźną kontrę dla Napoli przerwana przez sędziego, który odgwizdał zagranie ręką przez Inlera.

23'

Pierwszy strzał Dortmundczyków. Uderzał Sahin po ładnej kombincayjnej akcji całego zespołu ale bez najmniejszego problemu piłkę złapał Reina.

17'

Higuain fenomenalnie minął Hummelsa i Subotica, a kiedy decydował sie na strzał z 16. metra, piłkę ofiarnie wybił Subotic.

15'

Weidenfeller bardzo czujny na przedpolu. Wybija piłkę na 30. metrze przed bramką.

13'

Napoli coraz bliżej światła bramki. Po próbie Inlera, na strzał zdecydował się Insigne. Było blisko ale piłka mija lewy słupek Weidenfellera.

12'

Napoli nastawia sie na grę z kontry. Po jednej z niej bez zastanowienia uderzał Inler ze skraju pola karnego ale niecelnie.

10'

Po nerwowym początku wydaje się, że to Dortmund przejmuje inicjatywę w meczu. Ataki żółto-czarnych, na razie przeprowadzane prawym skrzydłem, kończone dośrodkowaniem w pola karne do osamotnionego Lewandowskiego kończą się na głowach stoperów Napoli.

8'

Żadna ze stron nie potrafi narzucić swojego systemu gry. Dortmundczycy próbują grac na jeden kontakt ale póki co bez skutku.

3'

Początek bardzo nerwowy, kto pierwszy opanuje emocje i zagrozi bramce przeciwnika?

1'

Pierwszy gwizdek sędziego Proency.

20:45

Roman Weidenfeller wygrywa losowanie, a zatem spotkanie rozpocznie drużyna Beniteza.

20:42

Zawodnicy wyprowadzani przez swoich kapitanów wchodzą na murawę. Już tylko minuty dzielą nas od pierwszego gwizdka sędziego.

20:40

Reina - Weidenfeller, Albiol - Hummels, Hamsik - Sahin, Higuain - Lewandowski. Będzie się działo!!!

20:38

Bukmacherzy, którzy nie lubia tracić pieniędzy, nieznacznego faworyta upatrują w drużynie podopiecznych Kloppa.

20:38

Rezerwowi Borussia: Langerak, Kirch, Guenter, Durm, Hofmann, Aubameyang, Schieber

20:38

Rezerwowi Napoli:Rafael, Armero, Cannavaro, Mesto, Dzemaili, Mertens, Pandev

20:32

Znamy składy w jakich wystąpią obie jedenastki. Napoli rozpocznie z nowymi nabytkami na czele z Higuainem. Dortmundczycy z dwoma polakami w składzie!

20:17

Dzisiejszy mecz zapowiada się niezwykle frapująco, bowiem żadna ze stron nie straciła nawet punktu w rozgrywkach ligowych. BVB po pięciu zwycięstwach w pięciu meczach przewodzi Bundeslidze, zaś Napoli z 9. punktami po 3 kolejkach lideruje Serie A!

20:10

Obaj trenerzy darzą respektem przeciwnika i nie szczędzili sobie pochwał na przedmeczowej konferencji prasowej, jednocześnie wierząc we własne możliwości w odniesienie zwycięstwa.

Klopp:

- Mamy wielki szacunek do przeciwnika. Nie oznacza to, że się boimy, ale wiemy, że czeka nas trudne zadanie. Jesteśmy jednak w dobrej formie i jesteśmy tu, aby coś osiągnąć. Nie możemy doczekać się tego meczu.

Benitez:

Stajemy na przeciw drużyny, która ma bardzo silną pozycję w Europie, ale mamy wiarę we własne możliwości. Borussia ma w swoich szeregach zawodników, którzy robią różnicę(...) Chcemy zaatakować i chcemy wygrać.
20:04

Zapraszamy na realcję live ze Stadio San Paolo, gdzie Napoli podjmie finalistę minionego sezonu Borussię Dortmund!