Celtic GlasgowCeltic Glasgow
0 : 3
AC MilanAC Milan
93'

Koniec! Celtic Glasgow - AC Milan 0:3. Włosi zasłużenie wyjeżdżają ze Szkocji z trzema punktami. Podopieczni Massimiliano Alegriego wpakowali rywalowi trzy bramki i utrzymali drugie miejsce w tabeli grupy H Ligi Mistrzów. Szkoci żegnają się z europejskimi pucharami w tym sezonie. Za uwagę dziękuje Michał Kopciński.

90'

Pogramy jeszcze 3 minuty.

90'

Fantastycznie broni uderzenie Samarasa z 10. metrów włoski bramkarz. Ale i tak.... Grek był na spalonym.

88'

Uderzenie Mulgrew z rzutu wolnego z 30. metrów. Po raz kolejny górą Abbiati.

87'

Nieprzyjemnie upadł na bark Robinho. Brazylijczyk zwija się z bólu. Fizjoterapeuci na boisku.

85'

Boerrigter uderzył z rzutu wolnego, piłka odbiła się od muru... korner.

83'

Goście grają już na kompletnym luzie- wydaje się, że już nic w tym spotkaniu się nie zmieni.

80'

Zmiana również u gości. Za Kakę Robinho.

80'

Ostatnia zmiana w szeregach gospodarzy. Za Forresta Rogić.

80'

Samaras uderza głową zbyt lekko, by sprawić problemy Abbiatiemu. Celtic jest bezradny w dzisiejszym starciu.

76'

Blisko zdobycia gola był Samaras. Grek znalazł się z piłką na 5. metrze tyłem do bramki, jednak po raz kolejny kapitalnie zagrał Zapata, który wyłuskał futbolówkę spod nóg rywala.

73'

Kolejna zmiana. Constant pojawia się na boisku w miejsce Birsy.

72'

Dobre dośrodkowanie Izaguirre, uderzenie głową Lustiga. Piłka przechodzi w bezpiecznej odległości od bramki Milanu.

69'

Milan ciągle w natarciu. Goście chcą strzelić kolejne bramki.

66'

Zmiana. Za Commonsa wchodzi Stokes.

65'

Kolejna kartka za faul na Super Mario. Tym razem ukarany Izaguirre. Piłkarzom Celticu puszczają nerwy.

64'

Żółta kartka dla van Dijka za faul na Balotellim.

63'

Mogło być 1:3! Uderzenie Commonsa otarło się od zewnętrznej strony słupka i wyszło poza boisko.

62'

Fantastyczne podanie Nocerino do Balotelliego. Super Mario ograł jednego z rywali i wpakował piłkę do siatki. Nokaut!

60'

Goooooooooooool! Balotelli! 0-3!

57'

Żółta kartka dla Commonsa.

55'

Zbyt mocne podanie Kaki do Balotelliego. Forster szybko wznawia grę.

52'

Van Dijk trafia głową do bramki Milanu. Dlaczego nie ma gola? Holender był na spalonym. Ciekawie zaczęła się ta druga połowa.

51'

Dośrodkowanie z rzutu rożnego, jeden z zawodników włoskiej drużyny uderza z lewej nogi. Piłka wpada pod nogi Zapaty, który z odległości pół metra pakuje piłkę do siatki.

49'

Gooooooool! 0:2! Zapata!

48'

Niesamowite! Mulgrew uderzył z wolnego w mur, piłka ponownie spadła pod jego nogi i tym razem zawodnik Celticu zdecydował się na dośrodkowanie. Futbolówka spadła na nogę niepilnowanego van Dijka, który z 5 metrów trafia wprost w Abiattiego!

48'

Nocerino wchodzi na boisko za Abate.

46'

Forrest faulowany 18 metrów od bramki Abiattiego. Będzie groźny stały fragment gry.

46'

Zaczynamy drugą połowę!

21:35

Ławka rezerwowych AC Milan: Coppola, Constant, Silvestre, Cristante, Robinho, Matri, Nocerino.

21:34

Ławka rezerwowych Celticu: Załuska. Fisher, Ledley, Rogić, Stokes, Balde, Pukki.

21:34

W Glasgow bardzo wyrównany mecz, jednak to goście z Mediolanu prowadzą. Włosi po zdobyciu bramki zaczęli grać bardzo mądrze, Szkoci przez długi czas nie mogli zagrozić bramce Abbiatiego. Wracamy za kwadrans!

21:33

Koniec I połowy. Celtic Glasgow - AC Milan 0:1.

45'

Dobre uderzenie głową Samarasa, Abbiati był jednak na posterunku i pewnie broni.

45'

2 minuty zostają doliczone do czasu podstawowego pierwszej połowy.

21:30

doctorleva@... Oczywiście- rezerwowych podam w przerwie meczu.

43'

Dobre podanie do wychodzącego na czystą pozycję Samarasa, szybszy był jednak Zapata, który uspokaja sytuację.

40'

Balotelli wyszedł sam na sam z Forsterem, piłka wpada do siatki. Gola jednak nie ma, Włoch był na spalonym.

37'

Samaras otrzymał piłkę na 20. metrze, jednak niedokładnie ją przyjął i stracił na rzecz jednego z rywali. Po chwili uderzenie Forresta broni Abbiati.

34'

Ostry faul Forresta na Emanuelsonie. Sędzia nie daje jednak kartki zawodnikowi Celticu.

31'

Pierwsza zmiana. Za Kayala wchodzi Ledley.

29'

Kaka mógł strzelić swoją drugą bramkę. Uderzył z 20. metrów, piłka minęła słupek o centymetry.

27'

Kolejna próba strzału- Commons uderza niecelnie. Od bramki Abbiati.

26'

Forrest dostał bardzo dobre dośrodkowanie od jednego z partnerów, lecz głową uderzył w jednego z rywali. Po chwili Balotelli strzela niewiele ponad poprzeczką. Rozkręca się to spotkanie.

23'

W końcu- szybsza akcja Celticu zakończona dobrym dośrodkowaniem. Skutecznie interweniują jednak defensorzy Milanu.

21'

Celny, lecz bardzo lekki strzał Montolivo. Bez problemu chwyta piłkę Forster.

19'

Celtic nie może otrząsnąć się po utracie gola, Milan przeważa w posiadaniu piłki i stara się ponownie zagrozić bramce rywala.

17'

Ucierpiał w jednym ze starć Abate. Chwila przerwy, na boisku fizjoterapeuci.

15'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła idealnie na głowę Brazylijczyka, który wyprowadza swój zespół na prowadzenie.

13'

Gooooooooooooooooool! Kaka!

12'

Uderzenie Emanuelsona odbija się od muru - będzie rzut rożny.

11'

Balotelli faulowany na 30. metrze przed bramką Forstera. Będzie okazja ze stałego fragmentu gry.

10'

Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego Celticu, ponownie zmuszony do piąstkowania Abbiati.

8'

Akcja Balotelliego wywołała spory zamęt w poczynaniach gospodarzy, ostatecznie udaje się wybić piłkę na aut.

6'

Dobre dośrodkowanie Boerrigtera, piąstkuje bramkarz Milanu.

3'

Minimalnie niecelne uderzenie z dystansu Balotelliego. Od bramki Forster.

2'

Pierwsza akcja ofensywna Celticu, będzie rzut rożny.

1'

Zaczynamy!

20:30

Oba zespoły spotkały się już w tym sezonie w Champions League. Milan wygrał na San Siro 2:0 po bramkach Izaguirre i Muntariego. Jak będzie dziś?

20:25

W czterech dotychczas rozegranych spotkaniach Celtic zdobył 3 punkty i zajmuje ostatnią, czwartą pozycję w tabeli. Do drugiego Milanu traci jednak tylko 2 "oczka" i w razie zwycięstwa przeskoczy swojego dzisiejszego rywala.

20:22

Oba zespoły ciągle walczą o drugie miejsce w grupie (Barcelona raczej nie da sobie wydrzeć pozycji lidera) , dające awans do 1/8 finału najważniejszych europejskich rozgrywek.

20:19

Jest to mecz 5.kolejki Ligi Mistrzów i jego wynik będzie miał olbrzymie znaczenie dla układu tabeli grupy H, w której znajdują się oba zespoły.

20:16

Pół godziny pozostało do pierwszego gwizdka Pana Cuneyta Cakira w meczu pomiędzy Celticiem Glasgow a AC Milan. Na relację live zaprasza Michał Kopciński.