Środa, 23 października 2013, godz. 20:45
Szachtar DonieckSzachtar Donieck
22:36

Za uwagę dziękuje wam Wojciech Maćczak. Zapraszam na kolejne relacje w Ekstraklasa.net!

22:35

Bayer rozgromił rywala! Od początku meczu gracze z Leverkusen dyktowali warunki, wykorzystali cztery swoje okazje i awansowali dzięki temu na drugie miejsce w grupie.

93'

Koniec meczu!

93'

Niezła akcja Leverkusen, ale wychodzili tylko dwóch na czterech - ostatecznie Sam stracił piłkę.

91'

Leno broni strzał Hubschmana.

90'

O trzy minuty przedłuża dzisiejszy mecz sędzia Lannoy.

89'

I jeszcze korner dla Szachtara - również bez konsekwencji.

87'

Rzut rożny dla Bayeru wykonywał Castro - bez większych konsekwencji pod bramką Piatowa.

86'

Teraz okazję na podwyższenie wyniku miał Sam - skutecznie interweniował Rakicki.

84'

Z dystansu uderzał Can - piłka nad bramką.

83'

Boenisch na lewej stronie dobrze blokuje dośrodkowanie Srny.

82'

Po raz kolejny próbował Ilsinho. Efekt podobny, jak przed trzema minutami, z tym, że to uderzenie zablokował Wollscheid.

80'

W drugim meczu grupy A Manchester United skromnie prowadzi z Realem Sociedad. Jedyna do tej pory bramka padła już w drugiej minucie, było to samobójcze trafienie Inigo Martineza.

79'

Torpak dobrze blokuje strzał Ilsinho.

78'

Również trener Lucescu zdecydował się na ostatnią roszadę - Ferreyra zastąpił Luisa Adriano.

76'

Ostatnia zmiana w ekipie Bayeru - w miejsce strzelca dwóch goli Kiesslinga wchodzi Derdiyok.

74'

Strzał Douglasa Costy bardzo dobrze broni Leno!

73'

Kto by spodziewał się przed meczem, że dzisiaj zobaczymy tak jednostronne widowisko? To już niemal pewne, że Bayer wygra dzisiejsze spotkanie, a tym samym znacząco zwiększy swoje szanse na wyjścia z grupy.

72'

TO JUŻ JEST POGROM!!! DRUGA BRAMKA KIESSLINGA W TYM MECZU!!!

71'

Zmiana w Leverkusen - Hegeler za Sona.

70'

Po rzucie rożnym okazję na gola miał Shevchuk, ale dobrze zachowali się w tej sytuacji obrońcy Bayeru.

69'

Żółtakartka dla Cana za faul na Ilsinho.

66'

Sporo ożywienia wprowadził Bernard na lewej stronie drużyny Szachtara. Mimo jego dobrej postawy wynik wciąż jest bardzo niekorzystny dla gości - i najprawdopodobniej tak zostanie już do ostatniego gwizdka sędziego.

65'

Bernard zagrywa do Douglasa Costy, ten chciał ładnie przyjąć i uderzyć, ale wyszło jakieś marne zagranie w stronę bramki, do którego nikt nie miał szansy dojść.

62'

I już pierwsza akcja z udziałem Ilsinho - tyle że zamiast sytuacji podbramkowej, był to faul na Samie.

61'

Ilsinho wchodzi za Fernando - czy ta zmiana pomoże gościom z Doniecka?

60'

"Żółtko" dla Kiesslinga.

58'

Sidney Sam otrzymał bardzo dobre podanie od Sona i strzałem lewą nogą pokonał Piatowa. Szachtar się już chyba nie podniesie!

57'

GOOOOL!!! LEVERKUSEN DOBIJA RYWALA!!! SAM WPISUJE SIĘ NA LISTĘ STRZELCÓW!!!

56'

Spahić nie wróci na boisko - zastępuje go Wollscheid.

55'

Bernard próbował dośrodkowywać, ale wyszedł mu z tego strzał z ostrego kąta - piłkę złapał Leno.

53'

Spahić ucierpiał w starciu z rywalem - środkowy obrońca Bayeru opuszcza boisko.

51'

Chwilę wcześniej żółtą kartką ukarany został Srna.

50'

GOOOL!!! ROLFES PEWNIE WYKONAŁ JEDENASTKĘ!!!

49'

A teraz Srna faulował we własnym polu karnym Kiesslinga! Rzut karny dla Bayeru!

48'

Faulowany Kiessling - sędzia przerywa grę.

48'

Castro uderzał z 35 metrów, ale wyraźnie była to zbyt huraoptymistyczna próba - trafił gdzieś w trybunę, stojącą za bramką.

46'

Pierwsza zmiana w tym meczu - Bernard w miejsce Taisona.

46'

Początek drugiej połowy!

21:33

Po pierwszej połowie zasłużenie prowadzi Bayer. Gracze z Leverkusen prowadzą grę, chwilami długo rozgrywają piłkę na własnej połowie, a Szachtar jakby nie chciał im w tym przeszkodzić. Gospodarze mieli swoje sytuacje, by nawet podwyższyć prowadzenie. Goście mieli mniej okazji i żadnej nie wykorzystali - dlatego do szatni schodzą przy stanie minus jeden.

45'

Przerwa.

45'

Szybka kontra graczy z Doniecka, ale Alex Teixeira trafia tylko w boczną siatkę.

44'

A teraz wyśmienitą okazje miał Kiessling, ale nie udało mu się pokonać Piatowa!

43'

Douglas Costa mógł zagrywać na prawo, ale zdecydował się na strzał z dystansu. Blokuje Spahić.

40'

Jeszcze pięć minut pozostało do zakończenie pierwszej połowy. jak na razie wszystko wskazuje na to, że zakończy się jednobramkowym prowadzeniem Bayeru - Szachtar nie ma albo pomysłu, albo chęci, by zagrozić bramce Leno.

38'

Żółtą kartką za faul ukarany Donati.

37'

Taison zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i cała akcja Szachtaru spaliła na panewce.

35'

Z kornera dośrodkowywał Sam - na głowę Kiesslinga, ale nie udało się zagrozić bramce Piatowa.

34'

Po dośrodkowaniu ze skrzydła Kiessling próbował zgrać piłkę jednemu z kolegów. Ostatecznie wszystko wyjaśniła interwencja Srny - będzie rożny dla Bayeru.

33'

Alex Teiveira upada w polu karnym Bayeru po starciu z Omerem Toprakiem. O jedenastce oczywiście nie ma mowy, gracz Szachtara chciał tylko wywalczyć rzut rożny, ale nawet to się nie udało.

31'

Hubschman faulowany przez Kiesslinga na połowie Szachtaru. Napastnik Bayeru rozkłada ręce, sugerując, że żadnego przewinienia nie było.

28'

Obraz gry po bramce nie zmienił się - Leverkusen wciąż buduje ataki pozycyjne, wyprowadzając piłkę z własnej linii obrony, a Szachtar jakoś nie kwapi się, by im w tym przeszkodzić.

26'

Statystyka posiadania piłki - 60 do 40% na korzyść Leverkusen.

24'

Son zszedł z piłką do środka, ale stracił piłkę na linii pola karnego. Mógł mieć bardzo dobrą okazję na zdobycie gola, ale nie poradził sobie z kilkoma przeciwnikami.

23'

Do akcji ofensywnej Bayeru bardzo dobrze podłączył się Donati, dośrodkował wprost na głowę Kiesslinga, a ten umieścił piłkę w siatce. Gospodarze prowadzą 1:0, a my mamy nadzieję, że dzięki tej bramce mecz nam się otworzy. Goście muszą ruszyć do odrabiania strat!

22'

GOOOL!!! KIESSLING TRAFIA PO RAZ PIERWSZY W CHAMPIONS LEAGUE!!!

21'

Nieźle zapowiadająca się akcja Leverkusen zakończona zablokowanym strzałem Sona z dystansu.

20'

Shevchuk przytomnie przecina podanie do Sona.

17'

Mogło być groźnie pod bramką Bayeru! Bardzo dobre prostopadłe podanie od Srny do Luisa Adriano, ten wycofał piłkę, ale jeden z graczy Szachtara przy przyjęciu pomagał sobie ręką.

16'

A teraz rzut wolny dla Leverkusen - piłkę wybijają obrońcy Szachtara.

13'

Rakicki uderzał z rzutu wolnego obok słupka.

12'

Właśnie po takim rozgrywaniu "Aptekarze" stracili piłkę. Poszła kontra gości, przerwana faulem przez Cana.

11'

Początek meczu nie zachwyca. Tempo dosyć wolne, najczęściej oglądamy obrońców Leverkusen, rozgrywających piłkę na własnej połowie.

10'

Pierwszy rzut rożny dla Szachtara - dośrodkowywał Taison, ale nie było większego zagrożenia pod bramką Leno.

7'

Piatow dobrze broni strzał Sidneya Sama.

6'

Rakicki poturbował Kiesslinga - sędzia przerywa grę, ale na razie nie pokazuje kartki.

6'

Wyprowadzając piłkę z własnej połowy Spahić podaje do Boenischa, a ten zwolnił akcję. Piłka wróciła do stoperów z Leverkusen.

5'

Taison i Shevchuk rozgrywali piłkę na lewej stronie, akcję przerwał faulem jeden z obrońców Bayeru.

3'

Dobre ofensywne wejście Spahicia - środkowy obrońca Leverkusen zapuścił się głęboko na połowę rywala. Chwilę później w pole karne dośrodkowywał Boenisch, ale piłka padła łupem obrońców gości.

2'

Ławka rezerwowych Szachtaru: Kanibolotsky, Krivtsov, Stepanenko, Bernard, Ilsinho, Eduardo, Ferreyra,

1'

Ławka rezerwowych Bayeru: Palop, Wollscheid, Hegeler, Hilbert, Kohr, Derdiyok, Kruse.

1'

Zaczęli gracze z Doniecka!

20:42

Sędzia Lannoy wyprowadza oba zespoły na murawę, za chwilę hymn Champions League i zaczynamy!

20:39

Pięć minut pozostało do rozpoczęcia meczu, powoli "przenosimy się" na BayArena w Leverkusen.

20:20

Układ ten pokazuje przede wszystkim, że dla obu zespołów ważne będzie dzisiaj zwycięstwo. Jeśli Manchester wygra dziś z Realem (co jest prawdopodobne), wdety będzie miał na koncie siedem punktów. Jeśli Szachtar i Bayer chcą zachować kontakt, nie mogą pozwolić sobie na stratę punktów. A to zapowiada ciekawe widowisko.

20:16

W lidze obie drużyny radzą sobie dobrze - Leverkusen zajmuje trzecie miejsce za Bayernem i Borussią, natomiast Szachtar jest drugi, ustępując o punkt Metalistowi Charków.

20:15

Warto jeszcze dodać, że w Bundeslidze to nie Kiessling jest najlepszym snajperem Leverkusen - o jedno trafienie wyprzedza do Sidney Sam, 25-letni reprezentant Niemiec. W Lidze Mistrzów jednak - podobnie, jak w wypadku króla strzelców Bundesligi z zeszłego sezonu - jego licznik bramek jeszcze nie ruszył.

20:12

To jednak nie Boenisch będzie głównym bohaterem dzisiejszego starcia. Osobiście liczę na pojedynek snajperów - Stefan Kiessling kontra Luiz Adriano. Obaj w tym sezonie w swoich ligach strzelili po sześć goli, ale w Champions League w tym sezonie jeszcze nie trafili. Najwyższy czas to zmienić.

20:11

Znamy już składy obu drużyn. W zestawieniu gospodarzy znalazł się reprezentant Polski Sebastian Boenisch. Lewy obrońca stracił zaufanie Waldemara Fornalika i pewnie większości polskich kibiców po nędznych występach najpierw na Euro 2012, a następnie w eliminacjach Mundialu. W Leverkusen jednak nadal na niego stawiają.

20:07

Co ciekawe, dzisiejsze starcie to pierwszy pojedynek obu zespołów. Kto lepiej rozpocznie historię pojedynków Bayer - Szachtar? Przekonamy się za niecałe trzy godziny.

20:04

W pierwszych dwóch spotkaniach nieco lepiej poradził sobie Szachtar. Ukraińcy najpierw pokonali Real Sociedad 2:0, a następnie zremisowali z Manchesterem United 1:1 i zajmują drugą pozycję w grupie, tuż za "Czerwonymi Diabłami". Podopieczni Samiego Hyypi i Saschy Lewandowskiego również poradzili sobie z Hiszpanami (2:1), ale z Old Trafford punktów nie wywieźli (przegrali 2:4).