Piękna przewrotka Lewandowskiego! Bayern wygrywa w Kijowie [WIDEO]

23 listopada 2021, 20:46 | fb

Bayern pokonał w 5. kolejce Ligi Mistrzów Dynamo Kijów 2:1. Prowadzenie gospodarzom dał nie kto inny jak Robert Lewandowski. Tym razem Polak popisał się fantastycznym strzałem z przewrotki.

Pięć meczów, pięć zwycięstw i 15 punktów - Bayern nie zatrzymuje się w Lidze Mistrzów. Mistrzowie Niemiec pokonali we wtorek Dynamo w Kijowie, ale nie było tak łatwo jak w poprzednich meczach. Przed tym starciem zespół Juliana Nagelsmana stracił tylko dwie bramki (obie w wygranym meczu z Benfiką 5:2), a strzelił ich aż 19. O dziwo to właśnie we wtorek ukraiński zespół postawił im największy opór.

Wszystko zaczęło się pięknie dla Roberta Lewandowskiego. Polak już w 14. minucie wpisał się na listę strzelców, ale i to jak! Napastnik Bayernu dopadł do opadającej piłki w polu karnym i fantastycznym strzałem z przewrotki pokonał Georgiego Bushchana. Było to już jego dziewiąte trafienie w pięciu meczach tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.
KAPITALNY gol Roberta Lewandowskiego w meczu Ligi Mistrzów! Efektowna przewrotka Polaka! [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8D[/unicode_pictographs] pic.twitter.com/ojmYorWOEp— Polsat Sport (@polsatsport) November 23, 2021
Jeszcze przed przerwą Bayern zdołał podwyższyć prowadzenie, a konkretnie zrobił to Kingsley Coman. Gospodarze mieli swoje w pierwszej połowie, ale najlepszą był... błąd Manuela Neuera, który nie trafił w piłkę, ale na jego szczęście futbolówka odbiła się tylko od słupka. Bramkę kontaktową zdobył w 70. minucie Denys Garmash, ale na więcej Dynamo nie było już stać.

Bayern jest pewny awansu z grupy z pierwszego miejsca. 8 grudnia w ostatniej kolejce zmierzy się z FC Barceloną. Natomiast Dynamo Kijów pożegnało się już z Ligą Mistrzów. Ukraiński zespół ma jeszcze szanse na awans do Ligi Europy jeśli we wtorek Benfica przegra z Dumą Katalonii. Wówczas w ostatnim meczu będą musieli pokonać Portugalczyków.