Koniec spotkania. Barcelona nie zachwyciła, ale zdołała zdecydowanie pokonać Bayer Leverkusen.

Ostatnia zmiana w spotkaniu. Da Costa za Corlukę.

90'

Bellarabi w miejsce Schuerrle.

88'

Messi zagrywa piłkę w tempo do Alvesa. Ten miał przed sobą tylko bramkarza, ale zamiast lobować oddał ją na środek pola karnego do Messiego. Ten tylko w ślizgu dostawił nogę na siódmym metrze i trafił do bramki.

88'

Messi i jest 3:1! To już chyba po dwumeczu!

87'

Thiago przewrócił Friedricha w pojedynku główkowym. Żółta kartka dla młodego gracza Barcelony.

86'

Schodzi strzelec dwóch bramek, Sanchez. W jego miejsce Cuenca.

84'

Potężna bomba i wspaniel broni Leno. Interwencja najwyższej klasy.

83'

Barcelona zaczęła grać tak, jak do tego przyzwyczaiła, czyli kombinacyjnie i efektownie. Szkoda, że to tylko przebłyski.

81'

Piłka w siatce Leverkusen, ale wcześniej arbiter odgwizduje spalonego.

81'

Messi przedzierał się lewą stroną i oddał prosty do obrony strzał w ręce Leno.

79'

Busquets fauluje Castro, lecz żółtą kartkę dostaje... poszkodowany. Niezrozumiała decyzja sędziego...

79'

Żółta kartka dla Castro.

79'

Kiessling już po chwili mógł wpisać się na listę strzelców. Z lewej strony idealnie dośrodkowywał Castro, a rezerwowy miejscowych mocno główkował, ale tam gdzie trzeba był też Valdes.

77'

Zmiana w zespole gospodarzy. Rolfes zmieniony przez Kiesslinga.

76'

Messi w pole karne do Alvesa, ale piłkę wybija mu Kadlec.

73'

piękny rajd Messiego w pole karne. W narożniku ośmieszył dwóch obrońców, po czym przerzucił futbolówkę nad wychodzącym Leno. Ta jednak znalazła się poza linię końcową. Mogło być 3:1!

72'

Wspaniałe prostopadłe zagranie w pole karne, do Messiego. Z bramki wspaniale wychodzi Leno i nie dopuszcza do groźnej sytuacji.

69'

Adriano opuszcza murawę z grymasem na twarzy. W jego miejsce Pedro.

68'

Świetne rozegranie piłki prez Barcelonę. Messi strzela z dystansu, po drodze obijając obrońców.

67'

Bayern szuka szans po dalekich prostopadłych podaniach. Czy uda im się wymusić kolejne błędy obrońców Barcelony?

66'

Indywidualna akcja Fabregasa. Gracz Barcelony zdezorientował jednego z defensorów, ale z narożnika przymierzył prosto w ręce golkipera.

64'

Leverkusen w natarciu ! Z ostrego kąta w lewy róg usiłował przymierzyć Augusto. Piłka po rękach Valdesa zatrzymała się na słupku !

60'

Thiago wprowadzony w miejsce Iniesty.

58'

Bayer Leverkusen - FC Barcelona Piłkarze Barcelony mają na razie prawo do radości

57'

Co za mecz w drugiej połowie! Znowu przed szansą Bayer, tym razem uderzył Renato Augusto, jednak Valdes na raty wybronił płaski strzał.

55'

Kolejnym dokładnym podaniem popisał się Messi, dograł do Sancheza, który wymanewrował obrońcę i bramkarza i wpakował piłkę do bramki.

55'

I znowu mamy 2:1! Sanchez!

54'

W odpowiedzi z rzutu wolnego z bocznej linii pola karnego uderzył Dani Alves, jednak ponad bramką.

53'

Żółta kartka dla Corluki.

51'

Wyśmienity początek drugiej połowy w wykonaniu Niemców. Po kilku błędach w defensywie Barcy, piłkę wrzucił Corluka, w powietrzu zawisł nad głowami obrońców gości Kadlec i wpakował piłkę do bramki.

48'

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, Friedrich był bliski sięgnięcia piłki w narożniku pola karnego. Ostatecznie jednak od bramki zaczął Valdes.

46'

Drugą połowę od środka zaczęli gospodarze.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Minuta doliczona do pierwszej połowy.

41'

Fantastyczne podanie w tempo Messiego do Sancheza, ten zupełnie niepilnowany pomknal wraz z Fabregasem na bramkę i w sytuacji sam na sam nie dał szans rywalowi. Fatalny błąd obrony Bayeru.

41'

GOOOOOL Sanchez !

39'

Wspaniałe prostopadłe podanie do Messiego. Argentyńczyk zdołał wymanewrować obrońcę w narożniku, ale lekki strzał nie mógł zaskoczyć dobrze ustawionego bramkarza.

39'

Schurle uruchomił dalekim, wysokim podaniem Rolfesa. Valdes wyszedł poza pole karne i wybił na aut.

37'

Niemcy zagęszczają obronę na 16 metrze. Messi nie ma kompletnie pojęcia, jak ją oszukać.

35'

Bayer wreszcie przedarł się na połowę Barcelony i wywalczył rzut rożny, po którym Schueerle nie trafił czysto w piłkę z 17 metrów.

33'

Obraz gry ani trochę się nie zmienia. Barcelona jest przy piłce, bezsprzecznie dominuje, ale nie ma kompletnie pojęcia jak przedrzeć się w pole karne. Brakuje przede wszystkim dokładności. To nie jest ta Barca !

30'

Bayer Leverkusen - FC Barcelona Leo Messi i spółka nie ma pomysłu na ogranie Bayeru.

28'

Bayer praktycznie nie schodzi z własnej połowy boiska.

26'

Dużo niedokładności po stronie Barcelony.

25'

Alves zagrał do Adriano, ten jednak uderzył wyraźnie ponad bramką.

23'

Barcelona ma na razie miażdżącą przewagę w posiadaniu piłki, jednak nie potrafi tego wykorzystać.

20'

Rzut wolny dla Bayeru. Dośrodkowanie Castro lepiej pozostawić bez komentarza.

19'

Barcelona ma miażdżącą przewagę, ale jak na razie nic z niej nie wynika. Gospodarze koniecznie muszą jednak zmienić styl gry, jeśli myślą o wywalczeniu chociażby remisu

16'

Bayer próbował wreszcie zainicjować atak. Reinartz nie miał jednak żadnego pomysłu jak dalej rozegrać akcje i podał do... Valdesa.

14'

Fatalne zagranie piłkarza Bayeru i w narożniku polu karnego znalazł się Messi i natychmiast próbował zagrywać do środka. W ostatniej chwili został powstrzymany przez jednego z defensorów.

12'

Alves szukał szczęścia z rzutu wolnego. Piłka poleciała wysoko nad poprzeczką.

10'

Barcelona częściej utrzymuje się przy piłce i co chwila bywa na połowie przeciwnika. Bayer ogranicza się tylko i wyłącznie do głębokiej defensywy

9'

Messi w sprytny sposób chciał rozegrać rzut wolny. Dośrodkowanie Alvesa było jednak zbyt mocne i nie znalazło adresata.

8'

Brutalny wślizg Schwaaba w nogi Abidala. Zasłużona żółta kartka

4'

Pierwsze minuty bez po klasku. Obie drużyny zdają się siebie badać.

2'

W jedenastce Barcelony, a nawet na lawce rezerwowych.

1'

Zaczynamy !

20:28

Witam serdecznie na relacji live z pierwszego spotkania 1/8 finału Ligi Mistrzów, pomiędzy Bayerem Leverkusen, a FC Barceloną. Już za niecałe 20 minut początek wielkich emocji w Lidze Mistrzów, na które chyba wszyscy, z niecierpliwością czekamy.