menu

Liga Mistrzów: Trener Carlo Ancelotti ujawnił jakim systemem Real Madryt zagra z Liverpoolem w Paryżu

13 maja, 18:24 | JacK

Trener Realu Madryt, Carlo Ancelotti po rozgromieniu w La Liga Levante (6:0) odniósł się do zbliżającego się finału Ligi Mistrzów z Liverpoolem w Paryżu. „Carletto” ujawnił, jakim systemem jego piłkarze zzagrają z „The Reds”.

Carlo Ancelotti żyje teraz szczęśliwymi chwilami i ma nadzieję, że będzie to trwało długo
Carlo Ancelotti żyje teraz szczęśliwymi chwilami i ma nadzieję, że będzie to trwało długo
fot. WIKIMEDIA

– Chcę wesprzeć Levante i ich trenera. To świetny klub, jestem pewien, że niedługo wrócą do La Liga. Benzema i Vinicius w końcu zaczęli się rozumieć. Pracowali bardzo dobrze i grali bardzo dobrze. Wchodzimy do finału Ligi Mistrzów w dobrej formie, ponieważ nasza samoocena bardzo wzrosła. Do finału pozostało niewiele czasu, trzeba utrzymać intensywność. Zespół wykonał bardzo dobrą robotę na boisku – zacytowała Ancelottiego „Marca”.

Trener Realu zdradził też jaki systemem „Królewscy” zagrają z Liverpoolem.

– Jaki system przygotujemy na finał? 4-3-3. Czasami kończymy mecze 4-4-2. Nie sądzę, że istnieje ustalony system, czasami aby przesunąć strefę wsparcia, tak jak to zrobiliśmy przeciwko City, przechodzimy z 4-3-3 do 4-4-1-1 – stwierdził opiekun mistrza Hiszpanii.

Na pytanie o najlepszego trenera na świecie, oświadczył:

– Trudno odpowiedzieć na to pytanie. Nie lubię głosować na siebie, niech inni mnie wyręczą. Żyję teraz szczęśliwymi chwilami i mam nadzieję, że będzie to trwało długo.

Finał Ligi Mistrzów odbędzie się 28 maja na Stade de France w Paryżu.