Czwartek, 19 lipca 2012, godz. 17:00
Metalurgs LipawaWC
2 : 2
18:52

Piłkarze warszawskie Legii mieli ogromną przewagę w spotkaniu z Metalurgsem, której nie byli w stanie wykorzystać. Podopieczni Jana Urbana dwukrotnie wychodzili na prowadzenie, ale po fatalnych błędach w obronie stracili 2 gole. Legionistom nie pomogła nawet gra w przewadze przez ostatnie 20 minut.

94'

Minimalnie niecelny strzał Radovicia, a sędzia kończy spotkanie!

93'

Dośrodkowanie Wawrzyniaka, ale radzą sobie rozpaczliwie interweniujący defensorzy Metalurgsa.

91'

Ostatnia zmiana w zespole łotewskim. Na murawę wchodzi Hmizs.

90'

Aż 4 minuty doliczone. Czy Legia będzie w stanie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę?

90'

Dominik Furman w miejsce Łukasika.

88'

Uderzenie Koseckiego sprzed pola karnego przechodzi centymetry obok słupka!

87'

Skomasowana defensywa zawodników Metalurgsa. Wydaje się, że remis jest dla Łotyszy jak zwycięstwo.

85'

Zgrywa piłkę głową Kucharczyk, ale nikt nie zamykał akcji w polu karnym.

84'

A rzut karny sprokurował Astiz.

83'

2:2. Bez szans Dusan Kuciak. Pewnie wykonał jedenastkę Klava.

83'

Kamess faulowany w polu karnym! Będzie jedenastka!

80'

Sytuacja wróciła do normy, czyli oblężenie bramki Metalurgsa trwa.

78'

A na boisko wchodzi powracający po kontuzji Danijel Ljuboja. Zastępuje Janusza Gola.

77'

Fura szczęścia legionistów! Piłka jakimś cudem po rykoszecie trafiła wprost na głowę Robertsa Savalnieksa, który szczupakiem nie trafił do pustej bramki! Kompletnie zaskoczony był Kuciak, który rzucił się w przeciwną stronę.

75'

Przed nami ostatni kwadrans. Czy legioniści będą w stanie dobić osłabionego rywala, a w praktyce rozstrzygnąć losy tego dwumeczu?

74'

Niedokładne zagranie Koseckiego w kierunku "Sagana".

72'

Toms Mezs zastępuje Afanasjevsa.

71'

Wawrzyniak do Kucharczyka, ale popularny "Kucharz" nie był w stanie uderzyć w światło bramki.

70'

Na boisko wchodzi Marek Saganowski. Zastępuje Michała Żyro.

69'

Dzintars Zirnis zatrzymał pędzącego z kontrą Koseckiego i obejrzał swoją drugą żółtą kartkę w tym spotkaniu!

69'

Szczęścia próbował Vladimirs Kamess, ale uderzenie zostało zablokowane. Będzie korner dla Metalurgsa.

68'

Dobry rajd Koseckiego, ale wrzutka nie znalazła adresata. Tymczasem coraz większa ulewa nad obiektem w Lipawie.

67'

Leliuga dośrodkowywał w pole karne, ale dobrze interweniował Jędrzejczyk.

66'

Golkiper Legii po chwili podniósł się już z murawy.

65'

Zderzył się z rywalem w polu karnym Dusan Kuciak, który padł teraz na murawę i zwija się z bólu.

63'

Kartonik dla Łukasika.

62'

Wyraźnie nie spieszy się już graczom Legii. Podopieczni Jana Urbana swój plan jak na razie w pełni realizują.

59'

Ofiarna interwencja Łukasika, który popisał się kolejnym znakomitym odbiorem w środku pola. Postawa młodzieży może napawać optymizmem kibiców Legii.

57'

Po chwili szczęścia z dalszej odległości próbował Janusz Gol, ale także nie wstrzelił się w łotewską bramkę.

56'

Raz jeszcze uderzał Żyro, z podobnym rezultatem. Niecelnie.

56'

Powoli buduje swój atak Legia, która ma teraz problemy ze zbliżeniem się pod pole karne rywala.

55'

Zamknięci na własnej połowie Łotysze, którym szybko stracony gol po przerwie wyraźnie podciął skrzydła. Czy będą w stanie powalczyć z wyżej notowanym rywalem z Polski?

53'

Ależ urwał się na lewej flance Żyro, zdecydował się na strzał z dość ostrego kąta. Minimalnie niecelna próba!

51'

Astiz dobrze główkował po stałym fragmencie, ale uderzenie było zbyt lekkie, by zaskoczyć Dorosevsa!

49'

Brutalne wejście od tyłu w nogi Koseckiego. Oskars Klava ukarany żółtym kartonikiem.

47'

I już 2:1 dla Legii!! Podanie od Kucharczyka wykorzystał Kosecki!

46'

Bez zmian w obu zespołach. Drugą połowę rozpoczęli legioniści.

45'

Koniec pierwszej połowy. Legia miała tę część pod kontrolą, podopieczni Jana Urbana zasłużenie objęli prowadzenie, ale stracili je po szkolnym błędzie tuż przed przerwą. Wracamy za 15 minut!

45'

Ależ okazja Kucharczyka po stałym fragmencie! Broni golkiper Metalurgsa.

45'

Pierwsza groźna sytuacja w tym meczu w wykonaniu gospodarzy i od razu bramka. Wyraźny błąd Wawrzyniaka, który nie upilnował rywala.

44'

1:1!! Wprowadzony Leliuga doprowadza strzałem głową do wyrównania!

43'

Tamosauskas ukarany kartką.

42'

Po rzucie rożnym dla Metalurgsa udaną główką zażegnał niebezpieczeństwo Wawrzyniak.

40'

Złapany na wyraźnym ofsajdzie Kosecki. Widać, że skrzydłowy Legii ma ogromne chęci, by pokazać się dzisiaj z jak najlepszej strony i wykorzystać swoją szansę.

38'

Zablokowane dośrodkowanie z lewej strony Jakuba Wawrzyniaka, będzie trzeci rzut rożny dla Legii w tym spotkaniu.

37'

Wyraźna przewaga Legii, Metalurgs popełnia proste błędy, ale teraz Astiz w ostatniej chwili naprawił fatalny błąd Żyry.

35'

Michał Żyro krótko rozegrał rzut rożny z Kucharczyka, ale w polu karnym wyjaśnił sytuację Tomas Tamosauskas.

33'

Będzie pierwsza zmiana w miejscowym zespole. Za Pavelsa Surminsa wchodzi Rytis Leliuga.

31'

Utrzymują się przy piłce zawodnicy Legii, którzy mają to spotkanie pod pełną kontrolą. Spokojnie konstruują kolejną akcję zawodnicy gości.

29'

Zablokowane uderzenie z dystansu w wykonaniu Daniela Łukasika.

28'

Poddenerwowani gospodarze, z trenerem Janisem Intenbergsem na czele. Zaostrzyła się gra po stracie bramki przez Metalurgs.

25'

Dzintars Zirnis ukarany żółtą kartką.

24'

Kolejna szarża Kucharczyka, który został powstrzymana przez wychodzącego bramkarza.

21'

1:0 dla Legii!!! Kucharczyk wykorzystał swoją szybkość, wbiegł w pole karne i płaskim uderzeniem po ziemi wpakował piłkę do siatki!

20'

Kolejnego urazu nabawił się Wawrzyniak, który będzie kontynuował grę w opatrunku na głowie.

18'

Mogą się podobać dwójkowe akcje Koseckiego z Żyrą, ale na razie nie przynoszą one gościom większego pożytku.

16'

Nie ma momentu ciszy w dopingu kibiców Legii, którzy nieustannie wspierają swój zespół.

14'

Próbował zaskoczyć Dusana Kuciaka uderzeniem z dystansu Roberts Savalnieks, ale uderzenie zablokowane.

13'

Stara się szarpać na skrzydle młody Jakub Kosecki, który jak na razie jest jednym z najbardziej aktywnych piłkarzy Legii.

10'

W ostatniej chwili powstrzymany przez jednego z obrońców Michał Kucharczyk. Mogło być groźnie.

8'

Jakiegoś urazu nabawił się Jakub Wawrzyniak, który musi opuścić murawę, by skorzystać z pomocy medycznej.

7'

Starają się konstruować atak pozycyjny Łotysze, ale jak na razie nie mogą się przebić przez szczelną defensywę legionistów.

5'

Metalurgs coraz bliżej pola karnego Legii. Jak nie przez rzuty wolne, to przez aoty.

3'

Mała przerwa w grze. Uraz jednego z zawodników gospodarzy, który musi na chwilę opuścić boisko.

17:00

I z małym opóźnieniem zaczęła się pierwsza połowa.

16:59

Kibice Legii rzucają race na bieżnię okalającą boisko...

16:55

Piłkarze obu ekip wychodzą na murawę. Gospodarze w pasiastych, czerwono-białych koszulkach i czerwonych spodenkach, legioniści w zielonych koszulkach i białych spodenkach.

16:45

Co do pogody, to w Lipawie chłodno, termometry wskazują około 15 stopni Celsjusza. Nad stadionie zaczyna lekko mżyć.

16:26

Cały czas na stadion wchodzą kolejni kibice z Warszawy. Podopieczni Jana Urbana powinni się czuć na Łotwie jak u siebie w domu.

16:22

Na murawie trwa rozgrzewka zawodników obu zespołów.

16:22

Jak na razie na trybunach w Lipawie prawie sami kibice Legii. Gospodarzy jeszcze nie widać.

16:19

Tylko na ławce Legii znalazł się powracający do zdrowia Danijel Ljuboja. Kontuzjowani są z kolei Rafał Wolski oraz Dickson Choto.

16:15

Ławka rezerwowych Metalurgsa: Raivo Varazinskis, Ilja Sadcins, Rytis Leliuga, Toms Mezs, Dmitrijs Hmizs, Vugar Askerov, Jurgis Kalns.

16:14

Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Marko Suler, Marek Saganowski, Jakub Rzeźniczak, Danijel Ljuboja, Dominik Furman, Bartosz Żurek.

16:11

Warszawska Legia rozpoczyna zmagania w ramach eliminacji Ligi Europejskiej. Pierwszym rywalem podopiecznych Jana Urbana będzie łotewski Metalurgs Lipawa. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania!