Lech PoznańLech Poznań
1 : 0
WCChazar Lenkoran
21:53

Rywalem Lecha w kolejnej rundzie Ligi Europejskiej będzie zwycięzca dwumeczu Hafnarfjordur - AIK Stockholm. Spotkanie na Islandii rozpoczęło się o 21.15. W pierwszym meczu padł remis 1:1.

93'

Koniec spotkania przy Bułgarskiej. Bramka strzelona w I połowie przez Tonewa daje Lechowi awans do 3. rundy eliminacji Ligi Europejskiej.

91'

Zmiana taktyczna w Lechu. Za Trałkę wchodzi Djurdjević.

90'

Za zagranie ręką, drugą żółtą kartką ukarany został Amirgulijew, ktory musi opuścić plac gry.

89'

Sędzia dolicza trzy minuty do spotkania.

88'

Węgier Lovrencsics efektownie z lewej strony zszedł do środka, ale jego strzał obronił Agajew.

86'

Ślusarski wchodzi za Bereszyńskiego.

85'

Żółtą kartką ukarany również Pit, za dyskusję z sędzią.

84'

Żółta kartka dla Buricia za grę na czas.

82'

Strzał Ricardo Gomesa, ale bardzo niecelny.

81'

Lechici wykorzystują starą piłkarską maksymę, że najlepszą obroną jest atak i próbują przesądzić losy meczu precyzyjnym, ofensywnym atakiem.

80'

Za Todorowa wchodzi Gomes.

79'

Stuprocentowa sytuacja Lecha. Rafał Murawski dogrywał do Lovrencicsa, ten strzelił głową w polu karnym, jednak Agayev świetnie obronił. Powinno być 2:0.

77'

Za przewinienie popełnione na Ślusarskim żółtą kartką ukarany Allahwerdijew.

76'

Kontratak Lecha. Aleksandar Tonew dogrywa do Lovrencicsa, któremu jednak nie udało się zamknąć tej szybkiej akcji strzałem.

74'

Łukasz Trałka ukarany żółtą kartką za faul.

72'

Ślusarski padł jak ścięty w polu karnym. Gwizdek arbitra jednak milczy, nie ma jedenastki dla Lecha.

71'

Główka Łukasza Trałki, ale pomocnik Lecha zbyt lekko, by zaskoczyć Agajewa.

71'

Faulowany Możdżeń i żółta kartka dla Brazylijczyka Bonfima.

69'

Rzut wolny dla Lechitów w środkowej strefie boiska po faulu Todorova.

67'

Nieustaje doping dla Lechitów. Kolejorz! Kolejorz! - skandują kibice.

66'

Udany atak Lecha prawą stroną. Możdżeń nie sięgnął futbolówki po płaskim dośrodkowaniu Aleksandara Tonewa.

65'

Rozpoczęło się spotkanie na Islandii, które wyłoni rywala dla zwycięzcy dzisiejszego meczu przy Bułgarskiej Hafnarfjordur - AIK Stockholm.

64'

Brenes wchodzi za Malijczyka Tounkarę.

62'

Wspomniany wcześniej Lovrencsics za Ubiparipa.

61'

Wołąkiewicz zagrał w polu karnym do Ubiparipa, ale Serb z kilku metrów minimalnie chybił.

60'

Do zmiany przygotowany jest już Gergo Lovrencics.

60'

Bułgar Tonew kapitalnie uderzał z dystansu, jednak Agayev wyciągnął się jak struna i wybił piłke na róg.

58'

Akcja Adriana Pita. próba dośrodkowania do Tounkary, jednak piłka nie trafia do Malijczyka i od autu Lechici.

56'

Kolejna akcja Chazaru Lenkoran. Bardzo dobtra asekuracja Arboledy do spółki z Henriquezem i sytuacja pod bramka Kolejorza wyjaśniona.

55'

Strzał Pita ugrzęzł w murze Lechitów. Rumun protestował u arbitra, twierdząc, że gracze Lecha zbyt szybko wybiegli z muru.

54'

Manuel Arboleda ukarany żółtą kartką. Do rzutu wolnego podchodzi Rumun Pit.

53'

Ofensywna próba Chazaru. Napastnik azerskiej drużyny próbował chytrym strzałem przelobować Buricia, jednak ten bez trudu łapie futbolówkę.

51'

Marcin Kamiński prostopadła piłka do Bartosza Ślusarskiego, jednak wychodzący z bramki golkiper Agayev okazał sie szybszy. "Ślusarz" bije brawo za pomysł na akcje Kamińskiemu.

50'

Indywidualna akcja rozgrywajacego bardzo dobre spotkania Tonewa, podaje do Możdżenia. Ten jednak traci piłkę.

48'

I kolejna próba Roberta Alviza z dystansu. Uderzenie zawodnika Chazaru ponad bramką Kolejorza. Alviz dzisiaj ma fatalnie ustawiony celownik.

47'

Bartosz Ślusarski wchodził w pole karne Azerów, ale został zablokowany przez jednego z obrońców Chazaru.

46'

Na trybunach rozlega się gromkie Kolejorz! Kolejorz!

46'

Początek drugiej połowy. Zaczynają poznaniacy.

20:52

Po świetnym rozegraniu rzutu rożnego i płaskim strzale w krótki róg Aleksandara Tonewa Lechici prowadzą 1:0. Zapraszamy na relację z drugiej połowy, która rozpocznie się już za kilka minut.

45'

Sędzia Todorow gwiżdże ostatni raz w pierwszych 45 minutach. Koniec I połowy. Do przerwy Lech prowadzi z Chazarem 1:0.

44'

Rumun Adrian Pita wrzucał piłkę w pole karne. Uczynił to jednak bardzo niedokładnie i Burić rozpocznie z pięciu metrów.

43'

Akcja Lecha w ataku pozycyjnym, pressing piłkarzy Chazaru spowodował stratę piłki. Teraz Azerowie zaczynają konstruować akcję.

42'

Amirgulijew ukarany żółtą kartką.

40'

Akcja Chazaru Tounkara do Roberta Alviza. Ten oddaje bardzo niecelne uderzenie. Alviz ma dzisiaj fatalnie ustawiony celownik.

38'

Chwilowa przerwa w grze. Obrońcy Chazara udzielana jest pomoc lekarska. Piłkarze obu drużyn uzupełniają płyny.

37'

efektowne wejście lewą stroną Henriqueza. Panamczyk dośrodkował z lewej strony, ale bramkarz Chazara zdjął piłkę z głowy Ubiparipowi.

37'

Strzał z dystansu Rafała Murawskiego trafia w głowę Elnura Allahverdiyeva. Azer po przyjęciu uderzenia padł na murawę.

35'

Faulowany był Sadio Tounkara. Piłkarze Lecha nie zgadzali sie z decyzją arbitra Todorova.

34'

Z dystansu uderzał Mateusz Możdżeń. Jego strzał minął o jakieś pół metra poprzeczkę bramki strzeżonej przez Kamrana Agayeva.

32'

Po ponad 30-stu minutach spotkania Lech utrzymuje korzystny rezultat. Czekamy na kolejne okazje bramkowę dla Kolejorza.

30'

Strzał z dystansu Azerów z Lenkoranu. Uderzał Robert Alviz. Niecelnie.Od bramki zacznie Burić.

28'

Kolejne uderzenie z dystansu piłkarzy Chazaru, bardzo niecelny strzał.

26'

Lech nieco oddał inicjatywę drużynie z Lenkoranu, jednak azerscy zawodnicy nie za bardzo wiedzą, jak stworzyć zagrożenie pod bramką Kolejorza.

25'

Świetna, iindywidualna akcja Aleksandara Tonewa, który wpadł w pole karne, jednak zagranie Bułgara do Bartosza Ślusarskiego było tym razem niedokładne

23'

Faul Murawskiego na Abishovie. Od rzutu wolnego rozpoczna piłkarze Chazaru.

22'

Kibice Koljorza skandują - "Bez Amiki na koszulkach".

21'

Teraz to piłkarze Chazaru Lenkoran doszli do głosu. Burić pokazuje kolegom, aby wyszli wyżej.

20'

Adrian Pit strzelał z 25 metrów. Jednak dobrą interwencją popisał się "Jasio" Burić.

18'

Lech zdominował ten fragment meczu. Ruszył do przodu Tonew. Pomocnik Kolejorza odegrał piłkę do Możdżenia, ale jego strzał zablokował obrońca Chazaru.

17'

Kolejna akcja Lechitów. Możdżeń dogrywał piłkę z prawego skrzydła, uczynił to jednak bardzo niedokładnie.

15'

Po rzucie rożnym Lecha futbolówkę dostał Tonew i płaskim strzałem zza pola karnego pokonał azerskiego golkipera.

15'

GOOOOOOOL! 1:0 dla Lecha

14'

Akcja Vojo Ubiparipa w polu karnym, obrońcy Chazaru skutecznie interweniowali i bedzie pierwszy rzut rożny dla Kolejorza.

11'

W odpowiedzi akcja Kolejorza Mateusz Możdżeń dośrodkował w pole karne. Interwencja obrońców Chazaru zażegnała niebezpieczeństwo.

10'

W początkowym fragmencie meczu to Azerowie lepiej weszli w spotkanie. Czekamy na odpowiedź Lechitów.

9'

Kolejne uderzenie z dystansu azerskich piłkarzy. Tym razem Rumun Pit. Burić przenosi piłkę nad poprzeczką i będzie kolejny rzut rożny.

7'

Strzał graczy z Lenkoranu. Piłka poszybowała około sześć metrów nad poprzeczką Jasmina Buriia. Fatalne wykonanie.

6'

Ruszają do ataku zawodnicy Lecha, szybka strata i swoją akcję rozpoczęli Azerowie.

4'

Pierwszy rzut rożny w spotkaniu. Dośrodkowanie Rumuna Pita. Było niebezpiecznie, ale skończyło się na tylko strachu. Od bramki Burić.

2'

Kolejorz cierpliwie rozgrywa piłkę w środku pola.

2'

Pierwsza akcja Lecha i od razu strzał na bramkę, jednak Tonew został zablokowany.

1'

Zaczynamy spotkanie!

19:59

Kibice poznańskiego Lecha zaprezentowali oprawę upamiętniającą zmarłego fotoreportera Macieja Opalę.

19:55

Zawodnicy obu zespołów są już na murawie. Lech zagra w nowych niebieskich koszulkach i białych spodenkach. Azerowie wystąpią na zielono.

19:54

- Ważny będzie początek meczu, myślę, że jak strzelimy szybko bramkę, to dużo może się zdarzyć, nawet powtórka wyniku sprzed czterech lat - mówił na wczorajszej konferencji Rafał Murawski.

19:50

W tej chwili na stadionie jest ponad 20 tysięcy kibiców. Jednak do pierwszego gwizdka jeszcze 10 minut. - Bardzo mnie cieszy wysoka frekwencja. To jest kredyt zaufania dla tych chłopaków i powód do dumy. Już końcówka ubiegłego sezonu pokazała, że w Poznaniu jest zapotrzebowanie na silnego Lecha, który bije się o największe cele.

19:41

- Zależy nam na tym, by to Chazar reagował na to, co my zrobimy. Chcę, byśmy kontrolowali wydarzenia na boisku. Na pewno nie będziemy czekali na to co zrobi rywal- mówił wczoraj Mariusz Rumak.

19:37

W Lechu Poznań jedna zmiana w porównaniu z zeszłotygodniowym spotkaniem. Pauzującego za czerwoną kartkę Szymona Drewniaka zastąpił wracający po kontuzji Łukasz Trałka. Znów od pierwszej minuty zobaczymy na boisku Manuela Arboledę. W związku z tym na prawej stronie defensywy zagra Hubert Wołąkiewicz.

19:29

Swoje zadanie na dziś wykonał już Ruch Chorzów, który pokonał w rewanżu Metalurg Skopje 3:0 i pewnie awansował do 3 rundy eliminacji Ligi Europy. Nie mamy nic przeciwko podobnemu wynikowi na korzyść Lecha.

19:24

Rywale wczoraj zapoznali się ze stadionem w Poznaniu i zapowiadają walkę o zwycięstwo. - Analizowaliśmy dokładnie grę Lecha, który zapewne będzie atakował od początku po to, aby szybko strzelić bramkę. Jesteśmy na to przygotowani. W Lenkoranie było 1:1. Liczę teraz na znacznie korzystniejszy dla nas rezultat - mówi Yunis Huseinov, trener Chazara. Trening Metalurgsa Lipawa na stadionie Legii

19:20

Witamy w relacji ze Stadionu Miejskiego w Poznaniu, gdzie Lech Poznań rozegra spotkanie rewanżowe drugiej rundy eliminacji Ligi Europy z Chazarem Lenkoran. W pierwszym meczu był remis 1:1 i to goście będą musieli dzisiaj zaatakować, bo na razie zdobyta na wyjeździe bramka premiuje zespół Kolejorza.