Marcin Brosz po wygranym meczu z Górnikiem Zabrze: Pierwsza połowa była tym do czego dążymy

26 sierpnia 2019, 10:46 | Górnik TV/x-news

Górnik Zabrze pokonał Koronę Kielce 3:0 w pierwszym niedzielnym meczu 6. kolejki piłkarskiej ekstraklasy. Dla podopiecznych Marcina Brosza, to trzecie ligowe zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością. Co miał do powiedzenia po meczu opiekun Górników?

Jeszcze nikomu w Zabrzu w tym sezonie nie udało się wygrać. Gospodarzy na prowadzenie w 24. minucie spotkania wyprowadził Kamil Zapolnik. Wynik na 2:0 w doliczonym czasie gry pierwszej połowy podwyższył Jesus Jimenez. W 70. minucie meczu piłkę do siatki wpakował Łukasz Wolsztyński. Sędzia jednak dopatrzył się spalonego i bramka nie została uznana. Tuż przed końcem spotkania gola na 3:0 z rzutu karnego strzelił Igor Angulo.

- Pierwsza połowa fragmentami, była tym do czego dążymy. Była płynna, były akcje. Pokazaliśmy dużo ciekawych zagrań, padły gole. Z czwórki ofensywnych zawodników, trzech zdobyło bramki - powiedział Marcin Brosz.