Sporting LizbonaSporting Lizbona
20:59

Za uwagę dziękuje państwu Wojciech Maćczak. Jednocześnie zapraszam na kolejne relacje LIVE w serwisie Ekstraklasa.net.

20:58

Po zakończeniu spotkania pozostaje ogromny niedosyt. Legia przez większą część spotkania dominowała, stwarzała sytuacje i spychała rywala do obrony. Niestety, najpierw stały fragment gry, a później genialny strzał André Santosa sprawiły, że mecz zakończył się wynikiem 2:2.

93'

Koniec meczu!

93'

Sporting miał wyśmienitą okazję na prowadzenie! Po dośrodkowaniu Fernandeza minimalnie niecelnie strzelał Insua.

92'

Za dyskusję z arbitrem żółtą kartką ukarany Vrdoljak.

91'

Było groźnie pod bramką Legii, wszystko zakończyło się jednak fatalnym strzałem André Santosa.

90'

Niecelny strzał Vrdoljaka z dystansu.

89'

Przepiękna bramka Portugalczyka. André Santos przymierzył z prawej strony boiska w okienko bramki Kuciaka. Bramkarz Legii nie miał nic do powiedzenia w tej sytuacji.

88'

Po raz kolejny remis na Łazienkowskiej! André Santos pokonał Kuciaka!

85'

Insua ukarany żółtą kartką za faul na Koseckim.

82'

Ostatnia zmiana w Legii: Daniel Ljuboja opuszcza boisko, zastępuje go Michal Hubnik.

20:42

Tak strzelił Janusz Gol decydującego gola w Moskwie. Dzisiaj powtórka w Lidze Europejskiej!

80'

Żółta kartka za faul dla Koseckiego.

79'

Piękna akcja Rafała Wolskiego, który po podaniu od Michała Żyro doszedł do linii końcowej boiska, rozejrzał się i dośrodkował w kierunku Janusza Gola. Ten nie mógł zrobić nic innego, jak pokonać bramkarza Sportingu. Legia prowadzi 2:1!

78'

GOOOL!!! GOOOL!!! JANUSZ GOOOL!!!

77'

Kosecki traci piłkę na prawej stronie boiska. A szkoda, bo akcja zapowiadała się całkiem nieźle.

76'

W zespole Legii do wejścia przygotowany Michal Hubnik.

75'

Stracona bramka wyraźnie podcięła skrzydła graczom Legii Warszawa. Podopieczni Macieja Skorży nie atakują już z taką częstotliwością jak przy stanie 1:0. Być może w ostatnim kwadransie meczu gracze ze stolicy zdołają jeszcze powalczyć o korzystniejszy rezultat.

74'

Zmiana w zespole Sportingu: Andre Santos w miejsce André Carrillo.

71'

Druga zmiana w Legii: Wolski w miejsce Rzeźniczaka.

70'

Dwójkowa akcja Gola i Żyro. Ostatecznie jednak ten pierwszy podawał zbyt lekko do drugiego i piłkę przejęli obrońcy Sportingu.

69'

Z prawej strony dośrodkowywał Ljuboja, piłkę z własnego pola karnego wybił Fernandez.

67'

Van Wolfswinkel dośrodkowywał z prawej strony, piłkę pewnie łapie Kuciak.

66'

Po raz kolejny po dośrodkowaniu Fernandeza zakotłowało się w polu karnym Legii, na szczęście wszystko zakończyło się interwencją Kuciaka.

64'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niepilnowany Ânderson Polga strzelał z 11 metrów. Próba jednak kompletnie nieudana.

62'

Gol dla Sportingu to wzorcowo wykonany stały fragment gry. Matías Fernández dośrodkował na głowę Carriço, a ten umieścił piłkę w siatce. Mimo że Legia przeważała, to Sporting zdobył bramkę.

61'

Zmiana w zespole Legii: Kosecki w miejsce Rybusa.

60'

Mamy wyrównującą bramkę! Daniel Carriço daje Sportingowi remis!

57'

Żyro bardzo dobrze wypatrzył schodzącego do środka Rybusa, ale ten był na spalonym.

56'

Uderzenie Fernandeza z rzutu wolnego wprost w ręce Dusana Kuciaka.

55'

W akcji ofensywnej Rinauldo, zawodnik gości faulowany przez Jakuba Rzeźniczaka.

53'

Niesygnalizowany, lekki strzał Rybusa z 16 metrów. Piłkę bez problemu łapie bramkarz Sportingu.

51'

Od początku drugiej połowy gracze Legii odważnie zaatakowali bramkę rywala. Gospodarze przeważają i dążą do podwyższenia prowadzenia.

49'

Kolejna ofensywna akcja Daniela Ljuboi, Serb jednak zbyt mocno wypuścił sobie piłkę.

46'

48'

Ależ okazja dla Legii! Daniel Ljuboja nie wykorzystał sytuacji sam na sam z bramkarzem Sportingu!

46'

...i Pereirinha w miejsce Izmaloiva.

46'

Dwie zmiany w zespole Sportingu: Carrico w miejsce Schaarsa...

46'

Zaczynamy drugą połowę.

20:03

Piłkarze obu drużyn już na boisku, za chwilę początek drugiej połowy.

19:58

Za pierwszą połowę na pochwały zasłużył z pewnością Maciej Rybus. Jeżeli ktoś miał wątpliwości, czy odchodzący do Tierieka Grozny zawodnik będzie prezentował dziś właściwe zaangażowanie w grę, to młody skrzydłowy z pewnością je rozwiał. Pod nieobecność Radovicia to on jest motorem napędowym akcji Legii.

19:54

Pierwsze 15-20 minut spotkania to zdecydowana przewaga Sportingu. Później jednak do głosu doszli gracze Legii, którzy wyraźnie przejęli inicjatywę i kontrolę nad przebiegiem spotkania. Okazało się, że pod presją rywala obrońcy gości gubią się i popełniają proste błędy. Jedna z takich właśnie pomyłek sprawiła, że warszawiacy zdobyli bramkę. Żaden z defensorów gości nie kwapił się do wybicia piłki, doszedł do niej za to Jakub Wawrzyniak i pokonał Rui Patrício.

45'

Koniec pierwszej połowy.

45'

Kolejny brzydki faul gracza gości - Ricky van Wolfswinkel za przewinienie na Rybusie ogląda żółtą kartkę.

44'

Oguchi Onyewu ukarany żółtą kartką za faul na Rzeźniczaku.

42'

Krótka przerwa w grze, opatrywany jeden z zawodników gości.

40'

João Pereira w polu karnym Legii w ostatniej chwili zablokowany przez Jakuba Wawrzyniaka.

39'

Po dośrodkowaniu Rybusa z rzutu wolnego piłka trafiła w pole karne gości, a tam najbardziej przytomnie zachował się Jakub Wawrzyniak, który skierował piłkę do siatki. Legia zdobywa bramkę, na którą - z przebiegu meczu - jak najbardziej zasłużyła.

37'

GOOOL!!! Legia prowadzi 1:0!!! Jakub Wawrzyniak wpisuje się na listę strzelców!

34'

Trzeba przyznać, że po słabym początku rozkręcili się gracze z Warszawy. Legia jest w tej chwili stroną przeważającą, gracze gości popełniają natomiast sporo indywidualnych błędów. Trzeba tylko je wykorzystać.

32'

Vrdoljak wypuścił Rybusa prawą stroną boiska, a jego rajd zakończył się zablokowanym przez obrońców dośrodkowaniem.

31'

Po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry piłka, wybita przez obrońców, trafiła pod nogi Janusza Gola. Ten przyłożył z 20 metrów, a piłka poszybowała obok bramki Sportingu.

30'

Dośrodkowanie Jędrzejczyka z prawej strony, piłka po nogach Rinauldo wychodzi na rzut rożny.

29'

Gol odgrywał do tyłu do Vrdoljaka, ten stracił piłkę, ale był faulowany przez Schaarsa.

28'

W ostatnich minutach kilka razy pogubili się obrońcy Sportingu. A to znaczy, że jeżeli Legia odważniej zaatakuje, to ma spore szanse na korzystny rezultat.

27'

Żyro mógł zagrywać do Gola, ale próbował indywidualnej akcji. Bez żadnego efektu.

26'

Maciej Rybus wpadł w pole karne Sportingu, ale odważnym wślizgiem powstrzymał go jeden z obrońców. O faulu nie ma mowy.

25'

Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego niecelnie strzelał Rzeźniczak.

24'

Powinno być 1:0 dla Legii! Po błędzie obrony Michał Żyro znalazł się w sytuacji sam na sam z Rui Patrício, ale pojedynek wygrywa bramkarz Sportingu!

22'

Z rzutu wolnego z 35 metrów zagrywał Rybus, niecelny strzał głową oddał Komorowski. Trzeba przyznać, że dośrodkowanie skrzydłowego Legii było bardzo dokładne.

20'

Ljuboja odegrał piłkę do Vrdoljaka, ten z kolej podał do Żyro, a młody zawodnik zbyt długo czekał z podaniem, przez co akcja zakończyła się stratą.

19'

Gracze Legii mają problem ze skonstruowaniem składnej akcji. Póki co brak Radovicia jest bardzo widoczny i odbija się na postawie graczy ze stolicy.

17'

Z około 25 metrów strzelał André Carrillo, piłka jednak wysoko nad bramką Dusana Kuciaka.

16'

Strzelał Fernandez, piłka po rykoszecie wychodzi na rzut rożny. W ostatnich minutach przycisnęli gracze Sportingu.

15'

Po drugim rzucie rożnym dla Legii zakotłowało się pod bramką Sportingu. Ljuboja zgrał piłkę w kierunku Żyro, a ten zaatakował piłkę, tyle że przy okazji faulował bramkarza gości.

13'

A spiker apeluje do kibiców by nie rzucali śnieżkami w zawodników rywala :)

12'

W odpowiedzi rajd Rybusa prawą stroną boiska zakończony podaniem do Ljuboi. Ten jednak wywalczył tylko rzut rożny.

11'

W pole karne Legii dośrodkowuje Insua, tam jednak nie było żadnego z graczy gości.

9'

Strzał Carrillo po rykoszecie trafia pod nogi niepilnowanego Fernandeza, ale zawodnik gości był na spalonym.

7'

Vrdoljak ładnie przedzierał się w środku pola, próbował podać do Gola, ale tego uprzedził jeden z rywali.

6'

A teraz Rzeźniczak bezpardonowo potraktował André Carrillo. Bardzo agresywnie rozpoczęli zawodnicy obu zespołów.

5'

Matías Fernández zabrał piłkę Vrdoljakowi, ale przy okazji faulował kapitana Legii Warszawa,

4'

Pierwsza akcja ofensywna Sportingu, piłka po rykoszecie trafia w ręce Kuciaka.

3'

Gol faulował na połowie rywala. Na razie Legia przeważa.

2'

Ljuboja próbował zagrać wysoką piłkę do Żyro, ale niedokładne podanie pada łupem Rui Patrício.

1'

Legia od początku ruszyła do przodu, ale pierwsza akcja gospodarzy nie przyniosła żadnego zagrożenia pod bramką Sportingu.

1'

Rozpoczęli gracze Legii Warszawa.

18:57

Oba zespołu już słuchają na boisku hymnu Ligi Europejskiej.

18:54

Dość zaskakującą decyzję co do składu podjął trener Maciej Skorża, wystawiając jako defensywnego pomocnika Jakuba Rzeźniczaka, a więc nominalnego prawego obrońcę. To on będzie próbował zastąpić sprzedanego to Kaiserslautern Ariela Borysiuka. Miejsce kontuzjowanego Miroslava Radovicia zajął dziś Michał Żyro.

18:49

W zespole Sportingu kilka dni temu doszło do zmiany trenera, zwolniony został Domingos Paciencia, a jego miejsce zajął Ricardo Sa Pinto. Dziś okaże się, czy ta zmiana przyniesie natychmiastowe efekty. Przypominamy sobie chociażby przypadek Lecha Poznań, gdzie tuż przed zwycięskim meczem z Manchesterem City Jacka Zielińskiego zastąpił Jose Bakero. Oby dzisiaj szkoleniowiec Sportingu nie miał tak udanego debiutu, jak nieco ponad rok temu szkoleniowiec "Kolejorza".

18:45

Jego następcą w Legii ma być Nacho Novo, który dziś podpisał kontrakt z klubem z Łazienkowskiej. Dziesięć lat starszy od Rybusa zawodnik dzisiaj jeszcze grać nie może, ale już wkrótce wzmocni zespół Legii. Czy okaże się gwiazdą ligi na miarę Daniela Ljuboi?

18:42

Dzisiejszy mecz jest szczególnym spotkaniem dla Macieja Rybusa. To jedno z ostatnich spotkań 23-letniego skrzydłowego w barwach Legii, już wkrótce trafi bowiem do Tierieka Grozny.

18:40

Rundę wiosenną w Lidze Europy czas zacząć. Za dwadzieścia minut początek spotkania Legia Warszawa - Sporting Lizbona. Relację LIVE prowadzi Wojciech Maćczak.

18:32

Ławka rezerwowych Legii: Wojciech Skaba, Inaki Astiz, Tomasz Kiełbowicz, Michał Kucharczyk, Jakub Kosecki, Rafał Wolski, Michał Hubnik