IFK Goeteborg - Piast LIVE! Osłabieni gliwiczanie powalczą o honor

21 lipca 2016, 09:52 | Bartosz Głąb

W rewanżowym meczu 2. rundy eliminacji Ligi Europejskiej Piast Gliwice zmierzy się na wyjeździe ze szwedzkim IFK Goeteborg. Gliwiczanie zagrają głównie o honor, bo trudno wierzyć że są w stanie odrobić wynik 0:3, który zanotowali tydzień temu przed własną publicznością.

Piast Gliwice przegrał u siebie z IFK 0:3

Dla Piasta dzisiejsze spotkanie będzie okazją do rehabilitacji, za blamaż którego byliśmy świadkami dokładnie tydzień temu. Przed siedmioma dniami wicemistrz Polski został rozbity przed własną publicznością 0:3. Szwedzi wynik spotkania otworzyli już w 2. minucie, kolejne trafienie zanotowali jeszcze przed końcem pierwszej połowy, a bramka, która zwieńczyła ich sukces padła tuż przed zakończeniem meczu.

Piast po kompromitacji w europejskich pucharach dostał jeszcze większy cios w rodzimej lidze. W zeszłą niedzielę gliwiczanie zostali rozgromieni w Krakowie przez Cracovię 1:5. Jedyną bramkę dla Piasta zdobył w 76. minucie spotkania Bartosz Szeliga. Zespół z Gliwic w dwóch ostatnich meczach stracił aż osiem goli i strzelił tylko jednego, co nie świadczy dobrze zwłaszcza o obronie.

Piast do Szwecji wyleciał zaledwie w 17-osobowym składzie. Trener Jiri Necek nie może liczyć na kontuzjowanych Heberta, Patrika Mraza, Marcina Pietrowskiego, Sasę Ziveca i Igora Sapałę. Do dyspozycji czeskiego szkoleniowca będzie już Aleksandar Sedlar, który właśnie wyleczył uraz.

IFK Goeteborg natomiast w weekend zremisował 1:1 na wyjeździe z Elfsborgiem w 14. kolejce szwedzkiej Allsvenskan. Warto dodać, że w pierwszej części spotkania gospodarze nie wykorzystali jeszcze rzutu karnego. Goeteborg w tej chwili zajmuje trzecie miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie w Goeteborgu rozpoczyna się o 19:00.