Bez niespodzianek w ćwierćfinale Ligi Europy. Znamy półfinałowe pary

15 kwietnia 2021, 23:18 | fb

PIŁKA NOŻNA. W rewanżowych starciach ćwierćfinału Ligi Europy bez niespodzianek. Zwycięstwa dające awans odnieśli piłkarze Arsenalu, Manchesteru United i Villarrealu, a Roma przeszła do półfinału dzięki remisowi z Ajaxem.

Slavia Praga zaskoczyła Kanonierów na Emirates Stadium strzelając wyrównującego gola w doliczonym czasie gry (1:1). Zespół Mikela Artety czuł się lepiej niż u siebie w domu i już do przerwy prowadził 3:0, po trafieniach Nicolasa Pepe, Alexandra Lacazetta i Bukayo Saki. W drugiej połowie Francuz ponownie strzelił i Arsenal awansował po zwycięstwie 4:0.
Into the semi-final! [unicode_pictographs]%F0%9F%99%8C[/unicode_pictographs] ⚪ 0-4 [unicode_pictographs]%F0%9F%94%B5[/unicode_pictographs] (FT) | (1-5 agg) [unicode_pictographs]%F0%9F%8F%86[/unicode_pictographs] #UEL— Arsenal (@Arsenal) April 15, 2021
W półfinale zameldował się również drugi angielski klub. Manchester United powtórzył historię i drugi mecz z rzędu pokonał Granadę 2:0. Ty razem do siatki trafiali Edinson Cavani i Jesus Vallejo - obrońca gości.
GET IN!See you in the #UEL semi-finals [unicode_pictographs]%F0%9F%98%8E[/unicode_pictographs][unicode_pictographs]%F0%9F%94%B4[/unicode_pictographs] #MUFC— Manchester United (@ManUtd) April 15, 2021
W półfinale Ligi Europy zagrają również Villarreal i AS Roma. Hiszpański klub pokonał Dinamo Zagrzeb 2:1. Dla gospodarzy gole strzelali Paco Alcacer i Gerard Moreno, a dla gości bramkę honorową w dwumeczu zdobył Mislav Orsić. Natomiast starcie Ajaxu z Romą było najbardziej wyrównanym. W pierwszym meczu zespół Paulo Fonseci wygrał 2:1 po fenomenalnym golu Rogera Ibaneza w końcówce. W rewanżu w Rzymie Ajax wyszedł na prowadzanie w 49. minucie po strzale Briana Brobbeya. Awans Romie zapewił w 72. minucie niezawodny Edin Dzeko.
[unicode_pictographs]%F0%9F%97%A8[/unicode_pictographs]️ “Siamo in semifinale e ci sono ancora tre partite che vorremmo giocare”[unicode_pictographs]%F0%9F%90%BA[/unicode_pictographs] @LorePelle7 #RomaAjax #UEL pic.twitter.com/fAiy9fcrPb— AS Roma (@OfficialASRoma) April 15, 2021
W półfinale Arsenal zmierzy się z Villarrealem, a Manchester United z AS Romą. Pierwsze mecze odbędą się w czwartek 29 kwietnia. Mecze rewanżowe odbędą się tydzień później 6 maja.
Finał tegorocznej edycji Ligi Europy odbędzie się w Gdańsku.