Liga angielska. Trener Jan Bednarka zwolniony. Nathan Jones stracił pracę w Southampton

12 lutego 2023, 12:11 | Krzysztof Kowalski

Liga angielska. Nathan Jones został zwolniony z funkcji trenera piłkarzy Southampton. Dzień wcześniej "Święci" przegrali u siebie Wolverhampton Wanderers 1:2, a samobójczego gola strzelił Jan Bednarek.

Walijski szkoleniowiec wygrał tylko jeden mecz w Premier League w ciągu trzech miesięcy pracy w Southampton. Jest on już drugim trenerem zwolnionym z tego klubu w ciągu sezonu. W listopadzie zdymisjonowany został Austriak Ralph Hasenhuettl.

Southampton poinformował, że treningi drużyny poprowadzi Ruben Selles, który ma ją przygotować do meczu z Chelsea w najbliższą sobotę.

W konfrontacji z Wolverhampton nic nie zapowiadało kłopotów. W 24. minucie prowadzenie Southampton dał Argentyńczyk Carlos Jonas Alcaraz, a trzy minuty później goście stracili Mario Leminę, który został ukarany czerwoną kartką.

Mimo przewagi zawodnika "Święci" dali się jednak zepchnąć do defensywy. Bednarek do własnej siatki trafił w 74. minucie, a w 87. zwycięstwo Wolverhampton dał Portugalczyk Joao Gomes.

"Święci" zajmują ostatnie, 20. miejsce w tabeli ekstraklasy angielskiej, z dorobkiem 15 punktów w 22 meczach.