menu

Legia Warszawa znalazła nowego obrońcę? Na celowniku reprezentant Izraela Joel Abu Hanna

4 maja, 11:33 | KK

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa planuje wzmocnić kadrę, by skutecznie powalczyć o fazę grupową europejskich pucharów. Jednym z celów stołecznego klubu jest sprowadzenie środkowego obrońcy. Na celowniku mistrzów Polski znalazł się reprezentant Izraela Joel Abu Hanna.


fot. East News

Wzmocnienie defensywy to jeden z priorytetów Legii Warszawa. Po sezonie z mistrzami Polski pożegna się wypożyczony z Dynama Kijów Artem Szabanow. Lukę po Ukraińcu Czesław Michniewicz chce wypełnić lewonożnym stoperem. Wybór miał paść na Joela Abu Hannę.

23-latkowi po sezonie kończy się kontrakt z Zorią Ługańsk. Hanna do ukraińskiego klubu trafił 2019 roku. W tym sezonie rozegrał 20 ligowych spotkań. Zagrał też 5 meczów w Lidze Europy. W swoim klubie przeważnie występował w trzyosobowym bloku obronnym, ale może grać również jako lewy obrońca.

Joel Abu Hanna urodził się w Niemczech. W wieku 10 lat trafił do akademii Bayeru Leverkusen. Występował w młodzieżowych reprezentacjach naszych zachodnich sąsiadów. Jako senior zdecydował się grać dla kadry Izraela, skąd pochodzi jego ojciec. Do tej pory w reprezentacji zagrał trzy mecze. Zanim przeniósł się na Ukrainę bronił barw FC Kaiserslautern, FC Magdeburg i przebywał na wypożyczeniu w Fortunie Köln.

Czesław Michniewicz niedawno przedstawił dyrektorowi sportowemu zapotrzebowanie na najbliższe okienko transferowe. Radosław Kucharski ma sprowadzić dwóch obrońców, środkowego pomocnika oraz napastnika. Klub z Łazienkowskiej nie będzie musiał szukać nowego bramkarza, gdyż roczną umowę ma niedługo podpisać Artur Boruc.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje


Polecamy