Legia Warszawa wygrała sparing z Lechią Gdańsk. Mecz o charakterze zamkniętym

30 czerwca 2021, 17:32 | KK

Legia Warszawa szlifuje formę przed dwumeczem z FK Bodø/Glimt w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. W środę w sparingu rozegranym na stadionie przy Łazienkowskiej mistrzowie Polski pokonali Lechię Gdańsk 3:2. Na prośbę stołecznej drużyny mecz był zamknięty dla publiczności i mediów.

Legia wygrała zamknięty dla mediów sparing z Lechią

Legioniści do przerwy prowadzili już 2:0 po trafieniach Bartosza Slisza i Kacpra Skibickiego. W drugiej połowie gola strzelił jeszcze Ernest Muci. Lechia odpowiedziała bramkami Tomasza Makowskiego i Josepa Ceesaya. W końcówce rzutu karnego nie wykorzystał Rafael Lopes.

Był to przedostatni test piłkarzy Legii przed meczem eliminacji Ligi Mistrzów z FK Bodø/Glimt. Zespół Czesława Michniewicz sprawdzi się jeszcze w sparingu z Jagiellonią Białystok (sobota, 3 lipca).

Do tej pory Legia rozegrała trzy mecze kontrolne - wszystkie podczas obozu w Leogang w Austrii. Raz wygrała (5:0 z SK Bischofshofen), raz przegrała (0:2 z Ferencvarosem Budapeszt), a raz zremisowała (1:1 z FK Krasnodar).

Pierwszy mecz z FK Bodø/Glimt odbędzie się 7 lipca (środa) w Norwegii o godz. 18:00. Rewanż tydzień później, 14 lipca w Warszawie (godz. 20:00).

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk 3:2

Bramki: Bartosz Slisz 25, Kacper Skibicki 39, Ernest Muci 51 - Tomasz Makowski 69, Josep Ceesay 81

Legia: Boruc - Jędrzejczyk, Wieteska (Kisiel 62), Hołownia (Abu Hanna 46) - Skibicki (Johansson 46), Slisz, Martins (Josue 61), Mladenović - Kapustka (Muci 46), Luquinhas (Kostorz 61) - Emreli (Lopes 46)

Lechia: Alomerović - Musolitin, Maloca, Nalepa, Conrado - Tobers - Zwoliński, Kubicki, Kałuziński, Durmus - Paixao. W drugiej połowie weszli: Pietrzak, Brylowski, Kopacz, Żukowski, Makowski, Gajos, Koperski, Ceesay, Sezonienko.