menu

Legia Warszawa ukarana przez UEFA! Duża grzywna

11 grudnia 2021, 17:24 | DW

Legia Warszawa dostała karę od europejskiej federacji za zachowanie swoich kibiców w Lidze Europy. Sprawa dotyczy spotkania domowego z Napoli. Obserwatorzy UEFA widzieli dwa rażące problemy.


fot. Adam Jankowski

Legia z karą grzywny


W 4. kolejce fazy grupowej Ligi Europy mistrz Polski podejmował włoskie Napoli. Mimo prowadzenia 1:0 po golu Mahira Emreliego w pierwszej połowie, to goście wyjechali z Warszawy z trzybramkową przewagą.

Obserwatorzy UEFA zobaczyli kilka problematycznych zachowań kibiców Legii Warszawa. Nie spodoboało im się użycie pirotechniki na "Żylecie". Dopatrzono również zablokowane przejścia komunikacyjne.

Kara jest dość dotkliwa, bo Legia musi zapłacić 40 tysięcy euro. Co więcej, trybuna z zagorzałymi fanami warszawskiego zespołu będzie zamknięta na następne spotkanie w europejskich pucharach.

Posypią się kolejne grzywny?
Przypomnijmy, że sprawa dotyczy meczy 4. kolejki Ligi Europy. Natomiast dwa spotkania później, w ostatnim meczu Legii w pucharach tej jesieni, również kibice Legii mogli zwrócić na siebie uwagę. Na dwie trybuny stadionu przy ul. Łazienkowskiej przygotowano wulgarną sektorówkę. Na kartoniadzie mogliśmy przeczytać napis "Jazda z kur**mi".

Spartak Moskwa pokonał Legię 1:0 po błędzie Maika Nawrockiego. Legia nie zagra już na wiosnę w pucharach, a budżet na następny sezon może się okazać nieco mniejszy, właśnie z powodu kar, które mistrz Polski regularnie otrzymuje.

PKO EKSTRAKLASA w GOL24


Więcej o EKSTRAKLASIE - newsy, wyniki, terminarz, tabela, strzelcy


Polecamy