menu

Legia Warszawa pozyska napastnika? Mahir Emreli ma 20 goli w tym sezonie

3 maja, 09:51 | DW

Legia Warszawa planuje mistrzowskie wzmocnienia przed eliminacjami do Ligi Mistrzów. Klub chce sięgnąć po napastnika, który w tym sezonie strzelił 20 ligowych goli. To Mahir Emreli z Karabachu Agdam. - W Polsce jest tylko jedna drużyna na jego poziomie - powiedział Jakub Rzeźniczak w rozmowie z portalem azerisport.com.

Mahir Emreli może latem dołączyć do Legii Warszawa.
Mahir Emreli może latem dołączyć do Legii Warszawa.
fot. EASTNEWS

Legia Warszawa sprowadzi kolejnego napastnika


Legia Warszawa znalazła się po raz kolejny w eliminacjach do Ligi Mistrzów. Prezes Dariusz Mioduski zamierza wyciągnąć wnioski z poprzednich sezonów, gdy wzmocnienia były gotowe już kilka tygodni po odpadnięciu z europejskich pucharów. Na celowników mistrza Polski znalazło się kilku piłkarzy, ale najpoważniejszym kandydatem do zasilenia zespołu Czesława Michniewicza jest Mahir Emreli.

To pochodzący z Azerbejdżanu, 23-letni napastnik. W tym sezonie, w 28 występach dla Karabachu Agdam, strzelił 20 goli. Jest też reprezentantem Azerbejdżany - ma cztery bramki w 26 występach dla drużyny narodowej. Poza Legią, o jego zatrudnienie zabiegały w przeszłości m.in. Wisła Kraków, Zagłębie Lubin i Raków Częstochowa. Obecnie, poza Legią, napastnik może cieszyć się zainteresowaniem innych klubów z całej Europy.

O planach transferowych Legii powiedział Arif Asadov, asystent selekcjonera kadry Azerbejdżany. Ten przyznał, że mistrz Polski jest najbardziej konkretny w rozmowach. - Polska jest krajem piłkarskim i dobrym miejscem na odskocznię. Stamtąd możesz przenieść się do Niemiec, Anglii, Francji i innych najlepszych europejskich lig. Legia to okręt flagowy polskiego futbolu - powiedział Asadov dla portalu azerisport.com.

Napastnikowi w przeprowadzce do Warszawy kibicuje Jakub Rzeźniczak, który jest zawodnikiem Wisły Płock, ale wciąż jest przywiązany do Legii. - Jest najlepszym napastnikiem w Azerbejdżanie. Dla samej Legii będzie to świetny transfer. Jeśli przyjdzie do polskiego klubu, jestem gotów mu tu pomóc. Jest on moim przyjacielem i jestem gotów go wspierać. Jeśli Mahir mnie poprosi, to doradzę mu transfer tylko do Legii - zdradził na łamach azerisport.com.

TRANSFERY w GOL24


Więcej o TRANSFERACH - wypożyczenia, transfery definitywne, testy, wolni agenci, spekulacje